ראש ממשלת קנדה לשעבר מצטרף לעסקי הקנאביס הרפואי

ראש ממשלת קנדה לשעבר, ג’ון טרנר, מצטרף לעסקי הקנאביס הרפואי – מונה כדירקטור באחת מחברות גידול המריחואנה שהגישו מועמדות לאספקת קנאביס רפואי לעשרות אלפי מחזיקי הרשיון במדינה.

ג’ון טרנר, עורך דין ופוליטיקאי קנדי אשר מילא תפקידים בכירים בממשלת קנדה, בין השאר כשר האוצר ושר המשפטים, ואף היה ראש הממשלה ה-17 של קנדה לתקופה קצרה, הודיע על הצטרפותו לדירקטוריון חברת Muileboom Organics – חברה פרטית העוסקת בגידול מריחואנה רפואית ואחת מעשרות החברות שהגישו מועמדות לקבלת זכיון גידול עבור המטופלים בקנאביס רפואי בקנדה.

ג'ון טרנר
ג’ון טרנר

כזכור, הרפורמה החדשה בענף הקנאביס הרפואי של קנדה קובעת כי קנאביס יוגדר כתרופה ויינתן באישור רופא מומחה, וכי המטופלים הקנדיים יוכלו לרכוש את הקנאביס מכל אחת מ-61 חברות פרטיות שתהיינה אחראיות על הגידול והמכירה של התרופה ותיבחרנה מתוך למעלה מ-450 חברות שהגישו מועמדותן.

עוד קובעת הרפורמה כי מטופלי קנאביס רפואי שהורשו עד כה לגדל מריחואנה בביתם, ייאלצו לוותר על הצמחים ולרכוש את התרופה מאחת החברות. עם זאת, בתחילת השבוע (א’) קבע בית המשפט בקנדה כי החולים יורשו להמשיך ולגדל את הקנאביס “עד להודעה חדשה”.

12 חברות מתוך ה-61 כבר קיבלו רשיונות, ועל פי הדיווח מצפים טרנר וחבריו לדירקטוריון Muileboom לקבל כעת רשיון דומה גם הם. החברה, שכבר היום מגדלת קנאביס בעבור ארבעה חולים הגישה בקשה לקבלת רשיון גידול של כ-1,500 ק”ג מריחואנה בשנה בעבור 1,300 מטופלים.

כיום ישנם בקנדה 40 אלף בעלי אישור קנאביס רפואי והצפי הוא שעד 2019 יהיו 190 אלף מאושרים ועד 2024 המספר יגיע עד למעלה מ-400 אלף. שוויו הכולל של שוק הקנאביס הרפואי בקנדה צפוי להגיע ל-1.5 מיליארד דולר בשנה.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר