“שוברים את הטאבו” – סרט דוקומנטרי חדש בהשתתפות ביל קלינטון, מורגן פרימן, ריצ’רד ברנסון ועוד

“שוברים את הטאבו” – סרט דוקומנטרי חדש על עוולות המלחמה בסמים. במאי: סם ברנסון. קריין: מורגן פרימן.

“שוברים את הטאבו” או “לשבור את הטאבו” הוא סרט חדש בבימויו של סם ברנסון שעוקב אחר עוולות המלחמה בסמים. בסרט משתתפים בין השאר גם נשיאי ארה”ב לשעבר ג’ימי קרטר וביל קלינטון שכבר הודו בעבר בתמיכתם בהפסקת רדיפת צרכני הסמים ובשינוי מדיניות ההפללה וכן שחקן הקולנוע מורגן פרימן שיקריין את הסרט.

ראו עוד: ג’ימי קרטר: “בעד דה-קרימינליזציה של מריחואנה”
ראו עוד: מורגן פרימן: “האיסור על שימוש בקנאביס – חוק טיפשי ומיותר”
ראו עוד: מה חושבים המועמדים לנשיאות ארה”ב על לגליזציה של מריחואנה?

שוברים את הטאבו - כרזת הסרט
שוברים את הטאבו – כרזת הסרט

בתיאור הסרט נכתב כי המלחמה בסמים נמשכת כבר מעל ל-40 שנה ללא תוצאות. “יותר מטריליון דולר מבוזבזים, מיליוני בני אדם נעצרים ואינספור הרוגים כתוצאה מהמלחמה בסמים. בשביל מה? שוק הסמים הבלתי חוקיים שווה בין 300 ל-400 מיליארד דולר בכל שנה, סמים הולכים ונהיים זולים יותר וקלים להשגה ובמדינות רבות הופכים קרטלי הסמים למעצמות המהוות סכנה לאזרחים. למרות זאת הממשלות ממשיכות בשלהן.”

ראו עוד: דוקו-מריחואנה: סרטים תיעודיים באורך מלא על קנאביס, מריחואנה רפואית, לגליזציה ומה שמסביב

במאי הסרט “שוברים את הטאבו” (“Brasking thr Taboo”) הוא סם ברנסון, בנו של המיליונר הבריטי ריצ’רד ברנסון הידוע בתמיכתו בהפסקת המלחמה בסמים. את הסרט מקריין השחקן המפורסם מורגן פרימן שאף הוא התבטא בעבר בנושא ובסרט משתתפים גם שמות מוכרים נוספים ביניהם סטינג, יוקו אונו, נעם חומסקי ועוד.

ריצ'רד ברנסון - שוברים את הטאבו
ריצ’רד ברנסון – מתוך הסרט “שוברים את הטאבו”

“לאחר שנתיים בהן הייתי עסוק בהכנות לסרט, אני משוכנע כעת יותר מתמיד, שהנושא הזה חייב לעלות לדיון,” אמר סם ברנסון במאי הסרט (בנו של מייסד חברת ‘וירג’ין‘ ריצ’רד ברנסון). “לא רק ברמה המקומית בקהילות האזוריות, אלא ברמה גלובאלית בינלאומית.”

ראו עוד: “המלחמה בסמים היא כשלון חרוץ” – בראד פיט בראיון על הסרט החדש ‘הבית בו אני גר’

הסרט, בקריינותו של זוכה פרס האוסקר השחקן מורגן פרימן, מציג תמונה עגומה של 50 שנות איסור והפללה שהובילו לכך שהיום תעשיית הסמים נמצאת במקום השלישי בעולם אחרי תעשיות המזון והנפט. במהלך הסרט מתראיין גם נשיא ארה”ב לשעבר ביל קלינטון שמודה: “כפי שניתן לראות בשטח, אם מטרת המלחמה בסמים היתה להפחית את השימוש בהם, הרי שנכשלנו כשלון חרוץ.”

מורגן פרימן - שוברים את הטאבו
מורגן פרימן – קריין הסרט “שוברים את הטאבו”

יוצרי הסרט החליטו לפרסם את הסרט לצפייה בחינם בערוץ היוטיוב שלהם. “החלטנו לשחרר את הסרט לצפייה בחינם ביוטיוב מאחר ומטרתינו אינה להרוויח כסף אלא להפיץ את המידע ברמה גלובאלית – אנו רוצים להסביר ולעורר אנשים והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא דרך הרשתות החברתיות והאינטרנט.”

צפו:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר