טוען...

שמן בלבד? חשש שמשרד הבריאות יחדול מחלוקת פרחי קנאביס

בעקבות הצגת תכנית הקנאביס הרפואי החדשה של משרד הבריאות עולה חשש בקרב המטופלים כי במשרד מתכננים לחדול מחלוקת פרחי קנאביס ולחלק שמן קנאביס בלבד, שייצורו ייאסר בארץ והוא ייובא מחו”ל על ידי חברת “שראל” באופן בלעדי.

ביום ראשון הקרוב (8.12) יגיש משרד הבריאות את הצעת המחליטים הרשמית בתשובה להצעת החוק שהגיש ח”כ משה פייגלין. מלבד המעבר של התחום לידיה של חברת “שראל”, סעיפים בהצעה החדשה מעוררים חשש בקרב קהילת הקנאביס הרפואי שמא משרד הבריאות מתכנן לחדול מחלוקת פרחי קנאביס ולעבור לחלוקת שמן קנאביס בלבד.

“ככל שתיווצר אפשרות כזו, המדינה תייבא בעצמה את מיצוי/שמני הקנאביס,” נכתב בהצעת המחליטים. “הדבר יעשה על ידי הסוכנות הממשלתית בלבד באמצעות ‘שראל‘ ולא יתאפשר יבוא בדרך אחרת.”

הצעת המחליטים - שמן קנאביס

המעבר לחלוקת שמן במקום פרחים החל לראשונה בחודש אוגוסט השנה, כאשר דיווחנו כאן לראשונה על כך שמשרד הבריאות החל לחלק רשיונות לשמן קנאביס בלבד למטופלים חדשים, במקום פרחים כפי שהיה נהוג עד אז.

“מדובר בינתיים בהחלטה גורפת רק בבי”ח איכילוב,” אמר אז ד”ר יהודה ברוך לכתב המגזין. “אין סיבה להתחיל טיפול בעישון ולא בשמן.”

התופעה התרחבה מאז ובחודש שעבר דווח על סיפורו של קשיש בן 87 שקיבל שמן קנאביס במקום פרחים, ועל אף תלונותיו השיבה ד”ר מלכה לזר, אחת הפקידות הבודדות במשרד הבריאות המורשית לאשר שימוש בקנאביס רפואי, כי “מנסיוננו, הקשישים מרוויחים יותר מטיפול בשמן וזה בשונה מצעירים.”

מטופל אחר שהתלונן על כך שקיבל שמן קנאביס במקום פרחים, אשר כלל אינו מועיל לו, זכה לתשובה מד”ר לזר: “אם השמן כלל לא משפיע, לא סביר כי תהיה הטבה עם העישון.”

שמן במקום פרחים

מקורב למטופל תהה: “אם השמן יעיל, אין סיבה לבקש פרחים, אם השמן לא יעיל, ד”ר לזר לא מאמינה שהעישון יהיה יעיל… אם כך, באיזה מצב היא תאשר לחולה שימוש בפרחים – כאשר השמן יעיל או כאשר השמן לא יעיל?”

כיום מייצרים מגדלי הקנאביס הרפואי את השמן בעצמם, אך על פי הצעת המחליטים החדשה כאמור, ייאסר ייצור שכזה בישראל ומשרד הבריאות יחל לייבא את השמן מחו”ל.

אתמול (6.12) התייחס מנכ”ל משרד הבריאות להצעת המחליטים החדשה וטען כי קנאביס כלל אינו מרפא וכי הוא למעשה טיפול פלסיבו (טיפול דמה).

הצעת המחליטים המלאה כפי שתוגש ביום א’ לממשלה:

http://www.xn--4dbcyzi5a.com/wp-content/Documents/mahlitim-kanabis.pdf

תמונה ראשית: קרנית ידיד

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר