תיקון עולם חזרה לפעילות: “אלסקה” שוב על המדפים

חברת "תיקון עולם" הודיעה על חזרתה לפעילות מלאה והיא תספק מעתה גם תפרחות קנאביס. עד כה ובמשך 4 חודשים סיפקה החברה שמנים בלבד. רק כמה מאות מטופלים יזכו להנות שוב מזני הקנאביס המפורסמים של החברה מאחר והרוב המוחלט הועבר לחברות אחרות.

חברת הקנאביס “תיקון עולם” הודיעה על חזרתה לפעילות מלאה, כולל מכירת תפרחות קנאביס, אחרי 4 חודשי הפסקה במהלכם סיפקה שמני קנאביס בלבד.

החברה תספק מהיום שוב את זני הקנאביס המוכרים שלה לאחר שעצרה פעילותה בחודש מרץ 2019 עם סגירת חוות ביריה והמעבר לחוות כפר יהושע.

קנאביס רפואי אלסקה תיקון עולם חדש
תפרחות קנאביס רפואי מזן “אלסקה” של תיקון עולם – אריזות חדשות מוכנות להפצה

בהודעת SMS שנשלחה למטופלי החברה הבוקר (ב’) נכתב כי הרכישה של תפרחות תתאפשר החל מ‪מחר (ג’) בבוקר‬ בחנויות החברה, בתל אביב או צפת, או באמצעות שינוע עד הבית.

עם זאת רק מספר מצומצם של מטופלים, כמה מאות, יוכלו לקבל כעת את התפרחות מהזנים המפורסמים של החברה כמו “אלסקה” ו”מידנייט”, ובעתיד גם “אבידקל“, “ארז” ועוד.

מדובר במטופלים שהעדיפו לא לעזוב את החברה למרות עצירת האספקה וסירבו לעבור יחד עם כ-8,000 מטופלים לחברת “שאיפה לחיים” (BOL).

אותם 8,000 מטופלי החברה לשעבר שעברו לחברות אחרות לא יוכלו בשלב זה לחזור לקבל את האספקה מתיקון עולם, לפחות עד שהחברה תקבל אישור למכירה בבתי מרקחת.

הגוף היחידי שמאשר מעברי ספק במתכונת האסדרה הישנה הוא משרד הבריאות. תיקון עולם אמנם ביקשה ממשרד הבריאות לאפשר החזרת המטופלים אך כרגע משה”ב מסרב.

עדכון (23.7): ביהמ”ש המחוזי קבע תקדים כשאישר למטופל שעבר לחברת “שאיפה לחיים” לחזור לקבל את האספקה מחברת “תיקון עולם”.

טרם ידוע מתי תוכל תיקון עולם לספק את הקנאביס שלה בבתי מרקחת. כאשר זה יקרה, זה יהיה ככל הנראה רק בבית מרקחת עצמאי שהחברה מקימה בימים אלו במרכז ת”א.

“בחודשים האחרונים תיקון עולם לא יכלה לספק תפרחות בשל מחסור במלאי שנבע ממעבר מתקני החברה מהגליל העליון, לחוותה בעלת תקן IMC-GAP בעמק יזרעאל,” נכתב בהודעה. “במקביל מקימה החברה מפעל IMC-GMP באזה”ת ציפורית”.

שמן קנאביס רפואי חדש תיקון עולם
שמן קנאביס רפואי חדש של “תיקון עולם” – בינתיים רק באסדרה הישנה ולא בבתי מרקחת

כזכור החברה הבטיחה בראיון למגזין קנאביס כי גם באסדרה החדשה במסגרת בתי המרקחת היא תשמור על מחירים נמוכים כפי שהיו באסדרה הישנה.

כלומר כאשר תמכור החברה את מוצריה בבתי מרקחת המטופלים יוכלו לרכוש אותם בכ-370 ש”ח לחודש ולא כפי שדורשות החברות הפעילות בבתי המרקחת הגובות עד פי 3 ויותר, כפי שנחשף שוב בסוף השבוע.

“לחולי סרטן אין כסף, מאות ואלפי שקלים, לשלם עבור קנאביס,” הסביר אז מנכ”ל החברה. “הם צריכים לטפל בעצמם, במשפחתם, הם צריכים כסף לאכול ולשתות, כך צריכות לנהוג גם שאר החברות – הרווחים בתחום צריכים להגיע מפעילות בחו”ל או יצוא לחו”ל ולא על חשבון המטופלים בארץ”.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר