בארץפוליטיקה

ליאת בני על שביתת הרעב: “מדובר במטה מאבק של תומכי לגליזציה”

מנהלת פורום הקנאביס הרפואי של YNET מביעה תמיכה בשרת הבריאות וטוענת שמאהל השובתים מחוץ לביתה של יעל גרמן הוא מאהל של תומכי לגליזציה. “אני לא מאמינה לטענות על אינטרסים של חברות התרופות”.

ליאת בני, מנהלת פורום הקנאביס הרפואי של YNET, מצטרפת לעמדתם של ד”ר יריב בן-אליעזר שהתבטא לאחרונה בנושא ושל גיא גרמן, בנה של השרה שהתייחס אף הוא לנושא, והביעה תמיכתה: “אמנם יש בעיות, אבל משרד הבריאות פועל באופן תקין להרחבת ההתוויות,” אמרה.

“הצעקה שיש היום, המאהל, השביתה, זה לא בנוגע לקנאביס רפואי, מדובר במטה מאבק ללגליזציה,” אמרה בני. “מעל 300,000 איש זקוקים היום לקנאביס רפואי, בעצם כל מי שצורך מורפיום, אבל משרד הבריאות לא עשה שום דבר רע. כל שנעשה זה להגדיר אחת ולתמיד את ההתוויות באופן מסודר.”

בני אמרה עוד כי יש להרחיב את ההתוויות ולתקן הרבה דברים שדורשים תיקון. “שלא תהיה טעות, אני לא באה לסנגר על משרד הבריאות,” אמרה. “אני לא מאמינה לטענות בנוגע לאינטרסים של חברות התרופות. הבעיה העיקרית היא בורות של הרופאים עצמם שלא יודעים דבר בנוגע לקנאביס רפואי.”

על אף שליאת מקפידה להציג עצמה כיושבת ראש עמותת המטופלים בקנאביס רפואי, משנשאלה כמה אנשים חברים בעמותה שהקימה, נמנעה מלהגיב. מפורום מטופלי הקנאביס הרפואי ‘מקר”ב’ נמסר לכתבנו כי לא נערך כל הליך דמוקרטי למינוי ליאת לתפקיד נציגות המטופלים וכי את תפקידה קיבלה כמינוי אישי של ד”ר יהודה ברוך, מי שניהל עד לפני מספר שבועות את תחום הקנאביס הרפואי בישראל. ברוך זכור במינוי נוסף שנוי במחלוקת – אורי גלזר – ששימש כיד ימינו ונחשד לכאורה בקבלת טובות הנאה לצורך חלוקת רשיונות גידול. ראו כאן.

צפו בדברים שאמרה ליאת היום:

לצפייה בוועדת הבריאות שהתכנסה הבוקר לחצו כאן.

קנסות קנאביס

(החל מ-1 באפריל 2019)


חדשות
Back to top button