טוען...

קנדה: מורידים מהמדפים קנאביס “חזק מידי”

ארגון “Health Canada”, האחראי בין על היתר על הסדרת הקנאביס הרפואי במדינה, הורה לאחת הספקיות לאסוף בחזרה את הסחורה בעקבות בדיקות שהראו כי כמות ה-THC המצוי בפרחים גבוה ממה שמצוין על גב האריזה.

בדיקת איכות קפדנית: ספקית הקנאביס הקנדית Peace Naturals Project נאלצה לאסוף בחזרה את מוצרי הקנאביס שלה, זאת לאחר שנמצא חוסר סכרון בין כמות החומר הפעיל המצוי בפרח לבין הכמות המצוינת על גב האריזה.

על פי הכיתוב על גב האריזות המדוברות, כמות ה-THC המצויה בפרחים הייתה אמורה להיות 9.07%, אולם בדיקות שערכה הממשלה הקנדית הצביעו על כמות של למעלה מ-13% THC. עם זאת גם בארגון Health Canada וגם בחברת Peace Naturals Project מציינים כי עד כה לא התקבלו תלונות בנושא מצידם של המטופלים.

זו תהיה הפעם הרביעית בה ארגון Health Canada מורה על איסוף אריזות קנאביס מאז החלה לפעול תכנית הקנאביס הרפואי החדשה במדינה. הסיבות לאיסופים הקודמים היו עובש שנמצא בחלק מהפרחים או הליכי אריזה בלתי תקינים.

רפורמה בשוק הקנאביס הרפואי בקנדה
שרת הבריאות מדווחת על הרפורמה בשוק הקנאביס הקנדי
מטרת העל של ארגון Health Canada בתחום הקנאביס הוא להסדיר את תעשיית הקנאביס הרפואי במדינה בדיוק כמו תעשיית התרופות הקונבנציונאליות, אולם התכנית החדשה כאמור רק בת שנה ונראה כי התקנות אינן ברורות דים עבור הספקיות השונות.

הארגון נתן אישור לפתיחתם של 23 גידולים מסחריים של ספקיות קנאביס במהלך השנה שעברה, אך זהו מספר נמוך בהרבה ממה שציפו בממשלת קנדה כאשר בתכנית המקורית הסתמכו על חלוקת לפחות 60 רשיונות גידול חדשים.

תלונות רבות נשמעות מצידם של מגדלי הקנאביס הקנדים כנגד ההתנהלות של Health Canada בכל מה שקשור לנושא הביקורות וחלוקת הרשיונות: על פי הדיווחים אחד המגדלים נאלץ לשלם בכל חודש סכום של 11,000$ בהמתנה לארגון שיגיע ויבצע ביקורת ראשונית טרם פתיחת העסק. ספקי קנאביס אחרים מדווחים אף הם על זמני המתנה ארוכים, התנהלות מסורבלת וביקורת קפדנית מידי מצידו של הארגון.

מעניין יהיה לחשוב מה היה קורה אם מהלך דומה היה מתרחש כאן בארץ: כזכור, באוקטובר האחרון פורסם במגזין המחקר של פרופסור לומיר האנוש שמצא כי ישנם פערים עצומים באחוזי החומרים הפעילים המצויים בזני קנאביס זהים הגדלים בחוות הרפואיות בישראל.

ראו גם:
ראש ממשלת קנדה לשעבר מצטרף לעסקי הקנאביס הרפואי
“תיקון עולם” תמכור קנאביס רפואי בקנדה
קנדה: שוטר דורש לעשן קנאביס רפואי בעבודה
קנאביס רפואי בקנדה: שוק חופשי בשווי 1.3$ מיליארד דולר

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר