שיא מכירות קנאביס בקולורדו: 40 מיליון דולר בחודש

הקופה הירוקה של קולורדו לא מפסיקה לתפוח: דו"ח סיכום חודש פברואר 2015 של אגף ההכנסות במדינה מוכיח כי הקנאביס ממשיך לשבור שיאים חדשים ולהכניס הון עתק לקופת המדינה המתעשרת. המרוויחים הגדולים: בתי הספר הציבוריים.

בזמן שכאן בישראל ממשיכים לבזבז זמן, כסף ומשאבי אנוש על מלחמה עקרה בצמח, בצד השני של העולם יש מי שלא מפסיק לספור את הדולרים: הממשל בקולורדו מפרסם דו"ח חדש המסכם את ההכנסות של חנויות הקנאביס החוקי במדינה במהלך חודש פברואר האחרון.

מכירות הקנאביס לצרכיי פנאי הכניסו לאותם עסקים לא פחות מ-39.2 מיליון דולר בחודש פברואר בלבד, סכום זה מהווה כאמור שיא חדש של הכנסות המתעלה על השיא שהושג חודש לפני כן – בינואר 2015 – אז הסתכמו ההכנסות של עסקי הקנאביס החוקי בקולורדו ב-36.4 מיליון דולר.

מומחים מעריכים כי חלק ניכר מהצמיחה בהכנסות הקנאביס מתחילת שנת 2015 מיוחס להופעתן של חנויות חדשות באזורים בקולורדו בהם רק לאחרונה אושרו פתיחתם של עסקי קנאביס, כמו אורורה למשל, העיר בעלת ריכוז האוכלוסייה השלישי בגודלו במדינה – שאישרה מכירת קנאביס בתחומה רק במהלך חודש אוקטובר האחרון.

בית ספר קולורדו כסף קנאביס
קיבלו מיליוני דולר ממיסים: בתי הספר בקולורדו

"בדיוק פתחנו את החנות התשיעית שלנו באורורה," סיפרה מגי קולינס, סמנכ"לית של אחד מעסקי הקנאביס הפורחים. "הפעילות האחרונה באורורה עזרה להאיץ את המכירות וכספי המיסים. אנשים מרגישים קצת יותר בנוח לרכוש את הקנאביס באופן חוקי, הם מבינים שזה כבר מוצר זמין שנכנס לתרבות ה'מיינסטרים', וזה עוזר בקידום המכירות".

במקביל ממשיכה לתפקד גם תעשיית הקנאביס הרפואי של קולורדו אשר הכניסה במהלך חודש פברואר האחרון 29.3 מיליון דולר – מיליון דולר יותר מחודש ינואר לפניו.

המרוויחים הגדולים: בתי הספר הציבוריים

נושא משמעותי עליו החליטו בממשלת קולורדו מיד עם הרכבתה של תכנית הקנאביס החוקי היה ההקצאה הקבועה של כספי המס על הקנאביס אשר יועברו לטובת מערכת החינוך הציבורי במדינה.

רק לפני מספר חודשים דיווחנו על תוספת התקציב החשובה לה זכו בתי הספר הציבוריים של קולורדו בזכות כספי המסים המוזרמים אליהם מתעשיית הקנאביס במדינה, וכעת נראה כי התזרים הכלכלי הזה ימשיך לתפוח. הממשלה מדווחת כי זהו החודש השני ברציפות שבו הסכום המועבר למערכת החינוך הציבורי במדינה עולה על 2 מיליון דולרים.

אם תעשיית הקנאביס החוקי של קולורדו תמשיך במגמה חיובית זו, נראה כי אין מנוס מכך שגם בפתיחת שנת 2016 המדינה תמצא את עצמה באותה הסיטואציה כמו בתחילת השנה הנוכחית, כאשר סכומי העתק שנכנסו ממכירות הקנאביס עברו את תקרת המס המותרת בחוק ואילצו את מדינת קולורדו להחזיר כסף לתושבים.

ראו גם:
משטרת קולורדו מסכמת שנה של לגליזציה: "הכל בסדר גמור"
ארה"ב: כמעט רבע מיליון מקומות עבודה חדשים ב-2015
התעשייה המתפתחת ביותר בארה"ב – קנאביס חוקי

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט