תמר זנדברג: “אני מעשנת מריחואנה מדי פעם”

תמר זנדברג, חברת הכנסת המובילה את המאבק ללגליזציה בישראל, התארחה באולפן ‘וואלה’ ודיברה על לגליזציה והרגלי צריכת הקנאביס שלה. “אני מעשנת מדי פעם, כמו כולם,” אמרה. צפו:

ח”כ תמר זנדברג, ששתי הצעות החוק שלה – אחת ללגליזציה של קנאביס במודל קולורדו ואחת להפסת הפללת הצרכנים – תעלנה במהלך החודשים הקרובים לדיון בכנסת, התארה באולפן ‘וואלה‘ ודיברה בין השאר על המאבק ללגליזציה ולראשונה גם על הרגלי צריכת הקנאביס שלה.

אחרי שבעבר אמנם טענה לא אחת כי “עישון קנאביס הוא עניין נורמטיבי לחלוטין“, ואף הודתה כי עישנה בעבר, מעולם עד היום לא סיפרה כי גם היום היא נוהגת לעשן מריחואנה מדי פעם.

תמר זנדברג
תמר זנדברג: “אני מעשנת מריחואנה מדי פעם”

“כמו כולם, גם אני מעשנת מדי פעם,” אמרה זנדברג. “אני לא פושעת ולא עבריינית. כמו שאתה שותה כוס יין מדי פעם למרות שאלכוהול יותר מסוכן, כמו ששי פירון לוקח ריטלין, שהתחיל כתרופה והפך לסם שמחולק באופן כמעט חופשי.”

“הקנאביס נשאר לא חוקי שלא בצדק לטעמי, אלא עובר ‘סטריאוטיפיזציה’ שהיא כנראה שילוב של בורות ושמרנות, אבל הגיע הזמן לשנות אותה,” הוסיפה. “אני גאה להיות חתומה על הצעות החוק הראשונות שהונחו לאי הפללה של משתמשי שעות הפנאי של קנאביס וגם ללגליזציה, בנוסח המודל של קולורדו.”

“להפתעתי בזמן מאוד קצר היה שינוי מאוד גדול בדעת הקהל בישראל,” המשיכה. “יש לזה קשר גם לפרשה עם הסלבס, שפתאום המשטרה הייתה רגילה לעשות משהו אחד, לעצור את הבוהמיינים הסטלנים, ופתאום זה חזר אליה כבומברנג ועוד ועוד אנשים יצאו והתוודו וידוי שהוא כבר לא ‘וידוי’ אלא מציאות של רבים מאתנו. אני חושבת שהרבה ממובילי דעת הקהל, בין אם סלבס ובין אם פוליטיקאים, חשים את הקרקע ורוצים לדעת איפה נמצא הציבור כדי לדעת איך הוא יגיב לדברים. הרבה פעמים הציבור נמצא במקום יותר מתקדם מהמנהיגים ומובילי דעת הקהל שלו.”

זנדברג גם סיפרה על הרגלי צריכת הקנאביס שלה כאמור: “אתה יודע, כמו כולם,” אמרה. “אני מעשנת בסיטואציות חברתיות ואני כן רוצה להעביר את המסר שעישון בשעות הפנאי הוא התנהגות שגרתית. בדיוק כמו שתיית כוס יין, ופחות מריטלין.”

שתי הצעות החוק תעלנה לקראת חודש יוני לדיון בוועדת הכנסת. לקראת הדיון תתקיים עצרת תמיכה בלגליזציה בכיכר רבין ב-22.5. לפרטים על האירוע לחצו כאן.

ראו גם: תמר זנדברג: “גם לחיילים מותר לעשן חשיש”

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר