שדות מריחואנה נחשפים בעזרת לוויינים של גוגל

Google Earth הוא שירות המאפשר להביט בתצלומי לוויין של כדור הארץ ברזולוציית צילום גבוהה ביותר שהפכה נגישה לציבור בשנת 2005. רשויות בהומבולדט, קליפורניה, משתמשות לאחרונה בשירות זה על מנת למצוא שדות לגידול מריחואנה.

טוני לה-בראנקה, מדען בכיר בקליפורניה מתחום איכות הסביבה, סיפר לרשויות כי באזור הומבולדט ישנה אווירה של “בהלה לזהב”, כשהזהב הוא מריחואנה רפואית. “פעילות בלתי חוקית מתרחשת באזור וגורמת לבעיות סביבתיות,” אמר. “אנשים מגדלים מריחואנה על קרקע פרטית ופוגעים בתשתיות טבעיות כמו מקורות מים ויערות.”

גידול מריחואנה בהומבולדט הוא חוקי אמנם, אך למטרות רפואיות בלבד. עם זאת, הרשויות באזור אינן מקבלות בעין יפה את העובדה שבכל שני וחמישי צצים להם שדות מריחואנה חדשים וב-21 באוגוסט קיימו ישיבה במטרה למצוא פתרון לבעיה.

“לא מדובר על גידולי פרא של מריחואנה באזורים חבויים ביערות נסתרים. מדובר כאן על גידולי שדות מריחואנה גלויים לחלוטין המתנהלים בשטחים פרטיים לנגד עינינו.” אמר לה-בראנקה בישיבה בה הציג גם סדרה של תמונות הלקוחות מתוך Google Earth. הוא הסביר כי גידולי המריחואנה שותים את מי התהום ואת מי הנחלים באזור והורסים פיתוח טבעי של יערות.

בתי גידול מריחואנה שנתגלו בעזרת לווייני Google Earth
“גידולי המריחואנה שותים את מי התהום ואת מי הנחלים באזור והורסים פיתוח טבעי של יערות”

“מיקום הגידולים בתוך שטח היערות גורם לניצול מים טבעיים שאמורים להגיע לחלק הדרומי של המחוז, מה שגורם אף למוות של דגים ובעלי חיים אחרים.” ממשיך לה-בראנקה. “בנוסף, חומרי הדישון וחומרי ההדברה בהם משתמשים החקלאים, גורמים לזיהום האדמה ומי התהום באזור.”

גם זה בטח יעניין אותך

“המגדלים פשוט אינם מבינים את המשמעות של מה שהם עושים. הם לא מבינים כמה הרס נגרם בעקבות גידולי המריחואנה באזור.” הוסיף לה-בראנקה. “מעדויות של המגדלים נראה שהם דווקא מעוניינים להיות ‘ירוקים’. הם רוצים להיות ‘אורגניים’ אבל לא באמת מבינים מה זה אומר…”

הומבולדט, קליפורניה

שנת 1996 הייתה ללא ספק שנה היסטורית עבור צרכני הקנאביס ברחבי ארצות הברית ובמיוחד במדינת קליפורניה. בשנה זו הפכה קליפורניה למדינה הראשונה בארה”ב שאישרה בחוק את השימוש בקנאביס רפואי לחולים בעלי אישור. זו הייתה יריית הפתיחה לתעשייה שהולכת וגדלה מידי יום ובכל רחבי העולם כמו גם בישראל. אם זה רופאים ליברליים במיוחד שלא חוששים לחלק אישורים לכל חולה שיחפוץ, “מועדוני קנאביס” מסודרים אליהם יכולים להגיע הצרכנים ולבחור מבין מבחר גדול של מוצרים (עשרות זנים שונים של קנאביס, חשיש, שמן, עוגיות, טיפות, דגני בוקר ואפילו גלידה…) וכמובן – מגדלי קנאביס חדשים שצצים מכל עבר כמו פטריות אחרי הגשם.

גידולי מריחואנה ביערות קליפורניה
גידולי מריחואנה ביערות קליפורניה

במידה וליבם חפץ דווקא בגידול קנאביס בחוץ תחת קרני השמש, יזכו המגדלים לנצל את מזג אוויר המעולה ואת אלפי הדונמים של שטחים פתוחים. אותם שטחים פתוחים נמצאים לרוב בתוואי שטח הררי ביותר שללא ספק תורם רבות לפיתוח התעשייה באזור. השטח ההררי המדובר (שמכסה כאמור שטחים נרחבים בהומבולדט) הוא למעשה חסר תועלת עבור רוב שוק הנדל”ן מאחר שקשה מאוד לבנות עליו ברצף וגם מטעי חקלאות שונים לא ממש מתאימים לתוואי שטח שכזה. לגידול מריחואנה לעומת זאת – זה מעולה.

בספר “ארץ המריחואנה” (MarijuanaLand) מתאר כותב הספר, ג’ונה רסקין, ביקור באחת מחוות הגידול בהומבולדט שבמהלכו התפתחה שיחה בינו לבין אחד העובדים במקום:

שאלתי את נומו, אחד מהעובדים בקציר האם הוא הצביע בעד או נגד ‘הצעה 19′ (ההצעה להפוך את הקנאביס לחוקי בקליפורניה). “אני אוהב את המצב כמו שהוא עכשיו,” הוא ענה לי… “אין לי עניין שגידול המריחואנה יהפוך לתאגיד אחד גדול, אני לא רוצה להיות חלק ממערכת מזדיינת שתיקח לי מיסים על היבול! תעיפו את המיסים מהמריחואנה, תעיפו את הממשל מהמריחואנה. גם אם ההצעה הזאת תעבור בקליפורניה, עדיין הדוד-סם ימשיך לדפוק לנו על הדלתות, יעצרו אותנו ויגזלו מאיתנו את היבול – זין על זה אחי!”

קיראו עוד על מחוז הומבולדט בקליפורניה: הומבולדט, קליפורניה – ברוכים הבאים לארץ המריחואנה!

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר