ראש עיריית טורונטו מכחיש: “לא עישנתי קראק”

קנדה: קטע וידאו ובו נראה ראש עיריית טורונטו כשהוא מעשן קראק, נמצא לכאורה בידיהם של שני אתרי חדשות גדולים. ראש העיר מכחיש.

“זה שקר מוחלט… זה פשוט מגוחך,” אמר רוב פורד, ראש עיריית טורונטו, לכתבים שהתאספו מחוץ לביתו אמש (17.5), בהתייחסו לשמועות על קטע וידאו שנמצא בידי עיתונאים מאתרי החדשות ‘Toronto Star’ ו-‘Gawker’ ובו נראה פורד מעשן קראק-קוקאין יחד עם חברים.

“אנחנו מנסים לבחון האם באמת קיים וידאו שכזה והאם מדובר בזיוף של קטע וידאו שכזה,” אמר דניס מוריס, פרקליטו של פורד. מוריס התייחס גם לשאלה האם בכוונת ראש העיר לנקוט בהליכים משפטיים כנגד אותן אתרי חדשות: “זה נמצא כרגע בתחתית סולם העדיפויות שלנו,” אמר.

רוב פורד יוצא מביתו
רוב פורד יוצא מביתו כדי לשוחח עם כתבים

הנהלת ה-Toronto Star טוענת כי היא עומדת מאחורי הכתבים ומגבה באופן מוחלט את אמיתות הסיפור. “הדיווח הוא רק קצה חוט בפרשה רחבה הרבה יותר בה מעורב ראש העיר פורד,” נכתב באתר. “זהו אינו סיפור שהיינו מעיזים לפרסם סתם כך,” אמרה רובין דוליטל, אחת משני כתבי האתר שטוענת כי צפתה בקטע הוידאו כבר שלוש פעמים. “ל’טורונטו סטאר’ יש בקרת איכות גבוהה ואנו מוודאים כל הזמן כי אנו עומדים בקריטריונים לפרסום, בעיקר כשמדובר בראש העיר.”

דוליטל אמרה עוד כי לאתר לא היתה כוונה לשלם עבור קטע הוידאו הזה, אבל כן היה משא ומתן בנוגע ל”מספרים”. “במקור דרש המוכר מיליון דולר בעבור קטע הוידאו, אבל לבסוף סוכם על 100 אלף דולר בלבד.”

“בקטע הוידאו נראה פורד כשהוא מגמגם, מתנדנד…” מספרת דוליטל. “בנקודה מסויימת בוידאו אף מכנה פורד את מנהיג המפלגה הליברלית ‘הומו’.”

קווין דונובן, שותפה של דוליטל, אמר כי בקטע הוידאו נראה ראש העיר יושב בחדר כשחולצתו פתוחה והוא מעשן מקטרת קראק. “בסופו של קטע הוידאו, שאורכו 90 שניות בלבד, נראה פורד כשהוא עונה לשיחת טלפון ובעודו מביט היישר למצלמה אומר: “אני מקווה שאתה לא מקליט את זה…”

רוב פורד
רוב פורד

באתר ‘Gawker’, בו פורסם הסיפור לראשונה, טוענים כי הם עשו זאת מיד כשדלף קטע הוידאו. “אני משוכנע לחלוטין שהאדם שראיתי בוידאו כשהוא מעשן קראק-קוקאין זהו ראש העיר רוב פורד,” אמר ג’ון קוק, עורך האתר.

פורד, דמות צבעונית בנוף הפוליטי בטורונטו, נכנס לתפקידו לפני כשנתיים בהבטחה “לנקות את האורוות” בעירייה, אך עורר את זעמם של האזרחים משנודע על מנהגו להבריז מישיבות מועצה כדי ללכת לאמן את קבוצת הפוטבול של אחד מבתי הספר בעיר.

צפו בדיווח:

ראש העיר מגיב לטענות:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר