20 צעירים עוכבו לחקירה בחשד שעישנו קנאביס‎

מגפת הקורונה לא מונעת ממשטרת ישראל להמשיך לאכוף עבירות קנאביס מינוריות. השבוע עוכבו לחקירה כ-20 צעירים מאזור שדרות לאחר שפרטיהם נחשפו בטלפון של סוחר שנעצר.

משטרת שדרות עיכבה השבוע (שני) לחקירה כ-20 צעירים בשנות ה-20 לחייהם בחשד לעבירת החזקת קנאביס לשימוש עצמי. למרות שלא נתפסו עם קנאביס הובהר להם בתום החקירה כי הם יואשמו בעבירת החזקת סם.

בחיפוש במכשיר הטלפון של סוחר טלגרם שפעל בכינוי “הירוק של גמבו” ונתפס, איתרו החוקרים את התכתבויותיו עם הצעירים. אלו, לצד הודאה שמסרו הצעירים בחדר החקירה, מהווים ראיה מספקת לאישום.

לטענת אחד הצעירים בשיחה עם מגזין קנאביס, החוקרים הודיעו להם כי הכוונה היא להגיש כתב אישום פלילי נגדם וכי לא יתאפשר להם לשלם קנס, זאת למרות חוק הקנסות החדש ועל אף שהם ללא עבר פלילי.

“התקשרו וזימנו אותי לתחנה, נחקרתי במשך כחצי שעה, שאלו על ההתאגרנות ואימתו שזה באמת הודעות שלי,” מספר ב’, בן 23. “מסתבר שתפסו סוחר טלגרם שהתארגנתי ממנו לפני כמה חודשים. זו פעם ראשונה שאני בתחנת משטרה בחיי”.

במשטרה סירבו להסביר מדוע מנסים להפליל את הצעירים ולא לשחררם עם קנס אך מסרו כי “במסגרת תיק של סחר בסמים עלה חשד למעורבותם של מספר בחורים והם נחקרו בחשד להחזקת סם לצריכה עצמית. בסיום החקירה כלל החומרים הועברו למחלקת תביעות לצורך החלטה”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר