קנאטק 2017: סיקור אירוע

כתב המגזין ביקר בכנס ‘קנאטק’ 2017 וראה כיצד אנשים עם אהבה לצמח הופכים את התשוקה שלהם לתעשייה לגיטימית ומשגשגת, ועד כמה הפך הצמח לעניינם של אנשי חליפות ומשקיעים. וגם ‘הדג נחש’ הגיעו לסגור את האירוע בהופעה. צפו:

בשבוע שעבר (19-20 במרץ) נערך בישראל זו השנה השלישית ברציפות כנס “קנאטק“, שקיבץ אליו יזמים, משקיעים וגורמים בענף מהארץ ומחו”ל, שביקשו להתרשם מפיתוחים אחרונים ולייצר לעצמם קשרים חיוניים בתעשיית הקנאביס המתפתחת.

האירוע הורכב מאולם מרכזי בו לצד מפגשים בלתי מחייבים עם האורחים ניתן היה להתרשם משלל מוצרים ופיתוחים אחרונים שהוצגו לראווה. באולם ההרצאות הופיעו מרצים ממגוון תחומי מחקר, גנטיקה, רפואה וטכנולוגיה, על הגג הופיעו הרצאות קצרות יותר על רקע הים התיכון והאנגר הסמוך חדרי VIP לאלו שחיפשו מקום לשבת בפרטיות ולסגור בו עסקאות.

הטרפנים של חברת איבנה
הטרפנים של חברת איבנה בתצוגה

עם הכניסה לאולם המרכזי אי אפשר היה להתעלם מהאור שבקע מאוהל הגידול שהוצב במרכז הרחבה ובו חברת ‘California Lightworks’ הציגה את נורת הגידול החדשה שלה (LED) מדגם “Solar System 550”. בדוכן לידה הציגה חברת ‘איבנה‘ (Eybna), המתמחה בייצור ריחות דמויי זני קנאביס מ’טרפנים’ (הרכיבים האחראים על הפקת ריחות) של צמחים ופרחים חוקיים.

אוליבייה ששון מחברת ‘Pure Extractions’ הציג מכשירים למיצוי קנאביס במעגל סגור המיועדים למיצוי קנאביס באמצעות חומרים כגון אתנול, פרופאן, בוטאן ואיזובוטאן ומולו אחד המוצרים הפופולריים בתערוכה, ארון הגידול האוטומטי של חברת Seedo, המכשיר שמבטיח לאפשר לכל אחד לגדל קנאביס בבית בקלות באוטומציה מלאה ועדכונים ישירים לסמארטפון, אך בינתיים עדיין כמודל בלבד. “מקרר הגידול” כפי שכינה אותו נציג החברה יהיה זמין לרכישה בעבור 1,600-2,400 דולר עד סוף שנת 2017 לדבריו.

אוליבייה ששון
אוליבייה ששון מחברת Pure Extractions – מכשירים להפקת מיצוי קנאביס

הפיתוח החדש והמעניין ביותר בתערוכה היה של החברה האמריקאית המוערכת העוסקת בבדיקות איכות קנאביס Steep Hill. מדובר במן כרטיס המאפשר למגדלי קנאביס מכל רחבי העולם לשלוח את התוצר שלהם לבדיקות במעבדה ללא כל צורך בשליחת חלקים מהצמח עצמו. “עם המוצר שלנו ניתן פשוט לקחת את העלה, ולהצמיד אותו לחתיכת נייר הייעודית, והדנ”א של הצמח עובר לנייר,” הסביר כריסטופר נציג החברה. “אתה רק שולח את הנייר בדואר – כך שאין צורך לשלוח קנאביס שיעבור במכס וכדומה.”

מוצר נוסף שמשך תשומת לב רבה היה Greenvault, המכונה האוטומטית לממכר מוצרי קנאביס שהגיעה למקום רק ביום השני לתערוכה. “זו מערכת All-In-One שמאפשרת מכירת מוצרי קנאביס בטאץ’ בממשק פשוט ונוח, תוך אבטחה כפולה של טביעת אצבע וכרטיס מגנטי או תעודת זהות,” תיאר נציג חברת ‘תיקון עולם’, שהציגה את המכשיר.

מכונת קנאביס שהוצגה על ידי 'תיקון עולם'
מכונת הקנאביס שהוצגה על ידי ‘תיקון עולם’

לעומת הכנסים הקודמים של “קנאטק” מהשנתיים הקודמות ניכר היה כי הכנס הנוכחי הצליח למשוך אליו קהל גדול ומגוון יותר, ותחושה של התרגשות קולקטיבית לקראת תעשייה חדשה הרוקמת עור וגידים מילאה את האוויר ונמהלה יחד עם ניחוחות מתוקים של קנאביס אשר עלו מכל עבר, בעיקר במרפסת שטופת השמש.

“זה כמו היום הראשון של מיסוד התעשיות הביטחוניות,” אמר תומר טל, מטופל בקנאביס רפואי שהתארח בכנס. “הלוואי וזה היה נמשך שבוע, כי כל-כך הרבה ביזנס יש פה. אין תעשיין אחד ויזם אחד שלא ייצאו מפה עם ביזנס. זה העתיד של התעשייה הישראלית”. אנדרו, אורח מארה”ב העוסק במחקר הרפואי של הקנאביס, סיפר שהגיע לישראל במיוחד לאירוע, “בעיקר בשביל ליצור קשרים, זו תקופה נפלאה להיות פה”.

הדג נחש בכנס קנאטק
‘הדג נחש’ בהופעה חיה בסיום האירוע

גם בועז וכטל, ממייסדי מפלגת ‘עלה ירוק’ ומחלוצי המאבק ללגליזציה בישראל הביע שביעות רצון מהכנס. “זה מחמם את הלב לראות את הדרך הארוכה שהתחלנו לפני 23 שנה, לאן הגענו, בעצם נוצרה פה תעשייה,” אמר, אך לא לשכוח את הצורך בהמשך המאבק ללגליזציה. “צריך לאשר גידול של כמה צמחים, להפסיק עם ההפללה לגמרי. לא מגיע לבריאים שרוצים נגישות לקנאביס שום עונש ובטח לא קנסות לצעירים שאחר-כך ייפלו עליהם ההוצאה לפועל.”

בתום התערוכה עלו על במת ההרצאות חברי להקת ‘הדג נחש’ שנתנו חמישה מהשירים הבולטים והאהובים שלהם, בינהם ‘ליגל אייז’, ‘מה נעשה’ ועוד.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר