בארץלגליזציה

תנועת “ארץ חדשה” מצטרפת לצעדת הלגליזציה

נראה שצעדת הלגליזציה המתוכננת ל-2 באוקטובר תהיה אחד האירועים הגדולים בהיסטוריה של תנועת הלגליזציה ותומכי הקנאביס. לאחר הודעתן של “התנועה הליברלית החדשה” ו”מפלגת הפיראטים” על הצטרפותן לצעדה, מודיעה כעת גם תנועת “ארץ חדשה” כי תיקח חלק באירוע הגדול של השנה.

ארץ חדשה

תנועת “ארץ חדשה” הוקמה ע”י עו”ד אלדד יניב, יו”ר תנועת “השמאל הלאומי” לשעבר, הבמאי הנודע רני בלייר שאחראי על יצירות טלוויזיוניות מרהיבות כמו “שבתות וחגים”, “פרשת השבוע”, “אדמה” ועוד ועורך המגזין “טיים אאוט – תל אביב” יובל סיגלר. התנועה מתכוונת להירשם ברשם המפלגות ולרוץ לבחירות הבאות לכנסת עם אג’נדה לשינוי סדר היום הציבורי.

“אנו מתכוונים לשים במרכז את צורכי הבסיס של כולנו, כאזרחים וכעם: בעברית פשוטה: חיים טובים יותר לכולם. זה אומר שוויון, צדק חברתי, אפשרות לגמור את החודש, חיים בכבוד, ועוד המון דברים שנצטרך לטפל בהם אחד אחד – אבל לפני הכול, כל אחד מאיתנו צריך פשוט להחליט לשנות את הקיים. בפרפראזה על דברי הסיני הכי מצוטט בעולם: גם מסע בן אלף משימות מתחיל בצעד הראשון, והוא החשוב מכולם.” אמר יובל לב, ממקימי התנועה.

רני בלייר
רני בלייר מצטרף לפוליטיקה ותומך בהפסקת הפללה של צרכני קנאביס

בחודש יוני השנה הודיע בלייר כי הוא תומך בהפסקת הפללה של צרכני הקנאביס. בלייר נשאל לדעתו בעניין הלגליזציה של מריחואנה וענה כי “עמדתי פשוטה. יש להוציא את עישון הקנאביס מהתחום הפלילי לאזרחי. ישנה תכנית אב ניו-יורקית שמגדירה כמות לצריכה עצמית המותרת בחוק…”.

הבוקר אישר בלייר כי תנועת “ארץ חדשה” מצטרפת לצעדת הלגליזציה ב-2.10 וכי בכוונתו אף לשאת דברים על במת האירוע.

“ארץ חדשה” מצטרפת ל”מפלגת הפיראטים” שכבר הודיעה החודש כי “אנו מצטרפים ליוזמה של הפסקת מדיניות ההפללה בישראל בנושא של יצירת חזות לא נורמטיבית לצרכני הקנאביס בישראל! הכינו דגלים, רטיות, וראש ירוק , הגידו ‘לא’ לספירלת השתיקה שאופפת אותנו בימים קודרים אלו. גם ביבשה, פיראטים צועדים בגאווה…”

במקביל אישרה גם “התנועה הליברלית החדשה” את השתתפותה באירוע. אמיר וייטמן, ממייסדי התנועה, אמר בראיון למגזין ‘קנאביס’ כי “אנחנו בעד לגליזציה מוחלטת של הסמים, אם כי, כצעד ראשון ולאור ההתנגדות הציבורית הצפוייה, אנחנו מוכנים להסתפק בהפסקת ההפללה של צרכני הקנאביס, כאשר ברור שמדובר אך ורק בצעד ראשון בדרך לליברלזציה מוחלטת, ולא רק בקנאביס, אלא בכל החומרים כולם, כולל אותם חומרים המכונים היום “סמים קשים”, כמו הרואין וקוקאין.”

צועדים ללגליזציה – ההכנות בעיצומן

במהלך החודש האחרון מתעצמות ההכנות לקראת אירוע “צועדים ללגליזציה” – האירוע הראשון מסוגו בישראל אותו מארגנות קבוצות ותנועות שונות התומכות בקריאה לשינוי מדיניות ההפללה של צרכני הקנאביס. האירוע יחל בצעדת אלפים שתצא עם דגלים ושלטים מכיכר המדינה לכיוון פארק הירקון שם תיערך עצרת ענק שתכלול נאומים והופעות של יוצרים מובילים במוזיקה הישראלית.

מארגני האירוע קוראים לתומכי הלגליזציה להגיע בהמוניהם לאירוע וכן מי שביכולתו מוזמן גם לתרום סכום סימלי לעזרה. עד כה נאספו כבר מעל ל-20,000 ש”ח.
לעמוד הבית של האירוע ליחצו כאן.
לתרומה לאירוע ליחצו כאן.


קנסות קנאביס

(החל מ-1 באפריל 2019)

מבוסס על נתון שחשף השר ארדן. המשטרה מסרבת לחשוף נתון רשמי (פרטים כאן)

חדשות
Back to top button