רגע לפני ההכרעה על עצירת רפורמת הקנאביס הרפואי: המדינה ביקשה ארכה נוספת

פרקליטות המדינה היתה אמורה להגיש הבוקר את תשובותיה הסופיות לעתירה שמבקשת לעצור את רפורמת הקנאביס הרפואי, אך במקום תשובות הגישה בקשה לארכה נוספת. העותרות מסרבות ודורשות עצירת הרפורמה עד לכל החלטה: "המדינה מתעלמת ממצוקות החולים". השופטים אישרו ארכה עד 27.6.

רגע לפני שהיתה אמורה להגיש את תשובתה לעתירה לבג”ץ לעצירת רפורמת הקנאביס הרפואי הגישה הבוקר (ה’) פרקליטות המדינה בקשה להארכה נוספת להגשת תשובתה לטענות.

כבר ביום ראשון הקרוב (23.6) היו אמורים שלושה שופטי בג”ץ להכריע בסוגיה המשפיעה על אלפי חולים ומטופלים הנפגעים מהרפורמה, אך כעת מבקשת כאמור המדינה ארכה נוספת.

מרים בריינין
“המדינה מתעלמת ממצוקות המטופלים”. עו”ד מרים בריינין, המייצגת בעתירה

לטענת הפרקליטות, המייצגת את משרדי הבריאות והחקלאות בעתירה, “מלאכת הכנת התגובה מצויה בעיצומה אך בשים לב להיקפה הנרחב של תגובת העותרת, המונה 42 עמודים בצירוף 130 עמודי נספחים, נדרש למשיבים פרק זמן קצר נוסף”.

היום (20.6) היתה אמורה הפרקליטות להגיש תשובתה להשלמת הטענות שהציגו עו”ד מרים בריינין ועו”ד יסמין מזרחי, אך במקום לשלוח תשובה, היא ביקשה כאמור ארכה נוספת להגשת תשובה עד 27.6.

בתגובה לבקשת המדינה לארכה השיבו עורכות הדין בשלילה, וטענו כי “מדובר בפגיעה ממשית בבריאותם של חולים קשים, קטינים וחסרי ישע, אשר מתרחשת כבר עתה ומזה כחודשיים ולכן לא ניתן להסכים לארכה”.

לחילופין הציעו עורכות הדין כי אם ביהמ”ש יאשר ארכה זו, שלכל הפחות יורה על מתן צו על תנאי באופן מיידי לעצירת הרפורמה עד להכרעה סופית בעתירה. “יצויין כי בקשת המשיבים מוגשת במועד האחרון להגשת תגובתם,” כתבו.

לבסוף השופטים קיבלו את בקשת המדינה ונתנו ארכה של 7 ימים, עד 27.6.

עו”ד מרים בריינין מסרה למגזין קנאביס בתגובה כי “באופן צפוי המדינה מבקשת ארכה תוך התעלמות קשה ממצוקות המטופלים וניסיון לקבוע עובדות בשטח”.

עוד הוסיפה כי “אנחנו מקוות שבית המשפט לא יתן לזה יד ויקבע כי במאזן הנוחות יש מקום לעצור את הרפורמה על פני המשך פגיעה קשה רפואית ובלתי חוזרת בחולים, הקשים ביותר במדינה”.

כזכור בעתירה, שפרטיה המלאים כאן, טוענות עורכות הדין כי המדינה עורכת למעשה מן “ניסוי בבני אדם” במסגרת הרפורמה, וזאת לטענתן תוך פגיעה קשה בעשרות אלפי חולים ובניגוד למנהל תקין.

עדכון על החלטת השופטים יפורסם כאן לכשזו תתקבל.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר