תקדים בברזיל: שופט ביטל משפט נגד סוחר מריחואנה כי “האיסור על קנאביס מנוגד לחוקה”

שופט פדרלי בברזיל טוען כי האיסור על מריחואנה מנוגד לחוקה. בתקדים יוצא דופן שיחרר השופט נאשם בסחר במריחואנה בגלל קביעה זו.

בתיק שעסק בסחר במריחואנה, עשה השופט הפדרלי ארנסטו פרדריקו קרדוסו מאצ’יאל תקדים יוצא דופן כאשר קבע כי חוקי האיסור על מריחואנה הינם מנוגדים לחוקה ומפירים עקרונות בסיסיים של שוויון.

במשפט קבע השופט כי האיסור על מריחואנה הוא “תוצאה של תרבות מפגרת ומדיניות מוטעית” וציין את השימוש המקובל כל כך בחומרים אחרים כגון אלכוהול וסיגריות.

“זה נראה מבולבל וחסר קשר שחומרים נרקוטיים כמו אלכוהול וטבק, לא רק שמותרים למכירה, הם מפיקים מיליונים ברווחים לבעלי החברות המייצרות ומוערצים ונצרכים באופן קבוע על ידי הציבור הרחב,” אמר השופט מאצ’יאל. “עובדה זו מוכיחה שהאיסור על חומרים לצורך הנאה נובע מתרבות מיושנת ומדיניות שגויה.”

למרות ש-THC מופיע ברשימת החומרים האסורים, מאצ’יאל דורש מהממשלה לספק הוכחות והצדקות לשיוך זה ברשימה. הוכחות שטרם הוצגו לדבריו. “החוק מספר 344/98 ללא ספק מונע זכויות, חסר תכלית מצד המדינה וגם לא מצדיק את האיסור על שימוש וסחר בהרבה חומרים, במיוחד ה-THC וזה כבר הופך אותו ללא חוקתי,” הסביר.

המשפט בו אמר מאצ’יאל את הדברים נערך כבר באוקטובר 2013, אבל לאחרונה עלה לכותרות בברזיל ועורר את הקהילה המשפטית במדינה. במשפט אגב שוחרר הנאשם בהחזקת 46 גרם מריחואנה שלא לצריכה עצמית.

מקור

ראו גם: ברזיל: נמחץ למוות תחת חצי טון מריחואנה
ראו גם: תקדים: נאשם בגידול קנאביס ירצה עבודות שירות כשוטר קהילתי

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר