שוטרים פורצים לקראוון ולוקחים קנאביס ממטופל ברשיון

כוחות יס”מ ומשטרה פרצו אתמול לקראוון בו גר חולה המחזיק ברשיון קנאביס רפואי, ללא צו-חיפוש ובניגוד לנהלים. הם לקחו מהמקום 20 גרם ודרכון של הדייר, והשאירו אחריהם אנדרלמוסיה. “אמרתי להם שהחיפוש לא חוקי, אבל זה לא עזר,” מספר הדייר.

שוטרים ולוחמי יס”מ מתחנת תל אביב הגיעו אתמול (ג’) לדירה בעיר כשבידם צו חיפוש על שם בעל הדירה.

לאחר חיפוש קצר בדירה לא מצאו דבר, אז החליטו לערוך חיפוש נוסף, הפעם בקראוון שנמצא בשטח של בעל הדירה בו מתגורר אדם אחר, המטופל בקנאביס רפואי, אשר לא שהה במקום באותה עת.

משהגיעו השוטרים לקראוון וראו שהוא נעול, יצרו קשר טלפוני עם הדייר החולה, שלומי מוסרי, ודרשו ממנו להגיע מיד למקום.

לאחר שאמר להם שאינו יכול להגיע, החליטו השוטרים לפרוץ לקראוון על דעת עצמם וזאת למרות שצו החיפוש יועד לדירה ולא לקראוון.

כפי שניתן לראות בסרטון, השוטרים נכנסו לקראוון דרך החלון, וזאת כאשר אין בקרבתם שני עדים שאינם שוטרים כמתבקש בחוק ואף כפי שכתוב במפורש על צו החיפוש.

בחיפוש בקראוון מצאו השוטרים 20 גרם קנאביס רפואי השייכים למוסרי, המחזיק ברשיון קנאביס רפואי מטעם משרד הבריאות.

למרות שמצאו בקראוון גם את המסמכים הנוגעים לאישור הרפואי, כפי שניתן לראות בוידאו, החליטו השוטרים להחרים את התרופה של החולה, כשבדרך גם החרימו דרכון של שלו שהיה בקראוון.

לאחר החיפוש השאירו השוטרים את המקום מבולגן, כאשר כל החפצים פזורים לכל עבר על הרצפה.

“הייתי בעבודה כשלפתע קיבלתי טלפון מבעל הדירה שהוא גם חבר,” מספר מוסרי בשיחה עם כתב המגזין. “הוא אומר לי שיש אצלו חיפוש עם צו על שמו והם רוצים להיכנס לקרוואן שלי. סירבתי ואמרתי שיביאו צו שיהיה על שמי ורק אז שייכנסו בנוכחותי ובנוכחות עדים כמו שקובע החוק.”

“השוטר תפס את הטלפון מהחבר ואמר שאם לא אגיע תוך עשרים דקות הוא פורץ לדירה,” הוא מתאר את רגעי האימה. “אמרתי לו שזה לא חוקי לעשות את זה ואמרתי לו שאני לא מסכים לחיפוש הזה. גם אמרתי שיש לי רשיון קנאביס רפואי. זה לא עזר. הוא התקשר אחר כך שוב ואמר “לקחנו את הסמים”.

ממשטרת ישראל נמסר:

הפרטים המופיעים בפנייה אינם מדויקים עד כדי עיוות המציאות. מדובר בחיפוש משטרתי שנערך כדין במתחם קרוואנים עפ״י צו חיפוש שהוצא בבית משפט השלום ת״א. בזמן החיפוש נכחו 2 עדים לרבות הבעלים החוקי של המתחם, ולאחר שהשוטרים יצרו קשר עם אדם שטען כי הוא שוכר הקרוואן, זאת על אף שלא הציג לשוטרים חוזה שכירות עד לרגע זה. בקרוואן איתרו השוטרים כ-80 גרם(!) של חומר החשוד כסם, זאת חרף העובדה שהאישור הרפואי של החשוד מתיר לו להחזיק עד 20 גרם בלבד -כמעט פי ארבע מהכמות המותרת לו מתוקף האישור הרפואי שברשותו ובניגוד לחוק. עקב האמור לעיל משטרת ישראל פתחה בחקירה המתנהלת בימים אלו.

צו חיפוש - חיפוש לא חוקי בלי שני עדים
צו החיפוש: השופטת הורתה לשוטרים תנאי לחיפוש עם שני עדים כמתבקש בחוק. השוטרים לא עמדו בהנחיות לכאורה.
שוטרים פורצים לקראוון מחרימים קנאביס רפואי
הבלאגן שהשאירו השוטרים בדירה לאחר החיפוש

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר