מועדוני קנאביס חוקיים ייפתחו ב-4 ערים בשווייץ

ציריך, באזל, ברן וז’נבה צפויות לפתוח בקרוב מועדוני קנאביס חוקיים בהם יוכלו תושבים לרכוש ולצרוך קנאביס להנאתם, זאת לאחר אישור הפיילוט השבוע. גידול קנאביס ביתי מותר בארבעה מחוזות בשווייץ כבר משנת 2011.

בשנת 2011 תושבי 4 מחוזות בשווייץ קיבלו אישור רשמי לגדל עד 4 שתילי קנאביס בביתם ללא חשש מהחוק. שנתיים אחר כך כבר אושרו חוקי דה קרימינליזציה שביטלו את הפללת הצרכנים והפכו את הענישה לקנס כספי של 100$ על החזקה. “אנו עושים זאת בכדי למנוע תיירות סמים והתחככות מיותרת של אזרחים נורמטיביים שומרי חוק עם גורמי העולם התחתון,”.הסביר אז דובר אחד המחוזות.

כעת נראה ששווייץ בדרך להפוך לאחת מבירות הקנאביס בעולם, זאת בעקבות הקמתם הצפויה של מועדוני קנאביס חוקיים במודל המוכר והמוצלח מברצלונה, בהם יוכלו בגירים במדינה לרכוש ולצרוך קנאביס להנאתם.

עם זאת במסגרת הפיילוט, שיימשך 4 שנים ויהיה תחת פיקוח ובקרה צמודים, יוכלו להשתתף בתחילה רק 2,000 תושבים, כך על פי הדיווח בשווייץ.

בפגישה רשמית שנערכה בעיר ברן ביום ה’ השבוע (11.2) נפגשו נציגי ארבעת הערים ציריך, באזל, ברן וז’נבה, בכדי לדון באופן בו תוטמע התכנית החדשה ובחוקי המכירה של קנאביס, שלמרות שמותר לגידול ביתי כאמור ועל אף התעלמות המשטרה מהתופעה, אסור על פי החוק היבש להחזקה.

“זה שיש שוק שחור של קנאביס משמעותו שהמדינה לא יכולה להטיל מיסוי על המכירות, לפקח על תהליך הייצור ואופן ההכנה הראוי, או לטפל כפי שנדרש בצעירים ומבוגרים שנפגעים מהשימוש בסם,” הסביר סנדרו קטצ’ין (Sandro Cattacin), פרופ’ לסוציולוגיה מאוניברסיטת ז’נבה ונציג ז’נבה בדיון וציין

המועדונים ייפתחו באופן רשמי רק לאחר אישורם הצפוי של המחוזות (קנטונים) וכן של משרד הבריאות.

Lungern , SwitzerlandWonderful Place ❤

Posted by World Nature on Tuesday, October 20, 2015

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר