תאגיד הקנאביס הגדול בעולם מגיע לדנמרק

תאגיד הקנאביס הקנדי ‘קנופי’ יקים מתחם לגידול וייצור קנאביס על שטח של 40 דונם בעיר אודנס שבדנמרק. התוצרת תשווק לכ-60 אלף מטופלי קנאביס רפואי במדינה. שווי העסקה כ-10 מיליון דולר.

אחרי ההודעה על חבירה לחברת הזרעים המפורסמת מהולנד ‘גרינהאוס’ ועל מכירת אחוזים מהחברה לתאגיד האלכוהול האחראי על מותגים כמו ‘קורונה’, מדווחת חברת הקנאביס הקנדית הגדולה בעולם על הסכם נוסף בענף.

בדומה לחברת הקנאביס הקנדית ‘טילריי’ שהודיעה לאחרונה על הקמת מתחם קנאביס חדש בפורטוגל, מודיעה השבוע חברת ‘קנופי‘ (Canopy) כי חתמה על הסכם הקמת מתקן גידול וייצור קנאביס בדנמרק.

על פי הדיווח ‘קאנופי’ תקים בקרוב מתחם שיתפרש על שטח של 40 דונם בעיר אודנס (Odense), השלישית בגודלה בדנמרק – במטרה לספק קנאביס רפואי ומוצריו למטופלי הקנאביס הדנים.

קנופי ודניש קנאביס

המתקן יוקם על שם חברה חדשה שתיקרא ‘ספקטרום דנמרק’ שנוסדה משיתוף פעולה עם יצרנית ההמפ הדנית ‘Danish Cannabis’. תחתיו יועסקו למעלה מ-125 עובדים, שיספקו את הקנאביס הרפואי לכ-60 אלף מטופלים במדינה.

ההסכם מגיע לאחר שהממשלה הדנית אישרה לאחרונה הקמת ענף קנאביס רפואי חדש, שיחל למכור את תוצרתו למטופלים בתחילת ינואר 2018.

על 30 מתוך 40 הדונמים יתפרשו חממות הנמצאות בשטח כבר היום ויעברו הסבה לחממות קנאביס בתחילת שנת 2018, בהתאם להליך הרישוי והרגולציה, כך לפי הדיווח.

בדומה לנוהל בישראל, ‘ספקטרום’ הדנית תקבל רישיון לגידול וייצור קנאביס רפואי מהממשלה המקומית ויחד עם ‘קנופי’ השתיים יגדלו זני קנאביס מגנטיקה שתיובא מקנדה.

“השוק הדני הוא יציב ואטרקטיבי מכמה סיבות,” מסר ברוס לינטון, יו”ר ומנכ”ל ‘קנופי’. “אנחנו רואים תעשיית פארמה ותרופות חזקה מאוד בדנמרק, עם ענף מחקר לא פחות חזק וכח עבודה מיומן לצד עלויות אנרגיה אטרקטיביות.”

“הזדמנויות בשוק הקנאביס העולמי צומחות במהירות והגישה שלנו היא ברורה,” הוא מוסיף. “נמסד את המותגים, את המבנים ואת האנשים בצורה מסודרת, שתבטיח הצלחה ותראה איך יצרן קנאביס בינלאומי צריך להיראות.”

במסגרת ההסכם תספק ‘קנופי’ הבטחה לתשלום של 10 מיליון דולר שיועברו בשלבים. בנוסף תציע החברה כמעט 2 מיליון מניות בתאגיד, כך לפי ההודעה לעיתונות.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר