תלונה לועדת האתיקה של הכנסת: “יאיר לפיד משקר”

תנועת “דור האמת”, הפועלת לקידום לגליזציה של קנאביס בישראל, הגישה תלונה רשמית לוועדת האתיקה של הכנסת ובה הם קוראים לבירור משמעתי כנגד שר האוצר יאיר לפיד בגין מרמה.

עו”ד דקל-דוד עוזר, מייסד תנועת “דור האמת” הפועלת לקידום לגליזציה של קנאביס בישראל, הגיש אמש מסמך תלונה ובו דרישה לקיום בירור משמעתי כנגד שר האוצר יאיר לפיד בגין השקרים לכאורה שבהתבטאויותיו כאילו מעולם לא צרך מריחואנה.

“לאור הפרסומים והעדויות מהימים האחרונים אנו למדים כי לכאורה מר לפיד שיקר לציבור במטרה להשיג חיבה ציבורית ובמטרה להשיג תמיכה ציבורית וזאת לפני הבחירות (מטעמים אלקטוראליים כפי הנראה) ואף לאחריהן,” נכתב במסמך. “נבחר ציבור, הוא נאמן הציבור. תפקידו להיות נאמן וקיים איסור מוחלט לשקר לציבור. שקר לציבור, שאינו מגובה בסיבה שהיא לטובת הציבור (לדוגמא בנושאי ביטחון המדינה) – הוא אסור בתכלית האיסור.”

יאיר לפיד וועדת האתיקה
קטע מתוך התלונה שהוגשה לוועדת האתיקה של הכנסת כנגד שר האוצר יאיר לפיד

במסמך מבקשים חברי התנועה לציין כי העובדה שהשר לפיד עישן קנאביס אינה מהווה שום טעם לפגם, אלא העובדה ששר האוצר משקר במצח נחושה. “העובדה ששר בממשלה וחבר כנסת, נבחר ציבור, מרשה לעצמו לשקר בנושאים כאלו, מהווה לא פחות מביזוי כבוד הכנסת ומעשה שיש בו כדי להפר בצורה חמורה את האמון כלפי הציבור,” נכתב.

חברי התנועה ביקשו לציין גם כי “כנגד הנשיא ביל קלינטון בארה”ב החל הליך הדחה (!) בשל העובדה שהוא שיקר לציבור האמריקאי כשאמר שהוא לא קיים יחסים מיניים עם הגב’ מוניקה לווינסקי. יש לציין כי אותו נשיא (והנשיא אחריו בוש, והנשיא הנוכחי אובמה) הודו כי הם עישנו גראס בתקופת לימודיהם.”

דקל-דוד עוזר
דקל-דוד עוזר

“אני מגיש תלונה לועדת האתיקה, קודם כל כי לנבחר ציבור אסור לשקר,” סיפר עוזר לכתב המגזין. “נבחר ציבור הוא נאמן מטעם הציבור, ולפיכך חלות עליו חובות מטעם הציבור, בין היתר החובה לומר אמת למי ששלח אותו.”

“אם הוא משקר, יש לזה השלכות. ההשלכה המרכזית היא פלילית: הוא ביצע עבירת מרמה. עם זאת, ובשלב זה, אני רוצה להתחיל את הבדיקה בועדת האתיקה בכנסת על מנת להעמיד למבחן חברי הכנסת את השאלה – האם חבר כנסת רשאי לשקר סתם כך,” הוסיף עוזר. “הוא משקר בלי סיבה. או שהוא שקרן פתלוגי, או שהוא משקר לגבי עברו בשביל לקבל מנדטים. באותה המידה הוא היה יכול לומר שיש לו תואר שני.”

במקביל, ביום ג’, 3.9,יגיעו עשרות פעילי לגליזציה אל ביתו של לפיד כאשר בכוונתם להדליק ג’וינטים ולהזמין את שר האוצר להצטרף אליהם. כל הפרטים על האירוע כאן.

נעדכן על כל התפתחות בהמשך…

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר