צאר הסמים האמריקני מודה לראשונה: “המלחמה בסמים היא טעות”

צאר הסמים האמריקני, האחראי מטעם הבית הלבן על מדיניות אכיפת הסמים בארה”ב, מודה לראשונה בפה מלא כי המלחמה בסמים היא טעות אחת גדולה ומתמשכת. “אנחנו לא לא יכולים לאסור ולכלוא את ההתמכרות של אנשים,” הוא אומר כעת, “לא רק שזה לא אנושי, זה ממש בלתי יעיל. שינוי מדיניות יביא לירידה בפשיעה.”

מייקל בוטיצ’לי, צאר הסמים האמריקני והאיש שאחראי על מדיניות האכיפה של הבית הלבן, מודה לראשונה בראיון בפה מלא כי הוא מבין שהמלחמה בסמים היא טעות. בוטיצ’לי, שבשנה שעברה ספג ביקורות מעליבות למדי בשידור ישיר בועדה בפרלמנט, שם ככל הנראה את החותם הסופי על כשלון המדיניות הנוכחית.

את הדברים אמר בוטיצ’לי במסגרת ראיון מיוחד לתכנית המפורסמת “60 Minutes” של רשת CBS. קטע מן הראיון:

כשנשאל “האם המלחמה בסמים היתה כולה טעות” השיב בוטיצ’לי: “היא אכן היתה כולה טעות. אנחנו לא לא יכולים לאסור ולכלוא את ההתמכרות מתוך האנשים. לא רק שזה לא אנושי, זה ממש בלתי יעיל ועולה לנו מיליארדים על מיליארדים של דולרים כדי להמשיך לעשות זאת.”

מייקל בוטיצ'לי
מייקל בוטיצ’לי, צאר הסמים האמריקני, מודה לראשונה: “המלחמה בסמים היא טעות”

“אני חושב שעלינו לבסס את המדיניות שלנו על הבנה מדעית… ויש לנו מודלים טובים לכך,” סיכם. “אנחנו יכולים להרחיק אנשים ממערכת האכיפה מבלי לגרום לעלייה בפשיעה. למעשה זה מוריד את אחוזי הפשיעה.”

כחלק מתפקידו כצאר הסמים של ארה”ב, אחראי בוטיצ’לי על תקציב עתק של 26 מיליארד דולר בשנה, שמפוזר על פני 16 סוכנויות ממשלתיות. חצי מהכסף מושקע באכיפת נושא הסמים.

בוטיצ’לי הוא צאר הסמים האמריקני הראשון בהיסטוריה שהוא עצמו היה מכור לסמים בעברו ובראיון סיפר מעט על הנושא ואמר כי הוא שונא את התואר “צאר סמים”. “אני חושב שזה [הביטוי ‘צאר סמים’] עושה קונוטציה של אותה ‘מלחמה בסמים’ מן העבר,” הסביר,” זה מרמז כאילו אנחנו נתפסים למדיניות הכושלת מן העבר.”

כזכור בתחילת השנה הודתה לראשונה הרשות האמריקנית למלחמה בסמים כי אכן קנאביס יכול להרוג תאים סרטניים. הממשל הפדרלי הצטרף גם הוא להודאה 4 חודשים לאחר מכן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר