סלפי יותר מסוכן מקנאביס: הרג 12 אנשים השנה

צילום סלפי – אשר נמצא במחקרים כמתאם לנרקיסיזם, נטיות פסיכוטיות וניתוק חברתי – גבה השנה את חייהם של 12 אנשים ברחבי העולם – מספר גבוה יותר ממספר האנשים שמתו מתקיפות כרישים. וכמה מתו מ”הסם המסוכן” קנאביס?

לפני כשבוע מת תייר יפני כשבעת ביקורו בטאג’ מאהל בהודו ניסה לצלם סלפי על מדרגות אחד המבנים המפורסמים בעולם – ומת כתוצאה מנפילה.

התופעה החדשה – שבמחקרים נמצא כי המרבים בה עשויים לסבול גם מנרקיסיזם, נטיות פסיכוטיות וניתוק חברתי – הפכה למכה של ממש – מה שהוביל את ממשלת רוסיה למשל לפתוח בקמפיין רחב המזהיר את הציבור מפני הסכנה שבצילום תמונות סלפי. בדנבר שבארצות הברית נסגרה שמורת טבע לאחר שתיירים רבים מידי ניסו לצלם סלפי עם דובים.

סלפי מול קנאביס - ממה מתים יותר
מקרי מוות השנה: 12 הרוגים מסלפי, 0 הרוגים מקנאביס

מותו של התייר היפני הביא את מספר “הרוגי הסלפי” השנה ללא פחות מ-12, שעל פי דיווח ב’mashable‘ עולה אפילו על מספר המתים כתוצאה מתקיפות כרישים (8). ארבעה מתוך 12 ההרוגים אגב, מתו כתוצאה מנפילה, כשסיבת המוות השנייה בשכיחותה היא פגיעות רכבת.

מאלכוהול לשם השוואה מתים בכל יום בארה”ב 6 אנשים – כך על פי דו”ח של המרכז הלאומי למניעת ובקרת מחלות. דו”ח של ארגון הבריאות העולמי שפורסם השנה מצא שבכל 10 שניות מת בעולם אדם בגלל אלכוהול.

בעיטות פרה הורגות 22 אנשים בכל שנה

מבוטנים למשל מתים בכל שנה בארה”ב כ-100 אנשים, זאת עקב תגובות אלרגיות, חנק ועוד. גם פקקים של עטים גורמים למספר דומה של מקרי מוות בכל שנה. סיבת מוות נפוצה פחות היא בעיטות פרה לראש – שגורמות למותם של 22 אנשים בכל שנה בממוצע. סיבת מוות נפוצה אף פחות היא צחוק – שגרם במהלך ההיסטוריה למותם של 9 אנשים.

וכמה מתים מקנאביס? מלבד מקרה אחד בו מריחואנה גרמה למותו של תושב ברזיל שנמחץ למוות תחת חצי טון מריחואנה שהייתה ברכבו כשהתנגש בעץ – לא נרשם מעולם מקרה מוות ישיר כתוצאה משימוש במריחואנה.

סלפי מסוכן בהונג קונג – לא לבעלי לב חלש:

ראו עוד:
כמה מתו משימוש במריחואנה מאז הבוקר?
אילו סמים הורגים הכי הרבה אנשים?
3 הסמים הקטלניים ביותר בארה”ב – חוקיים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר