שיא חדש של מכירות קנאביס בקולורדו: 122 מיליון דולר בחודש

מנתוני הפדיון שפורסמו על ידי המדינה עולה כי חנויות המריחואנה המורשות שברו שיא מכירות נוסף בחודש יולי האחרון והגיעו לכדי רווחים של 122.7 מיליון דולר ממכירת קנאביס ומוצרים נלווים – אף יותר מהרווחים בחודש אפריל, הפעיל ביותר בענף.

מאת: דפנה גלפז

חנויות הקנאביס המורשות בקולורדו מכרו בחודש שעבר קנאביס ב-83.8 מיליון דולר לצד מוצרים נלווים בכמעט 40 מיליון דולר. כך עולה מנתונים רשמיים שפורסמו על ידי רשויות המדינה השבוע.

נתונים אלו משקפים עלייה דרסטית של כ-27% לעומת המכירות בחודש יולי שנה שעברה ואפילו חמישה מיליון דולר יותר מהשיא האחרון שנקבע שם בחודש אפריל האחרון – החודש שנחשב לפעיל ביותר בשוק הקנאביס לאור חגיגות 4/20.

בשנת 2015 הגיעו נתוני המכירות במדינה לכמיליארד דולר וכעת נראה שגם השיא הזה עתיד להישבר עם תום שנת 2016 בעוד 4 חודשים.

פריחה ושגשוג

בשילוב עם נתוני המכירות מהמחצית הראשונה של השנה עולה כי מתחילת שנת 2016 מכירות הקנאביס בקולורדו הגיעו לסכום בלתי נתפס של כמעט 750 מיליון דולר.

אך היציאה מהארון הירוק ואישור חוקי הלגליזציה הועילו כמובן לא רק לסטלן הנורמטיבי, אלא גם לכלל האוכלוסייה. מתוך סכום זה גבתה המדינה למעלה מ-100 מיליון דולר במסים, אותם השקיעה בפרויקטים חדשים, בין היתר בתחום החינוך.

בקולורדו חיים חמישה וחצי מיליון תושבים (נכון לשנת 2015) שנהנים כעת מתוספת כלכלית של מאות מיליוני דולרים תוך שנתיים וחצי בסך הכל.

ג'ון היקנלופר שמעון פרס
היקנלופר מושל קולורדו עם שמעון פרס בביקור בישראל: הציע שיתוף פעולה בתחום הקנאביס אך ישראל סירבה

גורמים רשמיים בקולורדו תלו את העלייה במכירות בתיירות הקנאביס שהחלה מגיעה למדינה והביאה איתה ביקוש לצמח, בשילוב עם אירועי הקיץ, פסטיבלים וקונצרטים שעודדו את הצריכה בקרב תיירים ומקומיים כאחד.

זה עוד יגדל?

שנתיים וחצי בלבד עברו מאז הוכרזה קולורדו כמדינה הראשונה בארה”ב בה מתאפשרת מכירת קנאביס באופן חוקי והנתונים שנאספו במהלך הזמן שחלף מראים כי מדי שנה חלה עליה בצריכה מחד וירידה במחירים מאידך.

הנתון מייצג ככל הנראה את המעבר של צרכני הקנאביס מהשוק השחור לזה המוסדר ובקולורדו מאמינים שבשלב מוקדם או מאוחר ובעקבות הסדרת השוק, נתוני המכירות יתייצבו ויפסיקו לעלות מדי שנה.

יש לציין שחלק גדול מהמכירות בקולורדו ניתן לשייך לתושבי מדינות אחרות שכנות בארה”ב בהן טרם אושרו חוקי לגליזציה. בעוד כ-8 שבועות יצביעו תושביהן של 4 מדינות נוספות על שאלת הלגליזציה, מה שצפוי להרחיב את ההיצע ולחלק את הנטל שנופל כיום כמעט כולו על קולורדו.

מושל קולורדו ג’ון היקנלופר, שבמשאל העם ללגליזציה במדינה הצביע דווקא נגד, חזר בו מאז מהתנגדותו והביע שביעות רצון מהמהלך. היקנלופר ביקר לאחרונה בישראל ואף נפגש עם שמעון פרס. “הובילו עימנו את מהפכת הקנאביס ותרוויחו הון עתק,” הציע אז לנציגי ממשלת ישראל, אך אלו סירבו.

ראו עוד :
מושל קולורדו: “הלגליזציה עובדת”
צעירי קולורדו מעשנים פחות קנאביס מהממוצע

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר