11 הטיעונים הטפשיים ביותר נגד לגליזציה

קנאביס גורם לנשים לבנות לשכב עם גברים שחורים, זה לא אותו הגראס שהיה בוודסטוק ועישון מריחואנה גורם לאנשים לרצוח – לא תאמינו אלו דברים נהגו לטעון מתנגדי המריחואנה

אחרי שהעולם נחשף לאחד מהתירוצים המוזרים ביותר כנגד המריחואנה כאשר סוכן של ה-DEA טען שהסדרת שוק הקנאביס עלולה להוביל לתופעה של ארנבים שיסבלו מצריכת מריחואנה, החליטו במערכת “Metro” לאסוף את 11 הטיעונים המגוחכים ביותר שהועלו אי פעם נגד רעיון הלגליזציה והשימוש בקנאביס:

1. עישון קנאביס גורם לנשים לבנות לשכב עם גברים שחורים

ברק אובמה
למעשה זהו אחד הטיעונים הראשונים שמתנגדי הקנאביס נהגו לטעון, הרבה להשתמש בו הארי האנסלינגר שעמד בשנות השלושים בראש ה-Federal Bureau of Narcotics (“הלשכה הפדרלית לענייני נרקוטיים”) – “המריחואנה גורמת לנשים לבנות לחפש יחסים מיניים עם כושים, בדרנים ואחרים” דברי האנסלינגר.

2. ג’וינט אחד יכול לגרום לשיגעון מוחלט

כפי שניתן לראות מתוך סרט הקאלט Reefer Madness (“שיגעון הצינגלה”) – הבנאדם לוקח כמה שאכטות וגומר בבידוד לכל החיים…

3. “זה לא אותו הגראס שאני עישנתי בוודסטוק”

"לא הגראס של וודסטוק"

גם זה בטח יעניין אותך

מתנגדי הלגליזציה מעלים באופן שכיח את הטענה הזו אבל האמת היא שמדובר באותו החומר הפעיל – THC – ולטעון דבר כזו שקול ללטעון שבירה צריכה להיות חוקית אבל וודקה לא.

4. המריחואנה הופכת אותך למקסיקני מטורף

המריחואנה הופכת אותך למקסיקני מטורף

הפחד מלהפוך למקסיקני, או אפילו להתנהג כמו מקסיקני נוצל רבות על ידי מתנגדי הקנאביס בשנים הראשונות של הוצאתו אל מחוץ לחוק בארה”ב: “כל המקסיקנים משוגעים, והמריחואנה היא מה שהופכת אותם למשוגעים” טען אחד מהסנאטורים האמריקאיים.

5. “המאנצ’יז יוביל למגפת השמנה לאומית”

עוגיפלצת במאנצ'יז

כך לפחות טוענת אשת הטלוויזיה האמריקאית ננסי גרייס, על אמת.

6. המריחואנה עושה אותך עצלן

המריחואנה תהפוך אותך לעצלן
טוב, ברק אובמה הודה שהוא עישן קנאביס, הוא לא נראה עד כדי כך עצלן, לא?

7. הקנאביס גורם לפשע

גלגול ג'וינט

האמת שבקולורדו חוגגים כבר למעלה משנה של לגליזציה והנתונים משם מוכיחים את ההפך – מקרי הפשיעה בכלל והפשיעה האלימה בפרט ירדו בעשרות אחוזים.

8. הקנאביס הוא ‘סם מעבר’


לא הוא לא, זה פשוט שימוש לא נכון של הסטטיסטיקה – זה נכון שרוב המכורים לסמים קשים צרכו קנאביס לפני שהם הגיעו להרואין, אבל את אותו הדבר בדיוק אפשר גם להגיד על אלכוהול וסיגריות…

9. הקנאביס עושה אותך טיפש

המריחואנה תעשה אותך טיפש

מתנגדי קנאביס רבים אימצו לעצמם את הטענה הזו כאשר הם נאחזים במחקר בו הוכח לכאורה כי המריחואנה עלולה להוריד את רמת האיי.קיו ב-8 נקודות. לא רק שמומחים רבים מצאו לא מעט פגמים בביצוע המחקר – הוא כבר הופרך יותר מפעם על ידי מחקרים עדכניים יותר.

10. הקנאביס גורם לאנשים שחורים להיות עצבניים

הקנאביס גורם לשחורים להיות עצבניים

מיודענו הארי האנסלינגר אמר את זה בצורה הטובה ביותר: “המריחואנה גורמת לכושים לחשוב שהם טובים כמו הלבנים”

11. הגראס יגרום לך לרצוח אנשים

אדם מעשן ג'וינט

אנחנו מוכנים להישבע שפעם אנשים השתמשו בטיעון הזה, תוך התעלמות מוחלטת מהעובדה שעישון קנאביס בכלל לא מקושר עם התנהגות אלימה ואגרסיבית, כמו אלכוהול למשל…

ויש מצב שבתחרות “הטיעון ההזוי מכולם” זוכה דווקא הרשות הישראלית למלחמה בסמים, שטענה שעישון קנאביס עלול לגרום למעשן לחשוב שהוא לטאה ולרוץ לעשות שטיפת קיבה.

ראו עוד:
צפו: 10 סרטוני תעמולה גרועים במיוחד
33 סיבות טובות לעשן מריחואנה
סיכום שנה: 10 הכתבות הנקראות ביותר של 2014

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר