125 ק"ג חשיש נתפסו בדרום במרדף ממזל"ט [וידאו]

מסוק, רכבים ועשרות שוטרים עצרו שלושה מבריחים ברכב שהכיל 125 קילוגרם חשיש בשווי מוערך של 3 מיליון ש"ח. המרדף כולו צולם על ידי מזל"ט של המשטרה בנובמבר 2015 ונחשף אמש בסרטון בחדשות 10.

עדות חיה למאמצים ולמשאבים הרבים שמשקיעה המשטרה במניעת הברחות חשיש לישראל: סרטון שפירסמה המשטרה ושודר אמש בחדשות 10 מציג מרדף חם שנערך בחודש נובמבר 2015 אחר שלושה מבריחים שנתפסו ברכב ובו 125 קילוגרם חשיש.

על פי הדיווח השלושה ניסו להבריח את החשיש ממצרים לישראל וזוהו על ידי שוטרי יחידת מגן של המחוז הדרומי.

שווי החשיש שנתפס עומד על למעלה מ-3.5 מיליון ש"ח.

צפו במרדף:

החשודים נתפסו ברכב מסוג פאג'רו, שנגנב כמה חודשים קודם לכן. במהלך הנסיון להעביר את הסחורה ממצרים לישראל הם זיהו את המזל"ט שעוקב אחריהם והחלט בבריחה.

כאשר הרכב נתקע במהלך נסיון ההימלטות השלושה הציתו אותו בנסיון להעלים את הראיות, אך אחד מהם נכווה קשה עקב השריפה ושניים אחרים נתפסו לאחר מרדף קצר.

כתב האישום שהוגש נגד החשודים מייחס להם קשירת קשר לביצוע פשע, החזקת סמים שלא לצריכה עצמית, הצתה והשמדת ראיות.

עם זאת, ולמרות ההשקעה העצומה של המשטרה, בפרקליטות הקלו על הנאשמים עם הסדר טיעון בסופו חשוד אחד נשלח לשנת מאסר אחת, וחשוד שני לשבעה חודשי מאסר.

"ייאמר לזכות הפרקליטות שראתה עין בעין שחשיפה של המקור המודיעיני במקרה הזה לא תשרת נאמנה את האינטרנס הציבורי, ולכן החליטו בסופו של דבר לאזן בין חומרת המעשים לבין האינטרנס הציבורי," אמר עו"ד יאיר דרייגור, פרקליט אחד החשודים.

לפני כשנתיים נתפסו עשרות קילוגרמים של חשיש במהלך מבצע דומה שנערך על ידי צה"ל בעזרת מסוקי בלק הוק.

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

דרושים

חדשות
שינוי גודל פונט