10 טיפים חשובים לגידול קנאביס בבית (אינדור)

גידול קנאביס בבית הוא תהליך מהנה, מלמד ומפרה, אך לעיתים עלולים המגדלים להיתקל בבעיות שנובעות משיטות ורעיונות נפוצים שלמעשה אינם נכונים. לפניכם 10 טיפים חשובים למגדל הקנאביס הביתי:

לפני שמגיעים לרשימת 7 הטיפים לגידול ברמה מקצועית, מומלץ להתחיל מטיפים בסיסיים יותר לגידול ביתי.

להלן 10 טיפים למגדל הקנאביס המתחיל, מתנת חברת 'אינטגרל הידרופוניקס':

1. לגזור או לא לגזור?

גזירת עלים בריאים מצמח הקנאביס הינה תופעה די נפוצה שבבסיסה האמונה שהסרת העלים תפנה את האנרגיה שמשקיע הצמח לפרחים במקום לעלים. עם זאת, לעלים ישנו תפקיד חשוב וחיוני בהליך הגדילה והפוטוסינתזה של הצמח ועל כן רצוי לא להסיר עלים בריאים בכלל.

טיפים לגידול קנאביס

2. נקיון

מאחר והגידול מתבצע בחדר סגור ובכדי להגיע לאיכות היבול הגבוהה ביותר, יש לשמור היטב על נקיון חדר הגידול וכן על מניעת כניסת מזיקים למקום. אם הרגע עברתם בגינה שבחצר, ייתכן שחרקים קטנים תפסו איתכם טרמפ… השתדלו להיכנס רק עם בגדים נקיים לחלל הגידול.

טיפים לגידול קנאביס

3. הגודל קובע?

כפי שנשים רבות מעידות, גדול יותר זה לא בהכרח טוב יותר. כך גם בחדר הגידול שלכם – צמחים גדולים אינם טובים יותר מצמחים קטנים בשום אופן. הם אינם חזקים יותר, טעימים יותר או בעלי פרי איכותי יותר. למעשה מספר צמחים קטנים עדיף בהרבה על צמח אחד גדול (כך תגדלו קנאביס קטן).

טיפים לגידול קנאביס

4. הידרו

אלו המגדלים את הקנאביס שלהם על בסיס מים ומצע קוקוס (גידול הידרופוני), עדיף שיקפידו על מספר גדול של השקיות באופן אוטומטי לאורך היום, במקום השקייה גדולה אחת בלבד.

טיפים לגידול קנאביס

5. ייחורים והנבטה

השלב החשוב ביותר בהנבטה ובשיטת הייחורים הוא השלב הראשוני. בעת שתילה של ייחור או נבט, שימו תשומת לב מוגברת למה שמתרחש ביומיים-שלושה הראשונים. אם עברתם את השלב הזה בהצלחה, סביר כי ההמשך יהיה פשוט ופורה. למדריך ייחורים מלא לחצו כאן. למדריך הנבטה לחצו כאן.

טיפים לגידול קנאביס

6. איכות מול כמות

נכון שנרצה להפיק את המירב מחדר הגידול המצומצם שלנו, אך יש לזכור שכמות גדולה מדי, עלולה לפגוע באיכות. כאשר הצמחייה צפופה מאוד והצמחים נלחמים ביניהם על אור, כולם מפסידים. שימו לב שעלים של צמח אחד לא מצילים על צמח אחר, אחרת נסיים עם חדר גידול מלא עלים ועם פירות קטנטנים ומאכזבים.

טיפים לגידול קנאביס

7. תנאי אקלים

מומלץ להיעזר במודד היגרוטרמומטר, המראה נקודות קיצון של טמפרטורה ולחות. ללא מכשיר מסוגה זה, לעולם לא נדע אם האקלים בחדר הגידול מתאים לתוצרת איכותית. אקלים קיצוני מדי עלול לפגוע בתוצרת ולגרום לכך שבזבזתם חודשים ארוכים לשווא.

טיפים לגידול קנאביס

8. סירקולציה ותחלופת אוויר

חשוב מאוד שבחדר הגידול תהיה סירקולציה טובה של אוויר וחמצן. אוויר עומד עם לחות גבוהה מעודד הצטברות חרקים, מזיקים ועובש. חשוב מאוד להיעזר במאוורר שיפעל באופן קבוע בחדר.

טיפים לגידול קנאביס

9. שליטה ובקרה

מומלץ מאוד לבקר את הצמחים מדי יום ביומו. יש לבחון כל צמח מלמעלה ועד למטה ומהצדדים, מתחת לעלים ובינות הגבעולים, ולוודא שאין שם חרקים. ככל שנקדים לזהות מזיקים, כך נוכל להימנע מהתפתחות בעיות בהמשך הדרך. אם מצאתם חרקים, מומלץ לקרוא את המדריך כאן.

טיפים לגידול קנאביס

10. יומן גידול

החזיקו יומן גידול ייעודי והקפידו לרשום את ה-כ-ל מדי יום ביומו. כל דבר שקרה וכל מה שעשיתם, הזזתם, שיניתם, משתילה ועד קציר – צריך להירשם ביומן הגידול. רק כך משתפרים ולומדים. דוגמאות ליומני גידול ניתן למצוא כאן.

טיפים לגידול קנאביס

ראו עוד:
מדריך הגידול המלא

טיפים נוספים

כל הטיפים לגידול מוצלח
7 טיפים לגידול קנאביס בקיץ
12 טיפים לגידול בחצר האחורית
איך לגדל עציצי קנאביס ענקיים
3 אוהלי גידול מומלצים
10 טיפים לשימוש בוגר ואחראי בקנאביס

חדשות
Back to top button