מגלגל...

גידול קנאביס: 10 טעויות של מגדלים מתחילים

אם בחרתם להתחיל לגדל קנאביס בבית, כדאי שתלמדו מטעויותיהם של אחרים. מחוסר דיסקרטיות עד השקייה מוגזמת, הנה 10 טעויות נפוצות של מתחילים שכדאי לכם להימנע מהן.

גידול קנאביס הוא בסה”כ די פשוט. כמו כל צמח הוא דורש אור, אדמה ומים. עם זאת, עקב חוקי האיסור וההפללה, נדרשים אלו המעוניינים לגדל את הצמח לעשות זאת בהיחבא, בדרך כלל ללא אור שמש ובתנאים שאינם מושלמים לגידול. על כן חשוב להכיר טעויות נפוצות של מגדלים מתחילים:

הנה 10 טעויות נפוצות והדרך להימנע מהן:

1. לא לדעת למה נכנסים

גידול קנאביס דורש השקעה של שעות ארוכות וסבלנות אין קץ בכדי להשיג תוצר משובח. מגדלים חדשים שלא יקדישו את הזמן והאנרגיה הדרושים יקבלו איכות יבול ירודה וכמות קציר קטנה שלא תהיה שווה את ההשקעה. דעו לאן אתם נכנסים ועשו את זה באהבה והתלהבות.

מחקר קנאביס - דרך זכוכית מגדלת
בצעו מחקר מקדים רב ככל האפשר

2. חוסר דיסקרטיות

גם לולא היה קיים האספקט החוקי – גידול עציץ הקנאביס הוא עניין שמושך תשומת לב לא מועטה. מגדלים חדשים עלולים להתלהב מהרעיון ולהפיץ את הבשורה בין חבריהם, מה שמעלה משמעותית את הסיכון לחשיפה. שמרו את ההרפתקה שלכם תחת מעטה סודיות מוחלטת והגבילו ברדיקליות את כמות האנשים היודעים על קיומו של הצמח.

3. חוסר במחקר מקדים והכוונה

מרבית המגדלים ייכשלו בפעם הראשונה שלהם, אלא אם כן התייעצו והוכוונו על ידי מגדל ותיק ומנוסה בגידול תוצר איכותי. אל תסתפקו בסרטון הסברה אחד. בצעו מחקר מקדים רב ככל האפשר ואם יזדמן לכם נסו לקבל הכוונה ממגדלים מנוסים יותר.

לצורך העניין ראו: מדריכים למגדל המתחיל.

4. שימוש באדמה לא איכותית

לתהליך בחירת האדמה בה יגדל הצמח יש השפעה ישירה על איכות התוצר הסופי, לא פחות מתהליך בחירת הזרעים הנכונים. זלזול בחשיבות סוג ואיכות האדמה עלול להוביל להתפשטות מזיקים ואפילו לכשלון היבול כולו.

האדמה צריכה להיות מסוגלת לנקז את המים בצורה טובה ולשמור על רמת חומציות מיטבית שבין 6.5 ל – 7.5 PH, זאת בשביל התוצאות הטובות ביותר. יש הטוענים גם שסיכוייו של הצמח לגדול כזכר גובהים משמעותית בהתאם לעלייה ברמת חומציות האדמה, אך מרבית המומחים יחלקו על טענה זו.

חרקים המזיקים לצמח הקנאביס
אל תתנו למזיקים להרוס לכם את הצמח

5. חוסר תשומת לב לפרטים

בתחום גידול הקנאביס, השטן אכן נמצא בפרטים הקטנים. שימו לב שהעלים שלמים ויפים ללא קרעים או חורים, האדמה לחה במידה הנכונה ואין חרקים קטנים המסתובבים עליה. מעבר לכך, שימו לב שהחומר הרפלקטיבי בו כיסיתם את חלל הגידול שלם ואינו מקומט, מה שעלול לפגוע באיכות התאורה וכמובן באיכות התוצר הסופי.

6. חוסר היכרות עם הזן אותו מגדלים

זני קנאביס שונים עשויים לדרוש תהליכי טיפול אחרים או מיוחדים. לכן היכרות עם הזן שאתם מגדלים היא קריטית להצלחת הגידול. כמו כן חשוב לוודא כי מקור הזרעים הוא בנק זרעי קנאביס מכובד שבודק את טיב התוצרת שלו ומגבה אותה, מכיוון שרכישת זרעים ממקור מפוקפק מעמידה את כל הפרוייקט שלכם בסיכון מיותר בעבור הפרש של שקלים בודדים.

ראו: רכישת זרעי קנאביס ב-4 צעדים פשוטים

7. השקיית יתר

השקייה מוגזמת הינה הסיבה הנפוצה ביותר לכשלונם של גידולים. הצמח משתמש בשורשיו, בין השאר, על מנת לספוג את החמצן הדרוש לו לצמיחה תקינה. יותר מידי מים ימלאו את האדמה בטחב או בעובש, השורשים ירקיבו והצמח ידהה ויתחיל לנבול. השקו עד שהאדמה לחה כולה במידה מועטה ואל תשקו שנית לפני שהאדמה התייבשה מעט.

השקיית יתר - טעות נפוצה בגידול מריחואנה
השקיית יתר תגרום לעלי הצמח להתחיל להתעקל ולנבול

8. חוסר סבלנות

צמחי הקנאביס חייבים להיקצר בזמן הנכון והמתאים בכדי להעניק את התפרחת האיכותית ביותר. השלב בו הצמח שלכם כבר התבגר והחל לפרוח הוא זמן מפתה מאד למעבר לשלב ההפרחה לצורך “משיכת התשואה”, אך אם זאת, פעולה שכזו תוריד את איכות התפרחת בצורה משמעותית. היו סבלניים וחכו לשלב המיטבי בתהליך ההפרחה, זה ישתלם לכם.

9. חוסר בסביבה מגרה עבור הצמח

בדיוק כמו כל בעלי חיים, גם צמחים רגישים לסביבה בה הם גדלים. מעבר לכמות שווה של אור וחושך וטמפרטורה עקבית, נסו לשפר את האווירה בה גדל הצמח על ידי מוסיקה או ליטופים מדי פעם. תנו לצמח אווירה של שמחה ואהבה והוא יחזיר לכם פירות איכותיים.

10. שימוש בייחורים

בעוד ייחורים הם דרך מהירה וקלה להתחיל את תהליך הגידול שלכם, היו סקפטיים בנוגע לטיבו של הייחור אותו זה עתה ירשתם. יתכן מאד כי ירשתם איתו את בעיותיו של הצמח ההורה, הפרעות גנטיות שונות או אפילו רגישות יתרה למזיקים.

כאשר אתם מתחילים את הגידול שלכם מזרעים שמקורם אמין – אתם שולטים כמעט לחלוטין בכל היבטי גדילת הצמח שלכם.

ייחורי קנאביס ("שיבוטים")
ייחורים – עלולים להגיע עם ירושה בעייתית מההורים

ראו עוד:
מאכלי קנאביס: 4 טעויות נפוצות של מתחילים
למגדל המתחיל: 8 טיפים להרחקת שוטרים
מדריך: איך לבחור זן קנאביס מתאים לגידול
גומרים הולכים: איך לגדל אחלה גאנג’ה בפחות מחודשיים

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר