10 סיבות טובות להצביע עלה ירוק

כותב הקטע הוא ג’ייסון פרדריק גילברט, במאי, סופר ובלוגר מוערך של TimesOfIsrel.

מאת: ג’ייסון פרדריק גילברט

ב-17 למרץ 2015 ייערכו הבחירות בישראל, או כמו שאנחנו אוהבים לקרוא להם: “החגיגה הדו שנתית”, יום חופש מהדת ומהלחץ בסופרמרקטים, אחד כזה שממש מגיע לנו.

רבים שואלים אותי עבור מי אני עומד להצביע. טוב, זה שקר, אף אחד לא שאל אותי עבור מי אני מצביע. גם לא הסוקרים שמתרוצצים לכל עבר בבהלת הבחירות. כל השיחות שאני מקבל מגיעות מספק סלולרי שמחזר אחריי, או מאיזה רבי “צדיק” שרוצה לגלות לי איך משיגים אושר אמיתי ונצחי.

הפעם אני מצביע למפלגת עלה ירוק, והנה 10 סיבות טובות שמסבירות מדוע גם לכם כדאי, סליחה – חובה, להצביע להם:

 1. תמיכה בשני צידי הפוליטיקה – אם במקרה לא יצא לכם, כדאי לכם מאוד לקרוא את מצע המפלגה באתר. בבקשה, נסו למצוא לי נושא אחד שגם “הימין” וגם “השמאל” בישראל מסכימים עליו. עלה לכם משהו? לא, אין, כלום ושום דבר. מלבד לגליזציה של מריחואנה – כאן תמצאו את תמיכתו של משה פייגלין מהצד הימני של הליכוד ואת תמר זנדברג מהצד הליברלי של מרצ. אם שני אלו יכולים למצוא נושא משותף להסכים עליו, כולנו צריכים להצטרף.
 2. יצירתיות – מה שהמדינה שלנו צריכה זה כמה אנשים יצירתיים שיחשבו מחוץ לקופסה, בדיוק כפי שעשו בקמפיין גיוס הכספים של המפלגה, אשר גרף 160,000 ש”ח תוך מספר ימים בודדים. יותר מהמתמודד החדש כחלון. אם חברי המפלגה יוכלו לתרום מהיצירתיות שלהם לנושאים אחרים כמו דיור בר השגה והורדת יוקר המחיה, כולנו נרוויח בגדול.
 3. אין פה קריירה פוליטית – אני לא יודע מה איתכם, אבל קשה לי לסמוך על אנשים שהפוליטיקה היא העבודה היומית שלהם. ביוון העתיקה נהגו להגלות את הפוליטיקאים המושחתים, על פי ההחלטה של העם. אני יכול לחשוב על כמה חברי כנסת נוכחיים שיכולים לרדת מהכיסא כבר עכשיו, בעיקר האדון נתניהו ומיד לאחריו מר ישי.
 4. ג'ייסון פרדריק גילברט
  ג’ייסון פרדריק גילברט
  אתה לא זורקים את הקול שלכם לפח – באופן אידיאולוגי, אני מרגיש קרוב יותר למפלגת מרצ. אני אוהב את היוזמות החברתיות שלהם ואת מה שהם מייצגים, אך באקלים הנוכחי בישראל, הם לא יכנסו לשבת בשום ממשלה. אפילו אם הרצוג והמחנה הציוני יקבלו את רוב הקולות, הם עדיין יצטרכו את יאיר, כחלון, ליברמן ושס כדי להרכיב קואליציה, ומרצ ככל הנראה יישארו בחוץ. בקיצור, כנראה שנקבל פה ממשלת מרכז, מה שמוביל אותי למספר חמש.
 5. שאכטה חוקית – ביבי הולך להיות שוב ראש ממשלה, או לפחות כך נראה. אם כך המצב והמדינה הולכת לעזאזל, לפחות תנו לי להתמסטל באופן חוקי בזמן שהספינה טובעת.
 6. מי לא אוהב אנדרדוג? – אני גדלתי ברחובות הקשים של פילדלפיה (למען האמת בהאדונפילד, ניו ג’רזי אבל אל תספרו לאף אחד), ומשם בא האנדרדוג האהוב של כל הזמנים – רוקי בלבואה. הרבה מעבר לזה, אם מסתכלים על מה שאורן ליבוביץ’ והחברים הצליחו להשיג בתקציב אפסי, תחשבו מה הם יצליחו להשיג עם תקציב ראוי מכספי המיסים.
 7. ביטחון חוץ ופנים – מבחינת ביטחון פנים, המשטרה לא תצטרך להתעסק יותר במעשני המריחואנה ותוכל להתמקד בפושעים האמיתיים, במקרה שלנו פוליטיקאים וניצבים במשטרה. מבחינת ביטחון החוץ, חמאס וחיזבאללה לא יוכלו להשתמש יותר בכספי הסמים ולממן בעזרתם פעולות טרור. האם ישנה מפלגה אחרת המציעה את זה?
 8. רק שנתיים – זה כל מה שהממשלה הקרובה הולכת להחזיק (כנראה). עלה ירוק תשב ככל הנראה בכל קואליציה שהיא, והיעד היחיד אותו הם מציבים לעצמם הוא הקמת וועדה שתחקור את מודל “שוק הקנאביס החוקי” היעיל ביותר ותיישם אותו במשק הישראלי. זה אומר שעד הבחירות הבאות, הקנאביס בישראל יהיה חוקי.
  אם אתם חושבים שמישהו אחר יספיק בזמן הזה להוריד את מחיר הדירות ויוקר המחיה, או לחתום עסקת שלום היסטורית, אני מבקש שתעבירו לי קצת ממה שאתם מעשנים…
 9. יושר ושקיפות – כל אחד ואחד מחברי המפלגה הוא “עבריין” שצרך בעבר מריחואנה. ההבדל היחיד הוא שהם אמינים וישירים לגבי זה, בשונה משאר חברי הכנסת שנחשפים עם כל מיני שלדים בארון.
 10. הישג אחד מובטח – עלה ירוק מבטיחה לנו הישג אחד בבחירות הקרובות, לא ליד, לא בערך, הישג אחד מובטח – לגליזציה של מריחואנה והפסקת כל מדיניות ההפללה עד הסדרת שוק קנאביס חוקי. בלי הפרחת בלונים ובלי הבטחות באוויר.

אז הנה לכם. 10 סיבות טובות מדוע כדאי לכם להשקיע את הקול שלכם בעלה ירוק. אם להיות כנה איתכם, איני חבר במפלגה – ולא, אף אחד מהפלגה לא שילם לי כדי לכתוב את הטור הזה. למרות שאני מאד מקווה שכאשר הם יבחרו, הם לא ישכחו אותי וישלחו איזה שטר חוב לגרם קנאביס (או שימנו אותי למפקח הראשי על איכות הקנאביס).

גם זה בטח יעניין אותך

אני תומך בעלה ירוק במאת האחוזים, ומחכה לראות את השינויים הטובים שיקרו במדינה שלנו בעקבות הלגליזציה. כמו כן, יום החופש של הבחירות זה נחמד מאוד, כי נגמרו לי הימים בעבודה.

הפוסט המקורי מהבלוג

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר