שוטר לקח קנאביס ממחבוא והשאיר פתק: “באסה לך”

משטרת לונדון מצאה דרך יצירתית והומוריסטית במיוחד להילחם בסוחרי המריחואנה: מצבורי מריחואנה שנתפסים מוחרמים ומוחלפים בפתקי “באסה לכם” החתומים על ידי המשטרה, במטרה לעודד את הסוחרים לפרוש מעבודתם.

שוטרים ממשטרת קמדן (Camden) בלונדון, אנגליה, החלו להנהיג ברחובותיהם שיטה חדשה והומוריסטית להילחם בסוחרי המריחואנה. סמל המשטרה פול טיילור (Paul Taylor) העלה השבוע לעמוד הטוויטר שלו תמונה של מצבור מריחואנה קטן שהוחרם במהלך סיור שגרתי בעיר ובמקומו הונח פתק “באסה לכם”.

המשטרה בלונדון גונבת לסוחרים חומר - "באסה לכם" (משטרה, לונדון, אנגליה)
מצבור המריחואנה הקטן שנתפס – 10 גרמים בודדים

מצבור זה הוא חלק ממשלוח “קר” (לא ישיר, איסוף החומר לאחר החבאתו) שהשתבש, ולכן לא מדובר בעבודה פנים אל פנים מול הסוחרים. במקום המריחואנה שהוחרמה, בעלת שווי רחוב של כמה עשרות ליש”ט בלבד, השאירו השוטרים לסוחרים חסרי המזל פתק ציני שהפך לנוהל חדש במחלקה.

סאטירה ריאלית על המלחמה בסמים

כחלק מהנוהל החדש, שנועד להכניס מעט הומור לעבודת המשטרה השוחקת ולמעשה מהווה סאטירה ריאלית על המלחמה הילדותית בסמים, משאירים השוטרים לסוחרים חסרי המזל ש”נשדדו” פתק ציני החתום על ידי כוחות המשטרה, בו כתוב “באסה לכם” (בתרגום חופשי).

המשטרה בלונדון גונבת לסוחרים חומר - "באסה לכם" (משטרה, לונדון, אנגליה)
“באסה לכם” – על החתום, משטרת לונדון

אם היו נתפסים במקום סוחרים, ייתכן והסיפור היה מסתיים מעט אחרת ומגיע גם חזרה לתחנה. עם זאת, ניכר כי הגישה נגד ההפללה והענישה מתחילה לחלחל עמוק אל תוך המשטרה הבריטית, שהסתפקה גם הפעם בתפיסת החומר ללא מארב לחשודים.

זאת כמובן לא הפעם הראשונה בה מדווח סיפור שכזה וככל הנראה שוטרי לונדון אינם מקוריים במיוחד. כזכור בשנת 2014 שוטרים שפשטו על דירת גידול השאירו פתק לבעל הדירה שלא היה נוכח וכתבו בו “אנחנו צריכים לדבר”. בשנת 2015 דווח על שוטרים מצפון אנגליה שמצאו שתילי קנאביס, עקרו אותם, ובמקומם השאירו פתק ציני ובו נכתב: “באהבה, המשטרה”.

ראו עוד:
בריטניה: לראשונה מפלגה בממשלה קוראת ללגליזציה
משטרת ישראל: לא נחשוף את תוצאות הועדה לאי הפללה
עברייני ישראל חושפים: כך מרוויחים מיליונים מגידול מריחואנה

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר