חדשותתרבות, בידור ופנאי

דן שילון מארח: חבורה של פחדנים

אמש בתכנית “המעגל” עם דן שילון נשברו שיאים חדשים של צביעות, לאחר שחברי הפאנל נשאלו האם עישנו מריחואנה והאם הם תומכים בלגליזציה. וגם – נקודת אור אחת בשם עמיר בניון.

אם חשבנו שהח”כים שלנו פחדנים, אז מסתבר שאנשי הבידור והמפורסמים הישראלים, אלו שחיים ורואים את תרבות הסמים מקרוב, מצליחים לעלות בצביעותם ופחדנותם אפילו על חברי הכנסת המשעממים.

רבות כתבנו כאן בעבר על הפחדנות של אנשי התרבות בישראל בכל הנוגע למריחואנה וחשיש. דיברנו על עדי אשכנזי שנתפסה עם חשיש והתפתלה בשידור בנסיון להסביר את הטעות הנוראה, כתבנו על המפורסמים שבוחרים לזעוק על עליית מחירי העראק ושוכחים את מחירי הגראס, הבאנו גם את עדויותיהם הפחדניות של המפורסמים שנשאלו על פרשת יאיר לפיד והג’וינט ואף ביקשנו עזרה במציאת עדויות של אנשים שצרכו קנאביס עם מפורסמים.

אך אמש (17.10), בתכנית “המעגל” עם דן שילון, נשברו שיאים חדשים של צביעות. חברי הפאנל המכובדים – אדיר מילר, עמיר בניון, יעל בר-זוהר, לוסי אהריש, איתן כבל ומייקל אורן – נשאלו האם עישנו מריחואנה, ובחרו רובם ככולם להתחמק מלתת תשובה עניינית.

למישהו יש ספק שאדיר מילר עישן פעם איזו שאכטה? מישהי מאמינה שיעל בר זוהר אף פעם לא שאפה לריאות? האם ייתכן שמייקל אורן, שגריר ישראל בארה”ב ובוגר קולג’ אמריקאי טיפוסי, מעולם לא העביר ג’וינט? כמובן שלא. ברור לכולם שכל השמות ברשימה התנסו בעישון מריחואנה או חשיש (ונשאיר את הסמים האחרים לפעם אחרת) ובטח לא פעם אחת.

למרות זאת בחרו כאמור רובם ככולם להתחמק מלתת תשובה או לחילופין להתנצל ולהתפתל כאילו משהו כאן לא בסדר.

ח”כ איתן כבל ממפלגת העבודה חזר על הדברים שאמר בתחילת השבוע והודה שהתנסה בעישון קנאביס בעבר. “הבטחתי לעצמי שכשאשאל אגיד אמת, אז אני אומר את האמת,” אמר.

יעל בר זוהר גימגמה והתפתלה ולא הצליחה להגיד את האמת. “עישנתי הרבה סיגריות,” אמרה. “אני פחדנית וזה לא בשבילי ואני צריכה שליטה.”

לוסי אהריש, מגישת טלוויזיה דוברת ערבית, “נאלצה” לדבריה לשקר מפחד תגובתם של בני משפחתה. “אם אגיד שעישנתי יגידו בחברה שאני מכורה לסמים,” אמרה. “אז לא, לא עישנתי. המקסימום שלי זה סיגריות.”

מייקל אורן, שגריר ישראל בארה”ב, בוגר קיבוץ גן שמואל ובוגר קולג’ אמריקני, טען רק שניסה בצעירותו והפסיק. “ניסיתי, אבל לא אהבתי,” אמר.

אדיר מילר איכזב בגדול. חברו של “חפר” בסדרה הקומית “רמזור”, הצליח בקושי להגיד את הדברים וניסה בעיקר להתבדח. “נגעתי, נגעתי, בסדר…” אמר בסופו של דבר.

ואז בא עמיר בניון.

משהגיע תורו, במקום לתת את התשובה הברורה מאליה, בחר בניון לעשות את מה שראוי לעשות והעיז לצעוק כי המלך הוא עירום. “אני רק רוצה לומר שלדעתי הרוב כאן, אם לא כולם, שקרנים,” אמר – ו”נחתך” מיד מהשידור, כפי שניתן לראות בבירור בקטע הוידאו.

אמש גילינו גם מדוע בדיוק נחתך בניון מהשידור. על פי הדיווח, שפורסם אמש באתר ‘וואלה‘, מתברר שהסיבה לכך היא שכנראה מישהו בהפקה לא אהב לשמוע את הדברים.

על פי הדיווח, בניון אמר דברים נוספים מלבד אלו שזכינו לראות בתכנית. “כל אחד פה תפר לעצמו סיפור מדהים ויצירתי,” אמר. “הייתי מצפה מכם, אחרי פרשות הסמים של הפוליטיקאים שלנו, שלא תלמדו מהם ותגידו את האמת – הציבור שלנו לא טיפש”. בהמשך אף כיוון עקיצות לעבר אדיר מילר וכן כלפי דן שילון, לו אמר בציניות ש”השאלות שלך מעמיקות ככל שאתה מתבגר”.

בהמשך התדיינו החברים על בעד ונגד לגליזציה, מבלי שהצליחו להבין את המהות: בעיית הרישום הפלילי ורדיפת הצרכנים.

לקראת סיום הדיון אמר ח”כ איתן כבל מילים שהן אמנם בגדר היסטוריה בישראל, אך אינן מספיקות כלל. “מדובר כאן בנושא אמיתי ואי אפשר להתעלם מזה,” אמר. “העולם נכשל במלחמתו בסמים ולא צריך לפחד מלחשוב על לגליזציה.” גם הוא אגב, ברגע שהתחיל לדבר בעד לגליזציה, נחתך בגסות על ידי המראיין דן שילון.

להלן תגובות המעורבים בפרשה:

ראו גם: נאום הסחית: עירית לינור נגד לגליזציה
ראו גם: ירון לונדון: “למה חמאה חוקית ומריחואנה לא?”
ראו גם: אתר חדש עוקב אחר מפורסמים התומכים בקנאביס