מגלגל...

100,000 משתמשים ב’טלגראס’: האם המשטרה מגבירה את המאבק?

“למשטרה אין מה לעשות נגד כמות הסוחרים והצרכנים,” אומר מנהל ‘טלגראס’ עמוס סילבר בשיחה עם טל ברמן מגיש ‘הצינור’ בערוץ 10. כמאה אלף ישראלים כבר משתמשים בשירות המקוון שמספק קנאביס לאלפי ישראלים מדי יום. טל ברמן בודק האם המשטרה מגבירה את המאבק ומפעילה לחץ מחודש.

https://www.youtube.com/watch?v=dcro95mCOzM

‘הצינור’ ממשיכים לעקוב אחר נושא הקנאביס גם במתכונת החדשה עם טל ברמן כמגיש.

בתכנית האחרונה ששודרה אמש (א’) ערך ברמן ראיון עם עמוס סילבר מנהל ‘טלגראס’, לכבוד חגיגות 100 אלף המשתמשים בשירות המאפשר רכישת קנאביס במשלוח עד הבית.

טלגראס 100 אלף
100,000 משתמשים בטלגראס – עוד רגע

באתר ערוץ 10 תימללו את השיחה: “יחסית לכמות שיש זה כלום, אבל עצרו כמה עשרות סוחרים. כל יום עוצרים סוחרים; בטלגראס אחוז המעצרים נמוך משמעותית,” אמר סילבר.

סילבר מספר שאינו “רודף” אחרי סוחרי קנאביס – אלא שהם מנסים להגיע אליו מיומתם. “אני לא אומר לסוחרים בואו תעבדו אצלנו בקבוצה, להיפך. הם מתחננים אלי: ‘אני רוצה לעבוד אצלך בקבוצה'”, הוא מספר. “השוט הכי גדול שיש לי, האיום הכי גדול שיש לי כלפי סוחר זה ‘אני אוציא אותך מהקבוצה’. הם רוצים לעבוד, הם כבר לא פוחדים מהמשטרה”.

על הפחד מהמשטרה וממעצרים הוא אומר: “הם רואים בעיניים שלהם שכל יום אנחנו מוסיפים עשרות סוחרים חדשים ופעם בשבוע נעצר סוחר. זה אומר שהוא לא שמר על הזהירות מספיק”.

על השאלה האם המשטרה מרכזת מאמצי מודיעין סביב הקבוצה שלו, סילבר משיב בחיוב: “היא עשתה את זה וממשיכה לעשות את זה. אני לא אגיד אין לה שום דרך… אבל בפשטות, אין להם הרבה מה לעשות נגד הטלגרם. הכוח הוא של ההצפנה של הטלגרם ביחד עם כמות הסוחרים והמשתמשים”.

ברמן התייחס גם לשמועות אודות צו מעצר שאולי הוצא נגד עמוס ושאל מה דעתו על זה. “אני לא מוטרד בכלל, יש פה יער”, הוא מסכם. “גם אם המשטרה תצליח לשים את ידה על כל רשימת המשתתפים בטלגראס מההתחלה ועד הסוף, אין לה מה לעשות עם המידע הזה. זה פשוט חסר טעם”.

דורון הרמן, כתב הפלילים של ערוץ 10 שהוזמן לאולפן, אמר כי בהחלט ייתכן שבעקבות הגידול בשימוש בטלגראס תגביר המשטרה את מאמציה לעצור את סילבר במקום מושבו בארה”ב.

יש לציין שגם במידה ועמוס עצמו יעצר וייכלא, השימוש בשירותי ‘טלגראס’ והמסחר המקוון באפליקציות מסרים בכלל, לא צפוי להיפסק.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר