תושבי קולורדו מרוצים: "הלגליזציה עשתה טוב למדינה"

רוב תושבי קולורדו מרוצים מתוצאות החוק החדש ללגליזציה של קנאביס, חושבים כי היא תרמה למערכת המשפט ולכלכלת המדינה וכן מאמינים שהיא אינה פגעה ברמת הסיכון בכביש – כך על פי סקר חדש שפורסם השבוע.

ארבעה חודשים חלפו מאז כניסתם של חוקי הלגליזציה ההיסטוריים בקולורדו, ארה"ב, לתוקפם, וסקר חדש שנערך על ידי אוניברסיטת קוויניפיאק בין ה-15 ל-21 לאפריל ובקרב 1,298 אנשים מראה כי מרביתם מרוצים מהתוצאות.

על פי הסקר, 52% מאמינים שהלגליזציה עשתה טוב לקולורדו בעוד 38% חושבים שלא ו-10% אינם בטוחים. בנוסף, 54% חושבים שהתרת השימוש במריחואנה לא הפכה את הכבישים למסוכנים יותר בעוד 39% חושבים שכן.

עוד נמצא כי מרבית הנסקרים חושבים שלגליזציה של מריחואנה תחסוך כסף למשלם המיסים (53% מול 41%), שתהיה לה השפעה חיובית על מערכת המשפט (50% מול 40%), שהיא "תשפר את חרויות הפרט באופן חיובי" (53% מול 44%) ושהיא לא פגעה במרקם החברתי (67% מול 30%). בסקר נמצא עוד כי 49% הודו כי ניסו לעשן קנאביס בעבר וכי רק 15% הודו בצריכת מריחואנה מאז שנכנסו החוקים החדשים לתוקפם.

ראו: צניחה באחוזי הפשיעה מאז אושרה לגליזציה של קנאביס בקולורדו

"המצביעים בקולורדו מרוצים באופן כללי מהמריחואנה, החל מעניין חירויות הפרט, דרך היתרונות הכלכליים שלה ועד להשפעה החיובית שלה על מערכת המשפט," אמר טים מאלוי, אחד מעורכי הסקר.

עם זאת נראה כי מרבית הרפובליקנים (63% מול 28%) ומרבית המבוגרים בני 65 ומעלה (62% מול 28%) חושבים שהלגליזציה פגעה במדינה. עוד נמצא כי למעלה ממחצית מהמשיבים אמרו כי אין זה סביר שיצביעו למועמד פוליטי שמעשן מריחואנה פעמיים או שלוש בשבוע וכי רק 3% אמרו שסביר שיצביעו בעד מועמד כזה. 43% טענו כי נתון זה לא ישפיע על הצבעתם הפוליטית.

ראו עוד: רבע מהישראלים עישנו מריחואנה – 34% אחוז בעד לגליזציה
ראו עוד: 75% מהאמריקנים מאמינים שלגליזציה היא בלתי נמנעת
ראו עוד: לראשונה בהיסטוריה: רוב האמריקנים בעד לגליזציה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט