19 חודשי מאסר לכדורגלן העבר; תפיסות קנאביס ברחבי הארץ

כדורגלן העבר ליאור אסולין נידון ל-19 חודשי מאסר בפועל לאחר שנעצר בשנת 2018 בחשד לסחר בטלגראס. במקביל נערכו השבוע פשיטות משטרה על דירות ברחבי הארץ - מאות שתילים ועשרות קילוגרמים נתפסו. חשודים נעצרו.

הקורונה עדיין משתוללת, האלימות בחברה הישראלית על שלל גווניה חיה ובועטת, אולם במשטרת ישראל ממשיכים לעסוק ללא לאות במשימה החשובה וההכרחית שאותה הם מכנים בהודעותיהם לתקשורת "המאבק חסר הפשרות שמנהלת משטרת ישראל בנגע הסמים למען שלום הציבור", או בגרסה קצרה – "המאבק בנגע הסמים".

גם השבוע ביצעו שוטרי ישראל פעילות יזומה רבה, שבמסגרתה בוצעו מעצרים ונתפסו כמויות קנאביס נכבדות ב"מעבדות" ברחבי הארץ. בנוסף, בתי המשפט גזרו עונשים שונים, מהארכות מעצר ועד מאסרים בפועל. הנה תקציר האירועים. 

כדורגלן העבר נשלח לכלא

נתחיל בגזרת הסלבס. היום (חמישי, 14.01) גזר בית בית המשפט המחוזי על כדורגלן העבר ליאור אסולין עונש של 19 חודשי מאסר, לאחר שהורשע בעבירות של סחר בסמים. כזכור, אסולין נעצר באפריל 2018 בחשד לסחר בקנאביס דרך רשת טלגראס. התביעה המשטרתית ביקשה להטיל עליו עונש של שלוש שנות מאסר וחצי, קנס של 30 אלף שקלים ופסילת רישיון הנהיגה, אולם בית המשפט "הסתפק" כאמור ב-19 חודשי מאסר.

ליאור אסולין
19 חודשי מאסר בפועל על עבירות סחר בטלגראס, כדורגלן העבר ליאור אסולין

בסביבתו של כדורגלן העבר, ששיחק בין היתר בהפועל תל אביב, הפועל באר שבע, בית"ר ירושלים ובני סכנין (שם זכה בגביע המדינה), אמרו כי הוא שוקל לערער על ההחלטה. עורך דינו, צ'רלי סבג, אמר כי "אנחנו לומדים כעת את ההחלטה ונחליט מה הצעדים הבאים שבהם ננקוט".

תל אביב: ניסו לזרוק 2.5 ק"ג קנאביס מהחלון

מוקדם יותר השבוע נעצרו בדירת מסתור בתל אביב שני חשודים באירוע ירי באשקלון, שבו על פי החשד ביצעו שני מקרי ירי כלפי אדם ופצעו אותו באורח קל. במהלך פשיטת השוטרים על המקום ניסה אחד החשודים לזרוק מחלון הבית שקית קנאביס ובה על פי דיווח המשטרה 2.5 ק"ג. עוד נמסר כי הרקע לאירוע הינו סכסוך פלילי. כלל החשודים, כולם בשנות ה-20 לחייהם, הובאו להארכת מעצר.

תפיסת קנאביס משטרה
2.5 ק"ג קנאביס שנתפסו בתל אביב

מהמשטרה נמסר כי "בפעילות משותפת של היחידה לפשעים בתחנת אשקלון וימ"ר לכיש, אותרו תוך שעות בודדות זהותם של החשודים שנמלטו מאשקלון לאחר הירי. עם פשיטת הכוחות על דירת המסתור בתל אביב ניסו שני החשודים בירי, ששהו במקום יחד עם שני חשודים נוספים, לזרוק מחלון הבית סמים מסוכנים שהיו ברשותם ונתפסו במשקל כולל של 2.5 ק"ג".

פתח תקווה: 300 שתילי קנאביס

כמו החשודים בירי ובזריקת הקנאביס, נתקדם גם אנחנו מהדרום למרכז, שם חשפה המשטרה השבוע "מעבדת הידרו" כפי שהיא מכונה בהודעות דוברות המשטרה לתקשורת, ובה מאות שתילי קנאביס, ועצרה את תושב המרכז החשוד בהפעלתה.

תפיסת קנאביס משטרה
300 שתילי קנאביס בפתח תקווה

מהמשטרה נמסר כי "במסגרת המאבק חסר הפשרות שמנהלת משטרת ישראל בנגע הסמים למען שלום הציבור, בדגש על גידול וסחר, ערכו בלשי תחנת מסובים פעילות יזומה שבמסגרתה חשפו מעבדה באזור המרכז ובה כ-300 שתילים החשודים כסם מסוכן מסוג קנאביס במשקל של עשרות ק"ג וכן ציוד רב המשמש לגידול ולייצור סמים". 

עוד נמסר כי השוטרים עצרו לחקירה את תושב פתח תקווה (20) החשוד בהפעלת המעבדה והמשטרה ביקשה את הארכת מעצרו בבית משפט השלום בתל אביב. כלל הממצאים שנתפסו הועברו להמשך מיצוי ראיות במעבדות הזיהוי הפלילי של משטרת ישראל. 

תל אביב: 500 גרם קנאביס בדירה

בתל אביב, תושב העיר בן 58 נעצר בחשד להחזקת מאות גרמים של קנאביס. במקרה זה, מהמשטרה נמסר כי "במסגרת המאבק בנגע הסמים למען שלום הציבור, ביצעו בלשי המשטרה של תחנת השכונות בתל אביב פעילות אכיפה יזומה בעיר נגד עבירות אלו. 

תפיסת קנאביס משטרה
600 גרם קנאביס, תושב תל אביב בן 58 נעצר

"הבלשים חשפו בדירתו של תושב תל אביב, בן 58, חומרים החשודים כסם מסוג קנאביס במשקל כולל של כ-600 גרם, החשודים שייועדו להפצה ולמסחר".

גם במקרה הזה, החשוד הובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום תל אביב, זאת בהתאם לצרכי החקירה ולממצאיה.

קרית מלאכי: קבוצת סוחרי טלגראס נעצרו

פעילות מהדהדת נוספת של המשטרה התרחשה השבוע באזור קרית מלאכי והישובים סביבה, שם חשפה משטרת ישראל בתום חקירה סמויה, שבמהלכה הופעל סוכן משטרתי, רשת אספקת קנאביס שפעלה באזור ושמונה חשודים בגילאי 19 עד 30 נעצרו לחקירה.

תפיסת קנאביס משטרה
סוחרי טלגראס נעצרו בקרית מלאכי

מהמשטרה נמסר כי "פעם אחר פעם מצליחה משטרת ישראל לחדור את מנגנוני האבטחה של רשת 'טלגראס' ולהחדיר לתוכה שוטרים סמויים, שמתחברים למעגל אספקת הסמים המסוכנים, רוכשים אותם ולבסוף מביאים לקטיעת שרשרת האספקה על ידי מעצר החשודים".

עוד נמסר כי "במהלך הפעילות הסמויה הצליח הסוכן לבצע כ-15 רכישות סמים בשווי באלפי שקלים ולאסוף ראיות וממצאים נגד החשודים, שהגיעו מרחבי הארץ על מנת להפיץ את הסמים באזור קרית מלאכי והישובים הסמוכים."

תפיסת קנאביס משטרה
סוחרי טלגראס נעצרו בקרית מלאכי

"בראשית השבוע, עם מתן האות והמעבר לחקירה גלויה, פשטו כוחות המשטרה על בתיהם של שמונה חשודים בסחר בסמים ברחבי הארץ ותפסו אלפי שקלים שעל פי החשד מקורם בסחר, קליעי תחמושת, סמים מסוכנים, מכשירים ניידים ו-17 כרטיסי סים, שעל פי החשד יועדו לטשטש את עקבותיהם".

מעצרם של חמישה מהחשודים הוארך עד ליום רביעי האחרון (13.01) ושלושת נוספים הובאו גם הם להארכת מעצר בפני בית המשפט.

כפר יונה: 2 ק"ג קנאביס ברכב

באזור השרון, המשטרה עצרה תושב כפר יונה בחשד להחזקת קנאביס בכמות שאינה לצריכה עצמית. מהמשטרה נמסר כי "משטרת ישראל ממשיכה בפעילותה היזומה נגד נגע הסחר בסמים. בתוך כך, בלשי תחנת חדרה הבחינו באדם שעורר את חשדם כשנכנס לרכבו בעיר. השוטרים עיכבו את החשוד ובחיפוש ברכבו נתפסו כ-2 ק"ג של חומר החשוד כסם מסוג מריחואנה, מוכן לשימוש".

תפיסת קנאביס משטרה
שני ק"ג קנאביס ברכב בכפר יונה

על פי המשטרה, תפיסה זו מצטרפת לתפיסה נוספת, בשבוע שעבר, של כ-10 ק"ג קנאביס, גם הוא "מוכן לשימוש". כעת נבדק האם יש קשר בין התפיסות. החשוד, תושב כפר יונה בן 24, נעצר לחקירה והמשטרה ביקשה להאריך את מעצרו.

תל אביב: 1 ק"ג קנאביס ו-15 אלף ש"ח מזומן ברכב

בחזרה לתל אביב, המשטרה עצרה במסגרת פעילות יזומה נהג מונית, תושב הצפון, בחשד שנהג לסחור בקנאביס במסגרת עבודתו. ברכבו של הנהג תפסו השוטרים למעלה מקילו של קנאביס, לצד 15 אלף שקלים במזומן.

תפיסת קנאביס משטרה
1 ק"ג קנאביס ו-15,000 מזומן ברכב בתל אביב

מהמשטרה נמסר כי "במסגרת המאבק חסר הפשרות שמנהלת משטרת ישראל בנגע הסמים, בדגש על סחר והפצת סמים המסכנים את שלום הציבור, ביצעו בלשי המשטרה של תחנת יפו בתל אביב פעילות אכיפה יזומה וממוקדת נגד עבירות אלו". 

"במסגרת הפעילות עצרו הבלשים בתל אביב נהג מונית תושב הצפון, בן 46, בחשד שהוא סוחר בסמים בנסיעותיו במסגרת עבודתו. ברשות החשוד נתפסו חומרים החשודים כסמים מסוג קנאביס, במשקל כולל העולה על קילוגרם ומחולק לעשרות מנות מוכנות למסחר ולהפצה". מעצרו של הנהג החשוד הוארך.

רחובות: 2.4 ק"ג קנאביס בדירה

גם ברחובות עומדים שוטרי ישראל על משמרתם יום ולילה. במסגרת "המאבק בנגע הסמים" התנהלה בתקופה האחרונה חקירה סמויה בתחנת רחובות, כנגד חשוד תושב העיר שסחר בקנאביס בכניסה לבניין שבו התגורר.

תפיסת קנאביס משטרה
2.4 ק"ג קנאביס בדירה ברחובות

מהמשטרה נמסר כי "עם הפיכת החקירה לגלויה אותר החשוד נוהג ברכבו כשהוא בפסילת רישיונו ומשליך סמים מהרכב במהלך הנסיעה. החשוד, בן 40, נעצר במקום ובחיפוש שנערך בדירתו ובמקומות מסתור נוספים, בסיוע כלב לאיתור סמים, נתפס סם מסוג מריחואנה במשקל כולל של 2.4 ק"ג וכן סכום כסף גדול במזומן". מעצרו של החשוד הוארך עד ל-17.01, וכמה קליינטים שלהם סיפק קנאביס נעצרו לחקירה גם הם. 

בני ברק: 300 שתילי קנאביס בדירה

בבני ברק, כך מתברר, לא מקפידים על ההנחיות גם בנושא הקנאביס. המשטרה חשפה השבוע בעיר "מעבדת" הידרו ובה מאות שתילי קנאביס ועצרה שני תושבים בחשד להפעלתה. 

מהמשטרה נמסר כי "לוחמי משמר הגבול של משטרת ישראל ובלשי מרחב דן עצרו בפעילות יזומה בבני ברק שני תושבי המקום, כבני 20 ו-30, בחשד להפעלת מעבדת סמים בעיר. עם כניסת הכוחות לדירה חשפו מעבדה שבה כ-300 שתילים החשודים כקנאביס במשקל של כ-150 ק"ג, וכן ציוד המשמש על פי החשד לגידול ולייצור סמים בתנאי מעבדה באופן לא חוקי". 

שני החשודים נעצרו לחקירה במרחב דן, ואילו כלל הממצאים הועברו להמשך מיצוי ראיות במעבדות הזיהוי הפלילי של משטרת ישראל.

תל אביב: 4 ק"ג קנאביס ו-6 פלטות חשיש

"מעבדה" נוספת התגלתה בתל אביב, שם חשפה המשטרה "מעבדת סמים היידרו", כהגדרתה, בדירת מגורים ועצרה שני גברים תושבי העיר בחשד להפעלתה.

תפיסת קנאביס משטרה
4 ק"ג קנאביס בתל אביב

מהמשטרה נמסר כי "במסגרת המאבק חסר הפשרות שמנהלת משטרת ישראל בנגע הסמים, בדגש על גידול וסחר המסכן את שלום הציבור, ערכו בלשי המשטרה פעילות יזומה וממוקדת בעיר תל אביב, שבמסגרתה עצרו שני גברים תושבי העיר, בשנות ה-20 לחייהם, בחשד לגידול ולייצור סמים בתנאי מעבדה". 

תפיסת קנאביס משטרה
6 פלטות חשיש שנתפסו בתל אביב

"במסגרת הפעילות, חשפו בלשי תחנת השכונות בתל אביב מעבדת סמים מסוג 'היידרו קנאביס', חומר החשוד כסם מסוכן במשקל של כ-4 ק"ג, שש 'פלטות חשיש' במשקל של כ-310 גרם וכן ציוד מקצועי רב המשמש לגידול ולייצור בתנאי מעבדת סמים". 

עוד נמסר כי המשטרה ביקשה להאריך את מעצרם של החשודים וכי כלל הממצאים הועברו להמשך מיצוי ראיות במעבדות הזיהוי הפלילי. 

עכו: 700 גרם קנאביס

ואחרון חביב – נברח מתל אביב. במהלך חיפוש אחרי קנאביס שנערך בביתו של תושב עכו תפסו השוטרים כ-700 גרם של קנאביס וכ-1,000 מטבעות שיש לגביהם חשד שהינם מזויפים, ועצרו צעיר בשנות ה-20 לחייו בחשד להחזקתם. 

תפיסת קנאביס משטרה
700 גרם קנאביס נתפסו בעכו

הבלשים החרימו את המטבעות והסמים, והאחרונים הועברו להמשך מיצוי ראיות במעבדות הזיהוי הפלילי של משטרת ישראל. בית משפט השלום בעכו האריך את מעצרו של החשוד עד מחר (שישי), ה-15.01.


ערוץ קנדוק ערוץ פיס נטורלס
ערוץ פיס נטורלס
ערוץ קנדוק

חדשות
Back to top button
שינוי גודל פונט