שלדון אדלסון תרם 2.5 מיליון דולר נגד קנאביס רפואי

קרב מילארדרים יהודיים בפלורידה: המיליארדר היהודי שלדון אדלסון תרם 2.5 מיליון דולר למאבק נגד הצעת החוק לקנאביס במרשם רופא. מנגד עומדת קבוצה הפועלת למען קידום הצעת החוק, בגיבויו של מיליארדר יהודי אחר – ג’ורג’ סורוס.

פלורידה, אחת המדינות הבודדות בעולם (לצד ישראל) שאסרה בחוק מכירת מקטרות מים (באנגים), עומדת בפני משאל עם שייערך בחודש נובמבר הקרוב ובו יצביעו התושבים בעד ונגד ‘הצעת חוק 2‘, הקוראת ללגליזציה של קנאביס במרשם רופא.

שלדון אדלסון
שלדון אדלסון

כעת עומדים אלו המנסים לקדם את הצעת החוק בפני בעיה גדולה לאחר שהשבוע נודע כי שלדון אדלסון, המיליארדר היהודי אשר תורם בין השאר גם לראש ממשלת ישראל ביבי נתניהו ואחד מעשרת האנשים העשירים בעולם, תרם 2.5 מיליון דולר לארגונים הפועלים נגד הצעת החוק.

על פי הדיווח, כחלק מההתארגנות נגד הצעת החוק, הקימו המתנגדים את ‘וועדת פלורידה נקייה מסמים’, שזכתה לקבל מאדלסון את התרומה המכובדת. לצדו של אדלסון תרמו רפובליקנים נוספים ובסה”כ עד כה הצליחו לגייס 2.7 מיליון דולר.

אל מול אדלסון עומד ג’ון מורגן, מיליונר מקומי שתרם כבר כ-4 מיליון דולר לקידום הצעת החוק והבטיח כי ימשיך להשקיע כל סכום שיידרש כדי להעביר את החוק ברוב מוחץ. מורגן פועל בשיתוף פעולה צמוד עם המיליארדר היהודי ג’ורג’ סורוס, שיחד תרמו כבר כ-80% מתקציב המאבק ללגליזציה במדינה. בנוסף מכוונים השניים למאבקים לקידום הקנאביס באריזונה, קליפורניה, מיין, מסצ’וסטס, מונטנה ונבאדה בשנת 2016.

על פי סקר שפורסם לאחרונה בפלורידה נראה שאדלסון והמתנגדים לחוק יפסידו בקרב הענקים, לאחר שכ-90% מהנסקרים הביעו תמיכה בהצעת החוק.

ראו גם: ומה אם ביבי בעצם סטלן?
ראו עוד: 40 מדינות בארה”ב שוקלות הקלה בחוקי המריחואנה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר