בארץפוליטיקה

משה פייגלין: “אם אלוקים ברא את הקנאביס, אנו כנראה אמורים להשתמש בו”

שם מכובד נוסף מצטרף לרשימת חברי הכנסת התומכים בקנאביס – שלשום פירסם משה פייגלין טור ב’מעריב’ בו רמז על הסיבות לכך שהקנאביס אינו חוקי.

משה פייגלין
משה פייגלין

בעקבות פרשת ד”ר ג’וני גרינפלד ממרפאת הכאב בבי”ח אסף הרופא שהואשם כי חילק אישורי קנאביס רפואי לחולים בניגוד לנהלים, פירסם משה פייגלין מאמר בו יצא להגנתו של ד”ר גרינפלד וסיפר על היחס הנפלא שמקבלים מטופלים בכלל ושקיבל אביו ז”ל בפרט.

“רק עכשיו, מהפרסום המשמיץ – כאילו האיש שכל כך ניסה להקל על כאבם של אומללים, פרסום מטומטם שניתן להבין ממנו כאילו חילק סמים לעבריינים – רק משם למדתי איזה רופא מדופלם הוא – ד”ר ג’וני גרינפילד,” כתב פייגלין במאמר. “רק עכשיו אני יודע שהוא נוירו-אונקולוג מוערך. שם, בבית החולים, ברגעים הקשים ההם, הוא ישב מאחורי שולחן קטנטן בחדרון שנראה כמו חדר ההמתנה של אחרונת המזכירות – והיה פשוט, ג’וני.”

פייגלין המשיך ושיתף את הקוראים בתהייתו – מדוע בעצם הקנאביס לא חוקי. “אולי לאינטרס הכלכלי של חברות התרופות יש יד ורגל בקשיים שמערימה המדינה על הטיפול בתרופה המדהימה שהצמיח לנו הבורא,” כתב פייגלין. “אני מאמין שאם אלוקים ברא את זה – הוא עשה זאת על מנת שנשתמש בזה.” הוסיף פייגלין והפתיע רבים בקהילת תומכי הקנאביס.

קיראו עוד: למה קנאביס לא חוקי בעצם?

אמש הוזמן פייגלין להתארח בתכנית הטלוויזיה ‘לונדון וקירשנבאום’, סיפר על אביו ז”ל שטופל אצל ד”ר ג’וני גרינפלד וחזר על הדברים שכתב בבלוג. “מדובר על מוצר טבעי שלפי כל המחקרים, עוד לא התחלנו למצות את היכולות שלו,” אמר פייגלין. “גם אם בנאדם לא על סף מוות, מה הבעיה עם הצמח? אנו שואפים לחירות האדם וככל שלמדינה יש יותר סמכויות לאדם יש פחות חירות. יש תחושה שהמדינה ניכסה לעצמה עוצמות יתרות…”

צפו:

הבוקר (14.09) התארח משה פייגלין בתכנית הבוקר של אברי גלעד בערוץ 2 ופירט מדוע הוא בעד לגליזציה של סמים קלים: