מגלגל...

20 הכתבות שעשו את שנת 2015

שנת 2015 מגיעה לסיומה ולכבוד המאורע אספנו עבורכם את הידיעות הפופולריות ביותר שפורסמו במגזין במהלך השנה. מגלידת הקנאביס של בן אנד ג’ריס וטרנד חתונות המריחואנה בארה”ב, דרך הצעות החוק והרפורמות המתוכננות בחוקי הקנאביס בישראל, ועד מדריכים וטיפים לצרכני קנאביס מתחילים ומתקדמים. 2016 היר ווי קאם.

קולורדו מרוויחה יותר מדי כסף

הידיעה שפתחה את השנה בסערה היתה זו מקולורדו של אחרי הלגליזציה. שם, איפה שיש דמוקרטיה ועושים משאלי עם כדי לשמוע מה הציבור חושב, החליטו התושבים להצביע בעד הסדרת שוק הקנאביס בחוק. חנויות הקנאביס החלו למכור קנאביס במיסוי גבוה, ומרוב כמויות הכספים האדירות שנכנסו לקופת המדינה, נאלץ משרד האוצר להחזיר כסף לאזרחים. כן, יש דמוקרטיות שבהן המדינה שמה לעצמה גבול למיסים שניתן לגבות מהאזרח.

הצעת החוק המרגשת שהתרסקה

בחודש יוני, כשעוד היה חבר כנסת פורח, הגיש ינון מגל את הצעת החוק החדשה שלו להפסקת הפללת צרכני הקנאביס בישראל. הידיעה על הצעת החוק החדשה – על פיה תותר החזקה של קנאביס לשימוש עצמי וגידול של שתיל אחד לכל אזרח ללא חשש פלילי – ריגשה רבים והפיחה תקווה בלבותיהם של רבים מתומכי הקנאביס בישראל. מה גדולה היתה האכזבה כשרחלי רוטנר, עיתונאית ב’וואלה’ שעבדה תחת מגל כשזה היה עורך האתר, טענה בפייסבוק כי הוא הטריד אותה מינית כשאמר לה לכאורה שהוא מחבב חלקים מסויימים מגופה.

השוטרת הסמויה נחשפת

צעירה בשם עינב, שהתברגה לעבודות שונות בתעשיית הפאבים וחיי הלילה של ראשל”צ, חשפה את זהותה כסוכנת סמויה של המשטרה. החשיפה באה לאחר שהלשינה והפלילה 30 מחבריה שמכרו לה מריחואנה, חשיש, MDMA וקוקאין. “תמיד היה לי אומץ ולא יצא לי להיות לוחמת בצבא, אז הגעתי למשטרה,” סיפרה. הידיעה התפשטה ברשת וזכתה לאלפי תגובות זועמות כנגד מי ש”הרסה את חייהם של אנשים טובים סתם כך”.

“דאב”: הקנאביס הטהור מתפשט בעולם

תופעת ה’דאבינג’ מתפשטת ברחבי ארה”ב ומגיעה גם לאירופה וישראל. ה’דאב’ הוא כינוי למיצוי טהור ומרוכז מאוד של קנאביס שמשפיע באופן חזק יותר וטהור יותר על ה’סאטלה’.

חשד לזיוף תוצאות הבחירות

בעקבות התמיכה הרבה לה זכתה מפלכת ‘עלה ירוק’ מודל 2015 ברשת וברחוב, התפלאו רבים על התוצאות המאכזבות שעל אף שהגיעו למספר המצביעים הרב ביותר בתולדות המפלגה, לא הצליחו לעבור את אחוז החסימה ולהכניס נציגים לכנסת. בקיבוץ סמר גם נמצאו הוכחות לזיופים, שאחר כך תוקנו באופן פרטני על ידי ועדת הבחירות. אפשר רק לדמיין מה היו יכולים לעשות חברי המפלגה אם היו יושבים ברגעים אלו בכנסת, אול אפילו בממשלה, כשלצידם תקציבים של מיליונים ותמיכה ציבורית רחבה.

גם זה בטח יעניין אותך

מגזין קנאביס נגד לגליזציה?!

פוסט היתולי המציג ומפריך בו זמנית את טיעוני המתנגדים ללגליזציה הפך לאחד הפופולריים בשנת 2015, לאחר שרבים הופתעו לראות כותרת שכזו במגזין קנאביס. היתרון שבכל זאת הושג הוא המקום הראשון בגוגל תחת הביטוי “סיבות נגד לגליזציה”, שמוביל את אלו המתעניינים להבין את כל הסיבות מדוע כן צריך לעשות לגליזציה.

איך נראה קנאביס איכותי?

רבים מצרכני הקנאביס המתחילים, שנאלצים גם הם להשיג את הפרחים שלהם בדרכים-לא-דרכים, אינם מקבלים הדרכה ראויה הן בנוגע לחומר אותו הם צורכים והן בנוגע לאופן בו כדאי לצרוך אותו. מדריך שפרסמנו ובו תמונות שמראות בבירור מהו קנאביס איכותי ומהו סתם “חשאב” גרוע, הפכו לפופולריות בעיקר בקרב מבקרים ראשונים וצרכנים בלתי מנוסים.

קנאביס במוקד “האח הגדול”

כמעט בכל עונה של התכנית הכי נצפית בטלוויזיה הישראלית ישנו שיח על נושא הקנאביס. בעונת ה-VIP האחרונה עמד הנושא כבר במוקד “האח הגדול” לאורך תקופה לא קצרה, לאחר שאיגוד הרופאים הישראלי דרש להדיח מהוילה את אחד המועמדים שקיבל אישור לצרוך קנאביס רפואי (ברישיון) בשטח הבית. את הבלאגן התחיל ד”ר אילן רבינוביץ’, “הפסיכיאטר של הסלבס”, ואליו הצטרף ד”ר ליאוניד אידלמן, יו”ר איגוד הרופאים.

כדאי או לא כדאי לעשן מריחואנה?

בדומה לכתבה הקודמת על “סיבות נגד לגליזציה”, פורסמה כתבה על “8 סיבות לא לעשן מריחואנה לעולם” בה פורטו טיעוני המתנגדים והתשובות הסטטיסטיות והמחקריות לטיעוניהם. תגובות רבות כעסו על הכותרת ההפוכה, אך רבים הבינו את מטרתה ומשמעותה.

מה שמים בג’וינט במקום טבק ממכר?

‘הפארש’ הנפוץ ביותר כליווי לקנאביס יקר הערך בתוך הג’וינטים שלכם הוא כמובן טבק סיגריות יקר, רעיל וממכר מדי. בכתבה שהפכה להיות אחת הנצפות באתר אספנו עבורכם 9 תחליפים טובים לטבק, ביניהם מרווה, דמיאנה, אקליפטוס ועוד.

אז מסתבר שקנאביס כן הורג סרטן

הממשל האמריקני מודה לראשונה שלקנאביס יש סגולות אנטי סרטניות. גם הרשות האמריקנית למלחמה בסמים וגם המכון הממשלתי הרשמי לחקר הסרטן בארה”ב הודו שניהם בפה מלא כי במחקרים אכן נמצאו תוצאות המנוגדות לטענות שנשמעו מהן לאורך השנים. בישראל אגב אותן טענות עומדות בעינן גם כיום.

קנאביס בבתי מרקחת במרשם רופא

לא, עדיין לא, אבל בהחלט קרוב יותר. עם כניסתו של שר הבריאות ליצמן לתפקידו במקומה של ח”כ יעל גרמן, הודיע זה כי בניגוד לקודמתו בכוונתו לקדם את ענף הקנאביס הרפואי ולאפשר ליותר חולים את הגישה הנוחה לטיפול בקנאביס רפואי. משרד הבריאות אישר כי בקרוב יוכלו רופאי משפחה שעברו קורס מתאים לספק רישיונות קנאביס בעצמם, ולא רק המלצות למשרד הבריאות. כמו כן צפויים להיפתח בישראל מאות נקודות בבתי מרקחת – בהן יימכר הקנאביס הרפואי תחת פיקוח רוקחים.

בן אנד ג’ריס במילוי קנאביס? קחו את הכסף שלי עכשיו

בן וג’רי, מייסדי מותג הגלידה הענק “בן אנד ג’ריס”, הודיעו כי בהחלט ישקלו להכניס בקרוב את הקנאביס לליין המוצרים שלהם, במידה והוא יהפוך להיות חוקי בארה”ב. מי לא אוהב קצת חדשות טובות לפעמים.

מה עושים כשהסאטלה חזקה מדי?

שאלה זו היא נפוצה במיוחד בקרב צרכני קנאביס מתחילים, שלעתים שואפים מעט יותר ממה שהיו רגילים קודם לכן. ההשפעה הפסיכואקטיבית של הצמח, יחד עם החשש מהסטיגמה והמבטים בציבור וכן האיסור בחוק, יוצרים לעתים הרגשה של בהלה. צרכני קנאביס מנוסים יודעים שמוזיקה, עצימת עיניים, גלידה או מוצר מתוק כלשהו, מיץ תפוזים קר ואולי מקלחת נעימה, הופכים את הבהלה לשלווה נעימה. הידיעה על הגלידה הצפויה להגיע אלינו יום אחד ריגשה רבים מקוראי המגזין.

נשים נשים נשים

אחת התופעות הבולטות ביותר בשוק הקנאביס המתפתח בעולם, הוא הנוכחות יוצאת הדופן של נשים בתעשייה. למעשה בתעשיית הקנאביס בארה”ב יש יותר נשים בכירות בתפקידי ניהול מבכל תעשייה אחרת. ההשפעה של הקנאביס על נשים היא כנראה מעט שונה מזו של הגברים ונעימה יותר, וההגיון הבריא שלהן מוביל אותן לקחת חלק פעיל במאבקים לשחרור הצמח. הכתבה שפירטה מדוע נשים כל כך אוהבות קנאביס היתה אחת הפופולריות ביותר בשנת 2015.

חתונות קנאביס זה הדבר הבא

בתור עם ספוג טראומות מחוויות של חתונות עם קצת יותר מדי אלכוהול, רבים התרגשו לשמוע על הטרנד החדש במדינות ארה”ב שהתירו שימוש בקנאביס – חתונות על טהרת הוויד והחשיש. במקום, או לצד, בר משקאות חריפים, העמידו בני זוג רבים גם בר פרחי קנאביס איכותיים לרווחת האורחים בחתונה. הידיעה על התופעה הובילו לתגובות די דומות של “כאילו ברור שגם אצלי בחתונה”.

אבן ירח – המריחואנה החזקה בעולם

‘אבן ירח’ בתרגום סאחי, או “מונרוק” (MoonRock) במקורה, היא תערובת של פרחי קנאביס עטופים בשמן קנאביס או ‘דאב’ וומסביבה אבקת קנאביס, הלוא היא ‘קיף’. משהו כמו סושי, רק עם קנאביס. הערבוב המעניין יוצר בסופו של דבר את פרחי הקנאביס החזקים ביותר בעולם כיום.

בני נוער מצאו שיטה חדשה להתמסטל

ללא ספק הכתבה המגעילה של השנה, אחרי זו שדיווחה על מעצרו של יאיר גלר כמובן. בתחילת השבוע פורסמה הידיעה על תופעה מוזרה שמתפשטת בקרב בני נוער בארה”ב שמשתמשים בסירופ לשיעול שמותז על פי הטבעת, או ה’רקטום’, כדי לתפוס ראש. מערכת כלי הדם באזור זה הינה צפופה ורגישה מאוד ועל כן החומרים מתפשטים דרכה במהירות לכל הגוף ולמח. עם זאת באופן כזה של צריכה החומרים אינם עוברים דרך הכבד ועל כן נחשבים למסוכנים בהרבה, אז..

מישהו אשכרה סם לשוטרים נייס גאי בפיצה

כן כן, בשנת 2015 במדינה ישראל היה בעל פיצריה אחד אמיץ במיוחד, שהעז לפזר נייס גאי על פיצה שהזמינו שוטרים. “השוטר נשמע לי קליל, אז במקום אורגנו פיזרתי נייס גאי,” הסביר הבחור את התעלול שעשה ושהוביל שני שוטרים לבדיקות בבית החולים.

איך להכין ‘דאב’

לא עברו שבועיים מאז סיפרנו לכם לראשונה על ה’דאב’ ועל האופן המורכב מדי להכנתו, וכבר רצתם לקרוא את הכתבה על “איך להכין דאב ב-5 שניות בעזרת מחליק שיער חשמלי”. כן, מסתבר שזה אמנם לא כמו “הדבר האמיתי”, אבל גם לא מאוד מאוד רחוק ממנו. רלוונטי כמובן רק למי שהוא או שיש לו אישה בסביבה, כי מחליק שיער לא מאוד נפוץ אצל גברים רווקים בשנות ה-20 וה-30 לחייהם.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר