שוטרים פשטו על בית הוריו של סמנכ”ל מפלגת “עלה ירוק”

הבוקר הגיעו כוחות משטרה לבית הוריו של סמנכ”ל מפלגת “עלה ירוק”, מתן וענונו, כשהם מצוידים בצו חיפוש – בתום שעה של סריקות, ומשלא מצאו דבר, עזבו השוטרים את המקום כשהם מותירים מאחוריהם אנדרלמוסיה שלמה.

האם זהו המחיר של מעורבות פוליטית במדינת ישראל? מתן וענונו, המשמש במערכת הבחירות הנוכחית בתפקיד סמנכ”ל מפלגת “עלה ירוק”, סובל כבר למעלה מעשור מכאבים כרוניים אינטנסיבים, אולם בעקבות הגדרות רפואיות בעייתיות, וסחבת בירוקרטית, הוא טרם קיבל ממשרד הבריאות את האישור המיוחל לקנאביס רפואי.

במהלך השנים נהג מתן ליטול מגוון רחב של תרופות מרשם רבות בהמלצת הרופאים, אך מאחר ואלו לא הצליחו לעזור לו בהתמודדות עם כאבי התופת, הוא החליט להתחיל לטפל בעצמו באמצעות התרופה היחידה שנמצאה יעילה עבורו – צמח הקנאביס.

הטיפול בקנאביס אכן עזר למתן בהפחתת הכאבים, ולמעשה ניתן לראות בפירוש ממסמכים רפואיים כי במהלך התקופות בהן הוא צרך את הקנאביס על בסיס קבוע – לא היה כל צורך בנטילת תרופות קונבנציונאליות.

פורצים בחסות החוק

הבוקר (ג’) הגיעו כוחות משטרה לבית הוריו של מתן באזור בנימינה כשהם מצוידים בצו חיפוש. אך למרות העובדה כי מצוין במפורש על גבי הצו שהחיפוש יערך בנוכחות של לפחות שני עדים, נראה כי השוטרים הרשו לעצמם לפסוח על התניה זו והחלו בחיפוש משפיל כאשר רק עד אחד נוכח במקום.

שושנה וענונו, אימו של מתן ששהתה בבית בזמן שהשוטרים הגיעו למקום מסרה כי: “מתן החל לסבול מכאבים בזמן שירותו הצבאי כלוחם כשהוא משרת את המדינה שלנו. אותה מדינה שצריכה להפסיק להפליל ולהרוס את החיים של הילדים שלנו, הם העתיד של המדינה. אף אמא לא רוצה לחוות את הטראומה של שוטרים שמתדפקים על הדלת עם צו חיפוש והופכים את הבית – ולאחר מכן להתחיל להסביר לשכנים שהבן שלי לא עבריין, הוא רק סובל רצח, והמדינה לא מאשרת את הדבר היחיד שמקל על כאביו ומאפשר לו לחיות את החיים בלי להתעסק בכאב כל הזמן”.

גם זה בטח יעניין אותך
"בחרתי ביודעין לטפל בעצמי בעזרת קנאביס" תרופות המרשם והקנאביס של מתן
“בחרתי ביודעין לטפל בעצמי בעזרת קנאביס” תרופות המרשם והקנאביס של מתן
לפני זמן קצר פרסם מתן סטטוס בדף הפייסבוק שלו בו הוא מציין בין היתר כי: “היום משטרת ישראל החליטה להגיע לבית הורי בבנימינה ולבצע חיפוש לא חוקי תוך כך שהפכו את הבית וגרמו לטראומה של ממש להורי שבין כה וכה נקרעים כשרואים אותי סובל מכאבים מטורפים. למזלי כבר שנים שאיני גר בבית הורי כך שהמשטרה אפילו לא מעודכנת. אז תודה למשטרת ישראל שהחליטה שהחיים שלי לא מספיק קשים עם הסבל והכאב הנוראיים שמלווים אותי כבר שנים והחליטה הפעם להפתיע אותי…אבל אני לא מוותר על אמונתי ודרכי ואמשיך לעורר את המודעות בנושא המשפיל והלא הגיוני הזה. בחרתי ביודעין לטפל בעצמי בעזרת קנאביס ואני לא מתבייש, אני גאה בבחירה שלי!”

חיפוש לא חוקי

עו”ד אוהד רוזן וחגי קלעי, המייצגים את מפלגת עלה ירוק, מסרו: “הוראות סעיף 26 לפקודת סדר הדין הפלילי (מעצר וחיפוש) קובעות כי ככלל, חיפוש צריך להתבצע הנוכחות שני עדים שאינם שוטרים. הפקודה אמנם מסייגת וקובעת מספר מקרים בהם ניתן לחרוג מנוהל זה…אך בענייננו, נראה לכאורה, כי החיפוש בוצע מול עד אחד, מבלי שהתקיים אף לא אחד מהתנאים החריגים המנויים בפקודה… לכן, נראה על פניו, שנפל פגם מהותי וחמור, באופן בו נערך החיפוש, שאינו עומד בהוראות המפורשות שבדין”.

עדכון: תגובת דוברות המשטרה לאירוע: “פעילות המשטרה התבצעה על פי חוק ובהסכמת בעל הדירה. אנו דוחים את הטענות ומדגישים כי הפעילות התבצעה באופן מקצועי ועינייני”.

ראו גם:
בזמן שהופצצתם: שוטרים פרצו להם לדירה בחיפוש אחר זרעים
100 בשבילך: עוכבו לחיפוש 3 פעמים ב-24 שעות
נאשם בהחזקת 37 גרם מריחואנה – זוכה בגלל חיפוש לא חוקי

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר