קנדה: שימוש חוקי בקנאביס יאושר ב-2018

חופשי מגיל 18 וארבעה שתילים לכל בית: בעוד שבועיים תכריז ממשלת קנדה על הסדרת שוק הקנאביס בחוק לשימוש פנאי ורכישה בחנויות, שתיכנס לתוקפה לקראת חודש יולי 2018. הודעה רשמית בנושא תפורסם ב-10 באפריל, עשרה ימים לפני מועד יום הקנאביס הבינלאומי ב-20 באפריל.

במהלך מסע הבחירות שלו בראשות המפלגה הליברלית הבטיח ג’סטין טרודו, שלבסוף גם נבחר לתפקיד ראש הממשלה, כי לגליזציה, או ‘הסדרת שוק הקנאביס בחוק’, היא אחת ממטרותיו העיקריות. את הטיקט של המאבק הוא נשא כדגל לכל אורך הקריירה הפוליטית שלו.

מאז שנבחר כבר מינה את שרת הבריאות שלו להקמת צוות שייבחן כיצד בדיוק יוטמעו חוקי הלגליזציה החדשים לכשיאושרו, הבטיח שהלגליזציה תאושר עד אפריל 2017 וחזר על ההצהרות המוכרות והמקוריות שלו בדבר תמיכה בלגליזציה מלאה, אך התנגדות לאי הפללה כצעד ביניים לפני כן. “אי הפללה לא תגן על הילדים שלנו כמו לגליזציה, אז עדיף לגליזציה,” אמר.

לאחרונה ספג טרודו ביקורת בעקבות מעצרם של שני פעילי הלגליזציה המפורסמים של קנדה, מרק אמרי ואשתו ג’ודי, לאחר ששוטרים פשטו וסגרו את רשת חנויות הקנאביס שברשותם, שפועלות למרות העלמת עין נמשכת בניגוד לחוק היבש. החלטה זו של הממשל הקנדי אף הובילה לפרישתה של ג’ודי מהמפלגה הליברלית, לאחר שהיתה מועמדת מטעמה בבחירות.

“לגליזציה? לא עוד הרבה זמן,” אמר טרודו לפני שנה בדיוק וכעת הוא יודיע כי היא תיכנס לתוקפה באופן סופי לקראת יולי 2018. וכפי שהבטיחה ממשלת קנדה תודיע בעוד כשבועיים (10 באפריל) על המהלך ותפרט את סעיפי חוקי הקנאביס החדשים.

על פי החוקים החדשים הממשלה תקבע את הרגולציה והפיקוח על השוק כך שיוודא איכות ואבטחת ייצור, אך כל פרובינציה במדינה תהיה אחראית על חוקי הקנאביס בשטחה, על מחיר המוצר ללקוחות ועל האופן בו תמכר ותופץ המריחואנה בגבולותיה, מגיל 18 כפי שייקבע המינימום, או יותר מכך.

מלבד פתיחת חנויות קנאביס והתרת שימוש חופשי בצמח למבוגרים, הקנדים גם יהנו מהיתר לגדל את הקנאביס שלהם בביתם, בהגבלה של 4 שתילים למשק משפחתי אחד.

בחוק המלא שיאושר ניתן לצפות כאן.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר