נתפס עם 100 שתילים ושוחרר למעצר בית – בגלל טעות של המשטרה

תושב עמק יזראל נתפס בביתו עם 100 שתילי קנאביס ו-300 גרם של חשיש, אך נשפט למעצר בית בלבד לאחר שהמשטרה נכשלה מלספק חוות דעת שתקבע כי החומר שנתפס הוא סם מסוכן. השופט מתח ביקורת על עבודת המשטרה.

בשבוע שעבר פשטו שוטרים ממשטרת עפולה על ביתו של תושב עמק יזרעאל (50), וביצעו במקום חיפוש בטענה כי קיים בידיהם מידע מודיעיני על הימצאות של כמות קנאביס גדולה במקום.

נדב גרינוולד
עו"ד נדב גרינוולד

במהלך החיפוש נמצאו בביתו של החשוד למעלה מ-100 שתילי קנאביס וכן ציוד גידול וטיפוח שתילים רב הכולל נורות ייעודיות ומערכת השקייה. בנוסף מצאו השוטרים בבית גם 3 "פלטות" (כינוי לחתיכת חשיש במשקל 100 גרם) של חומר החשוד כחשיש, במשקל כולל של 300 גרם.

בתום החיפוש נעצר החשוד והובא לתחנת המשטרה בעפולה, בה הוא נחקר ואף הודה בביצוע העבירות המיוחסות לו, בטענה כי גידל את השתילים לשימושו האישי כיוון שהוא נוהג לצרוך בזמנו הפנוי קנאביס.

המשטרה לא הוכיחה שזה סם מסוכן

מרגע הגיעו לתחנה נותר החשוד במעצר עד ליום ה' (17.3), לאחר שהתקבלה בקשתם של השוטרים להאריך את מעצרו כדי שלא יוכל לבצע "שיבוש הליכי חקירה" שיפגעו בתיק. למרות שהחשוד הוחזק במעצר במשך שבוע שלם, המשטרה לא סיפקה ולו חוות דעת ראשונית כי החומרים שנתפסו בביתו של החשוד הינם אכן "סמים מסוכנים" על פי הגדרתם החוקית.

בדיון נוסף בנוגע להארכת מעצר שנייה, שנערך ביום ה', טענו עו"ד נדב גרינולד ועו"ד ארגב ארצי המייצגים את החשוד, כי החקירה בעניינו הסתיימה וכי כל מה שנותר הוא להמתין לחוות דעת מטעם מעבדת המשטרה. מסיבה זו ביקשו השניים מבית המשפט לשחרר את החשוד שכמובן אינו יכול לשבש תוצאות מעבדה.

בית משפט השלום בנצרת בחר לשחרר את החשוד לריצוי מעצר בית של 5 ימים, תוך שהוא מותח ביקורת על עבודת המשטרה ועל בקשתה להותיר חשוד במעצר מבלי שיש בתיק החקירה ולו חוות דעת ראשונית המצביעה כי מה שנתפס בביתו של החשוד הוא אכן סם אסור לפי פקודת הסמים.

ראו עוד:
"המשטרה הפכה אותנו למלשינים של השכבה"
בן 42 מכר קנאביס מעורבב עם נייס גאי לצעירים
עברייני ישראל חושפים: כך מרוויחים מיליונים מגידול מריחואנה

הממשלה הבטיחה "אי הפללה תוך 100 ימים" לפני:

חדשות
שינוי גודל פונט