טוען...

קנאביס רפואי – עכשיו גם בצ’ילה

צמחי הקנאביס החוקיים הראשונים בצ’ילה נשתלו השבוע במסגרת פיילוט חדש בו יקבלו חולי סרטן המתמודדים עם כאבים שמן קנאביס רפואי. בשנת 2007 אישרה ממשלת צ’ילה חוקי דה קרימינליזציה.

ממשלת צ’ילה הודיעה כי לראשונה נשתלו צמחי קנאביס חוקיים במדינה, במסגרת פיילוט ממשלתי בו יגודלו הצמחים בעבור הפקת שמנים ותמציות לטיפול בכאבם של חולי סרטן במדינה.

רודולפו קרטר
רודולפו קרטר

על פי הדיווח הזמינה ממשלת צ’ילה 850 זרעי קנאביס מהולנד, אותם היא תגדל בעבור 200 חולי סרטן ראשונים שישתתפו בפיילוט ויקבלו טיפול בשמן בלבד.

“אנו חיים בזמנים בהם גם בצ’ילה וגם בשאר העולם מבינים שזה לא סביר לסגור את עצמך בפני גילויים ועדויות חדשות,” אומר רודולפו קרטר, פוליטיקאי צ’יליאני וראש עיר במחוז לה-פלורידה במדינה, שהחל לפעול למען קנאביס רפואי לאחר שאביו חלה בסרטן. “זה לא בהכרח מרפא את הסרטן אבל יכול להקל מאוד על הסבל והכאבים.”

על אף שזהו צעד הראשון וזהיר למדי שעושה ממשלת צ’ילה לכיוון הטיפול בקנאביס רפואי, המדינה אישרה חוקים לאי-הפללת צרכני הסמים עוד בשנת 2007. היום ניתן למצוא מה לעשן כמעט בכל פאב בעיר ולאורך החופים וצ’ילה נחשבת למעשה לאחד היעדים המומלצים לחובבי קנאביס.

לאחרונה נבחרה ראשת הממשלה לכהונה שנייה לאחר קמפיין בו קראה בגלוי לדיון בנושא הלגליזציה ולפני כשנתיים עלה נושא הלגליזציה לדיון מעמיק לאחר שהסנטור פולביו רוסי הודה כי הוא “מעשן מריחואנה פעם-פעמיים בחודש”.

ראו עוד:
ארגנטינה: גידול קנאביס והחזקת סמים יותרו לשימוש עצמי
אורוגוואי בוחרת נשיא חדש – חשש לחוקי הלגליזציה
צה”ל אישר: מותר לעשן מריחואנה בצבא

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר