מגלגל...

150 אלף ש”ח לחצי שנה: יועץ הסמים החדש של ארדן

במכרז סגור שנערך על ידי המשרד לבטחון פנים זכה אביהו סופר, פעיל ליכוד המזוהה עם ארגון “קבלה לעם”. סופר יספק לרשות החדשה למלחמה בסמים יעוץ בעבור 150 אלף ש”ח לחצי שנה.

לאחר סגירת הרשות למלחמה בסמים בפברואר השנה (2018) ופיטורי העובדים שם, החלה בשבועות האחרונים לפעול הרשות החדשה למלחמה בסמים.

תחת פיקודו של תא”ל במיל’ דני שחר, שמונה לפני חצי שנה לתפקיד ראש הרשות החדשה, אוגדו יחדיו הגופים ‘עיר ללא אלימות’ ו’מציל”ה’, שיפעלו תחת אחריות המשרד לבטחון פנים, זאת בניגוד לרשות הקודמת שפעלה תחת משרד ראש הממשלה.

השר גלעד ארדן, האחראי למהלך זה, מסרב בינתיים לאפשר לתקשורת לקיים ראיון עם תא”ל שחר, זאת כפי שנמסר מלשכתו למגזין קנאביס “מאחר והרשות נמצאת בשלבי בנייה, התארגנות, קביעת יעדים ומטרות, תפיסת הפעלה וטרם סיימה לבנות את המבנה הארגוני”.

בינתיים, כחלק מבניית המבנה הארגוני, נחשף הבוקר (ב’) כי לתפקיד יועץ בכיר לרשות החדשה ימונה אדם בשם אביהו סופר, המוכר כפעיל אקטיבי במפלגת ‘הליכוד’.

על פי דיווח בדה מארקר סופר נחשב לבעל השפעה על אלפי מתפקדים במפלגה, בין השאר עקב היותו הנציג הפוליטי של קבוצת מתפקדים מפתח תקוה המזוהה עם תנועת “קבלה לעם” – עמותה דתית־קבלית שמרכז פעילותה בפתח תקוה.

גם זה בטח יעניין אותך

סופר יקבל מהמדינה 150 אלף ש”ח עבור תפקיד יעוץ שיימשך חצי שנה בלבד (25 אלף ש”ח בחודש), לאחר שזכה במכרז סגור המסווג על ידי מינהל הרכש כהליך פטור ממכרז.

הגדרת התפקיד הרשמית של סופר תהיה “יועץ לגיבוש תוכנית ההדרכה ברשות”, כפי שפורסם לפני כשבוע באתר מינהל הרכש הממשלתי.

הכתב גור מגידו מדווח עוד כי ביקש מהמשרד לביטחון פנים לקבל את מסמך ההחלטה שעל בסיסו נבחר סופר לתפקיד, אך סורב בטענה שזה “לא מקובל”. בנוסף במשרד בחרו לא למסור גם את ההרכב המלא של הוועדה שבחרה בסופר.

למרות שסופר סירב לפרט באזנינו על עמדתו בנושא הקנאביס, בהחלט ייתכן ומדובר דווקא בחדשות טובות עבור תומכי הלגליזציה בישראל, שכן ראש ארגון “קבלה לעם”, הרב מיכאל לייטמן, הבהיר לפני כשנה כי הוא תומך בהגדרת הקנאביס כחוקי ובהפסקת רדיפת צרכניו.

המשרד לביטחון פנים מסר בתגובה: “הרשות למאבק באלימות סמים ואלכוהול התקשרה בהליך מכרזי על פי כל הנהלים באמצעות הליך תימחור של הצעות מחיר עם יועצים שונים, ובהם סופר. ועדת המכרזים הכוללת את נציג חשבות המשרד והלשכה משפטית ואת המנכ”ל. הלשכה המשפטית אישרה את ההתקשרות, העומדת בכל דרישות החוק ובכל הקריטריונים הנדרשים”.

סופר עצמו סירב כאמור להגיב לדברים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר