מגלגל...

10 נסיונות הברחת סמים שנכשלו

הסטטיסטיקה מראה כי ארה”ב היא היעד הראשי בעולם לנסיונות החדרת סמים והשיטות המגוונות ליישום משתנות ותפתחות עם השנים. לפניכם 10 נסיונות להברחת סמים שכשלו כשלון חרוץ.

תותח פנאומטי

ב-24 לפברואר 2013 הודיעה המשטרה במקסיקו כי הצליחה לשים את ידה על תותח תוצרת בית בו השתמשו מבריחי סמים כדי לירות חבילות מריחואנה ממקסיקו לשטחי ארה”ב. התותח המאולתר להברחת המריחואנה בנוי מצינור PVC שמורכב על רכב פרטי ומופעל בעזרת לחץ אוויר. בעזרת התותח ניתן לירות חבילות במשקל של עד 13 ק”ג.

תותח להברחת מריחואנה

צוללות

הברחות סמים בצוללות נתגלו לראשונה עוד בשנות 1990, אך לא קיבלו יותר מדי התייחסות מצד הרשויות עד לשנת 2006 כשמשמר החופים האמריקני תפס צוללת קטנה בשם “ביגפוט”. מאז נתפסו כבר יותר מ-25 צוללות כאלו באוקיינוס הפסיפי בדרכן לחופי ארה”ב ובפשיטה על צוללת דומה בחודש אוגוסט 2011, תפס משמר החופים האמריקני כ-7 טון של קוקאין בשווי 180 מיליון דולר.
כוחות צבא קולומביה תופסים צוללת להברחת סמים

בשנה האחרונה החלו מבריחי הסמים להשתמש בצוללות של ממש – כאלו שיכולות להישאר מתחת למים ימים רבים ללא צורך בחמצן מבחוץ. במהלך השנה נתפסו כבר 3 צוללות מסוג זה שהכילו יותר מ-10 טונות של סמים (בעיקר קוקאין). צוללות אלו מסוגלות להגיע מאקוודור עד לחופי לוס אנג’לס מבלי להתגלות וצצות באישון לילה בנקודה נידחת בה מועברים הסמים אל היבשה.

כוחות צבא קולומביה תופסים צוללת להברחת סמים

עורלת הפין

בחודש פברואר 2011 נעצר אנתוני בנקס בעיירה לויסוויל שבקנטאקי, ארה”ב, ובבדיקה שגרתית נמצא מחזיק סמים מסוג סלוויה דיבינדרום וקודאין נוזלי. בחקירתו נאלץ בנקס להודות גם בהחזקת קוקאין לאחר שבבדיקה גופנית מהירה מצאו החוקרים שקיק מריחואנה מוסתר מתחת לעורלה באיבר מינו.

אנתוני בנקס

שתלי סיליקון בחזה

בחודש דצמבר 2012 עצרה משטרת ספרד אשה שהגיעה לשדה התעופה ועוררה את חשדם. בבדיקה גופנית מצאו החוקרים סימני ניתוח טריים על חזה של האשה ולאחר חקירה ממושכת הודתה האשה בנסיון הברחת קוקאין במשקל קרוב ל-1.4 ק”ג.

שתלי סיליקון מלאים בקוקאין

עם ג’יפ מעל לגדר הגבול

בחודש נובמבר 2012 נתפסה חבורה שחשבה ואף ניסתה להבריח סמים בעזרת ג’יפ שיעבור מעל גדר הגבול בין מקסיקו לארה”ב באזור מדינת אריזונה. הג’יפ היה אמור לעבור באופן חלק מעל הגדר בעזרת מוטות שנפרשו תחת גלגליו,אבל נתקע בשיא הגבוה על הגדר מבלי יכולת לרדת.

ג'יפ להברחת סמים

קטפולטות

אחת התופעות הנפוצות ביותר להברחת סמים ממקסיקו לארה”ב היא בעזרת קטפולטות

קטפולטה להברחת סמים

דאון

בחודש דצמבר 2008 נתפס בטוסון שבאריזונה, ארה”ב, דאון ‘אולטרא-לייט’ שנשא 115 ק”ג של מריחואנה. על פי לשכת הסטטיסטיקה של ארה”ב, נתפסו מעל ל225 דאונים כלו בשנת 2010 לבדה.

דאון להברחת סמים

כסא גלגלים

בשנת 2011 נתפס צעיר בן 19 בעת שניסה לחצות את גבול מקסיקו-ארה”ב כשהוא מזדהה לנכה. הצעיר החביא את המריחואנה מתחת לישבנו בתקווה שרשויות האכיפה בגבול לא יראו אותן.

כסא גלגלים

מסוק

בשנת 2003 התרסק המסוק הזה כשבחובו מעל ל-750 ק”ג של קוקאין שהיו בדרכם מגוואטמלה לארה”ב.

מסוק להברחת סמים

מטוס

מטוס שנשא ק”ג רבים של סוגי סמים שונים, היה בדרכו מהונדורס לארה”ב אך התרסק עוד בשטח הונדורס לפני שהספיק להגיע לגבול. המטוס התרסק היישר אל תוך קבוצת מכוניות חונות.

מטוס להברחת סמים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר