הצעת החוק לאי הפללה: ועדת הקנאביס של ארדן עדיין לא התכנסה

25% מהזמן שהוקצב לועדת הקנאביס של גלעד ארדן להגיש מסקנותיה כבר חלף, אך טרם נקבעה ולו פגישה אחת בנושא. הועדה אמורה לדון בהצעת החוק לאי הפללה שהגישה ח”כ שרן השכל ונדחתה לבקשתו של השר.

לפני שבועיים, ערב הצבעת הממשלה על הצעת החוק לאי הפללת צרכני הקנאביס, הפגינו עשרות תומכים מחוץ לביתו של השר לבטחון פנים גלעד ארדן. בניגוד לשאר חבריו בממשלה התעקש ארדן להמשיך להתנגד לה, וספג לאור זאת ביקורות נוקבות ברשת וברחוב.

רק בבוקר ההצבעה דיווחו השר ארדן ויוזמת החוק ח”כ שרן השכל כי ההצעה לא תעלה לבסוף לדיון בועדה. במקום זאת הודיעו כי תוקם ועדה מיוחדת בראשותו של השר ארדן ובהשתתפותם של ח”כ השכל, גורמי משרדי הממשלה והרשות למלחמה בסמים.

למרות שלצד ההודעה על הקמת הועדה הבטיח השר כי זו תגיש מסקנותיה בתוך חודשיים, עד כה לא נפגשו נציגי הועדה ולו פעם אחת, כך ממידע שהגיע למגזין. יתרה מכך, טרם נקבע אפילו מועד לפגישה ראשונה של הועדה, וזאת כאשר חלפה כבר רבע מתקופת הזמן שנקבעה לדיונים.

בעקבות העיכוב בהתכנסות הועדה חוששים כעת רבים מתומכי הקנאביס שמא הדיווח על הקמתה היה בכדי “למסמס” את הלחץ הציבורי האדיר שהופנה כלפי השר לבטחון פנים.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר