תוך חודש של לגליזציה: נבדה מכרה קנאביס בשווי 27 מיליון דולר

חנויות הקנאביס החדשות שנפתחו רק לפני מספר שבועות בנבאדה, ארה”ב, כבר רואות רווחים יפים לאחר שמכרו קנאביס בשווי של יותר מ-27 מיליון דולר. עם עשרות מיליוני תיירים שמגיעים ללאס וגאס הבירה מדי שנה, הרווחים צפויים לגדול.

בחודש יולי השנה הצטרפה נבדה לרשימת המדינות בארה”ב שהתירו מכירה של קנאביס למטרות פנאי ומקיימות שוק לגליזציה מוסדר, זאת לאחר שתושבי המדינה הצביעו במשאל עם בעניין זה בשנת 2016. כעת החלו להגיע נתוני המכירות מהחודש הראשון של המכירות.

תושבי נבדה כמעט עקפו במהלך חודש יולי 2017 את סכום המכירות בחודש הראשון בקולורדו ואורגון גם יחד, כאשר בכל אחת המכירות היו בשווי כ-15 מיליון דולר בלבד. בסך הכל, בחודש יולי נמכר קנאביס (רפואי ולמטרות פנאי) בשווי של 27 מיליון דולר בנבדה, מהם הרוויחה המדינה כ-3.6 מיליון דולר ממיסים בחודש.

ההערכות לרווחים ממיסים מקנאביס חוקי עד שנת 2019 בנבדה, מדברות כרגע על 56.2 מיליון דולר תוך שנה וחצי. המס מכירה של 10%, אשר משולם על ידי הצרכנים, הכניס עוד 2.71$ מיליון ל-“קרן ליום גשום” של המדינה תוך 30 יום בלבד. הסכום מצופה להגיע ליותר מ-63 מיליון דולר במהלך 24 החודשים הבאים.

מחלקת המיסוי של נבדה עיבדה 333 בקשות הקשורות לתעשיית המריחואנה וחילקה 250 רישיונות: 53 רישיונות מכירה, 92 מתקני גידול, 65 מתקני ייצור, 9 מעבדות בדיקה ו-31 מפיצים.

הכספים שמכניסה המדינה ממיסוי על קנאביס הולכים למטרות חינוך, קרנות “ביטחון” ועלויות מנהלתיות. אין ספק כי קנאביס הפך לעוד מקור הכנסה חשוב בנבדה ועם כמות התיירים שהעצומה שמגיעה ללאס וגאס בכל שנה, צפויה ‘עיר החטאים’ להפוך ליעד של תיירות קנאביס.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר