תאגיד האלכוהול הענק משתלט על חברת הקנאביס הגדולה בעולם

עסקת ענק בשוק הקנאביס העולמי: ‘קונסטליישן ברנדס’ יצרנית הבירה ‘קורונה’ מגדילה את נתח שליטתה בחברת הקנאביס הגדולה בעולם עד ל-38 אחוז עם רוב בדירקטוריון. ‘קנופי’ תקבל כ-4 מיליארד דולר בעבור הרכישה, היקרה ביותר בהיסטוריה של הענף.

‘קונסטליישן ברנדס’, בעלת מותגי אלכוהול מצליחים כגון בירה ‘קורונה’ וודקה ‘סבדקה’ ועוד, רכשה עוד לפני 8 חודשים 9.9% ממניות חברת הקנאביס הגדולה בעולם, ‘קנופי’, בעבור 191 מיליון דולר.

אתמול (ב’) כבר השתלט תאגיד האלכוהול הענק על 38% מהבעלות על החברה לאחר הסכם השקעה על סך 3.8 מיליארד דולר, במה שהפך לעסקת הקנאביס הגדולה בהיסטוריה של הענף.

עסקת הקנאביס הגדולה בהיסטוריה

במסגרת העסקה ימונה רוב של 4 נציגי חברת ‘קונסטליישן ברנדס’ לדירקטוריון חברת ‘קנופי’ המונה 7 חברים בסך הכל, כשבראש ישב מנכ”ל ‘קנופי’ ברוס לינטון.

“זה כמו דלק טילים בשבילנו, אנחנו הולכים להיות הרבה יותר גלובאליים עכשיו,” אמר לינטון וקבע כי להערכתו הקנאביס יהיה חוקי בארה”ב כולה “קרוב יותר ממה שכולם מצפים”.

בעקבות ההשקעה זינקו מניותיה של ‘קנופי’ בבורסה הקנדית בכ-30% – לשווי הגבוה ביותר שלה אי פעם, זאת לעומת ירידה של כ-6% בשווי מניותיה של ‘קונסטליישן’.

מלבד שוק הקנאביס החוקי החדש שייפתח בקנדה בעוד כשמונה שבועות (17.10) ולקראתו היא מתכוננת, ‘קנופי’ מתכוונת להשתמש בתקציב המורחב החדש שלה להשקעה בהקמת פעילויות בכ-30 מדינות בהן נפתחים בימים אלו ענפי קנאביס רפואי.

“במהלך השנה האחרונה הבנו טוב יותר את שוק הקנאביס, את ההזדמנות העצומה לגדילה ואת יכולותיה של ‘קנופי’ בהובלת התחום הזה,” מסר בהודעה לעיתונות רוב סנדס מנכ”ל ‘קונסטליישן ברנדס’.

סנדס הוסיף כי חברת האלכוהול הגדולה תפעל להרחבת פעילותה של ‘קנופי’ הן בשוק הקנאביס הרפואי והן בשווקי הלגליזציה העתידיים וכי היא תנצל את יכולות הייצור, המכירה והשיווק שלה כחברה ברשימת פורצ’ן 500 היוקרתית.

חברת הקנאביס הגדולה בעולם

חברת ‘קנופי’, הנחשבת כיום לחברת הקנאביס הגדולה בעולם, הספיקה בזמן קצר יחסית לייצר פעילות ב-11 מדינות, כולל כמה גישושים גם בישראל ולאחרונה באחד הקיבוצים העשירים במדינה.

‘קנופי’ היא הבעלים של חברות הקנאביס הרפואי הקנדיות ‘טוויד’ (Tweed) ו’ספקטרום’ וכן הזכיינית הבלעדית בקנדה של חברת הקנאביס הרפואי ההולנדית ‘בדרוקן’. בנוסף היא נמצאת בשיתופי פעולה עם חברת הקנאביס ‘ליפס’ של הראפר ‘סנופ דוג’, עם חברת זרעי הקנאביס ‘די.אן.איי’ ועם חברת הקנאביס הרפואי האוסטרלית ‘אוזקן’. בסוף 2017 בלעה ‘קנופי’ גם את חברת זרעי הקנאביס ההולנדית המפורסמת ‘גרינהאוס’.

‘קונסטליישן ברנדס’ המייצרת כאמור את מותג הבירות המצליח ‘קורונה’, החלה את פעילותה בתחום הקנאביס עוד בסוף שנת 2016 כשהחלה לבחון אפשרות לייצור בירת קנאביס. בשבוע שעבר הקדימה אותה חברת ‘היינקן’ כשהוציאה לאור את בירת הקנאביס הראשונה בעולם.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר