קנאביס הורג סרטן – והממשלה שלכם יודעת את זה

המונח מריחואנה רפואית קיבל משמעות חדשה ודרמטית בחודש פברואר 2000 כאשר חוקרים במדריד הודיעו שהצליחו לחסל גידולי סרטן מוח – מחלה חשוכת מרפא – במוחות של חולדות, באמצעות הזרקת THC, החומר הפעיל בקנאביס.

צפו: שתי החולדות מימן טופלו בעזרת קנאביס רפואי, השמאלית לא.

רוב מוחלט של האזרחים בעולם בכלל ובישראל בפרט לא יודעים דבר על הגילוי במדריד וסביר שיסרבו להאמין גם אם יבוא פרופסור וימסור להם את תוצאות המחקר באופן אישי. העיתונים הגדולים מסרבים לפרסם את נתוני המחקרים.

החלק מבשר הרעות בסיפור הוא שזו לא הפעם הראשונה שמדענים גילו כי החומר THC מכווץ גידולים. במחקר שנערך בשנת 1974 בבית הספר לרפואה של וירג’יניה ומומן על ידי המכון הלאומי לבריאות בארה”ב במטרה למצוא ראיות לכך שמריחואנה פוגעת במערכת החיסונית, גילו החוקרים במקום זאת, שה-THC מאט את התפתחותם של שלושה סוגי של סרטן בעכברים – סרטן הריאות,סרטן השד, והלוקמיה הנגרמת מווירוס.

הסוכנות האמריקאית למלחמה בסמים ביטלה במהירות את המחקר בווירג’יניה, כמו גם כל מחקר נוסף העוסק בקשר שבין מריחואנה לגידולים סרטניים, כך מספר ג’ק הרר (Jack Herer) על האירועים בספרו “הקיסר הוא עירום”.

בשנת 1976 הפסיק הנשיא ג’רלד פורד את כל מחקרי הקנאביס הציבוריים והעניק זכויות מחקר בלעדיות לחברות התרופות הגדולות, שניסו – ללא הצלחה – לפתח צורות סינתטיות של THC, שיוכלו לספק את כל היתרונות הרפואיים מבלי להפוך את החולה ל”מסטול”.

קיראו עוד: למה בעצם קנאביס לא חוקי?

מחקרים מוכיחים: קנאביס הורג סרטן

החוקרים ממדריד דיווחו בגיליון מרץ של “Nature Medicine” שהזריקו תאים סרטניים למוחם של 45 חולדות, ובכך ייצרו גידולים שאת הימצאותם אישרו באמצעות דימות בתהודה מגנטית (MRI). ביום ה-12 הם הזריקו ל-15 מהחולדות את החומר THC, ול-15 אחרות הזריקו Win-55,212-2, תרכובת סינתטית דומה ל-THC.

“כל החולדות שלא טופלו כלל, מתו באופן אחיד לאחר 12-18 ימים כתוצאה מהשתלטות תאי סרטן המוח. החולדות שטופלו בקנבינואידים (THC) שרדו זמן רב יותר באופן משמעותי מחולדות הבקרה. הטיפול ב-THC לא הועיל בשלוש חולדות מתוך ה-15, אשר מתו לאחר 16-18 ימים. תשע מהחולדות שטופלו באמצעות ה-THC עברו את זמן המוות של החולדות שלא טופלו, ושרדו עד 19-35 ימים. יתר על כן, הגידול חוסל לגמרי בשלוש מהחולדות שטופלו. החולדות שטופלו ב-Win 55,212-2 הראו תוצאות דומות.

החוקרים הספרדים, בראשות ד”ר מנואל גוזמן (Manuel Guzman) מאוניברסיטת קומפולטנס (Complutense), גם הם השקו את מוחם של חולדות בריאות במנות גדולות של THC במשך שבעה ימים, כדי לבדוק האם ישנן השפעות ביוכימיות או נוירולוגית מזיקות. הם לא מצאו דבר.

“ניתוח תוצאות MRI קפדני של כל החולדות חסרות הגידולים לא הראה שום סימן של נזק הקשור לזיהום, נמק, בצקת או טראומה. כמו כן, בדקנו גם תופעות לוואי אפשריות אחרות של הזרקת הקנבינואידים. גם בחולדות חסרות גידולים וגם בחולדות בעלות גידולים, הזרקת הקנבינואידים לא גרמה לשינוי משמעותי בפרמטרים התנהגותיים כגון קואורדינציה מוטורית או פעילות גופנית. צריכת המזון והמים כמו גם משקל הגוף לא הושפעו במהלך ואחרי הטיפול בקנבינואידים. כמו כן, הפרופילים ההמטולוגיים הכלליים של החולדות שטופלו בקנבינואידים היו תקינים. לפיכך, לא היה שינוי משמעותי בפרמטרים הביוכימיים או סימנים של נזק לרקמות במהלך תקופת 7 ימי הטיפול, או לפחות חודשיים לאחר סיום הטיפול בקנבינואידים”.

צפו: פרופסור רפאל משולם וד”ר ברקת-שיף מדברים על קנאביס כטיפול בסרטן

מחקרו של גוזמן היה הפעם היחידה מאז המחקר בווירג’יניה בשנת 1974 בו ניתן ה-THC לבעלי חיים נושאי גידולים סרטניים. (החוקרים הספרדים מצטטים מחקר משנת 1998 בו קנבינואידים עיכבו התפתחות תאי סרטן השד, אבל הניסוי התבצע באמצעות “צלחת פטרי” ולא עירב פרטים חיים).

בראיון דוא”ל, אמר החוקר ממדריד שהוא שמע על המחקר בווירג’יניה, אך מעולם לא הצליח לאתר את הספרות אודותיו. לכן המאמר שפורסם ב “Nature Medicine” מאפיין את המחקר החדש כראשון מסוגו שבוצע על בעלי חיים הנושאים גידולים סרטניים ולא מזכיר את המחקר שנערך בווירג’יניה, בשנת 1974. “אני מודע לקיומו של מחקר זה. למעשה ניסיתי הרבה פעמים להשיג את המאמר אודות המחקר המקורי שבוצע על ידי האנשים האלה, אבל זה הוכח כבלתי אפשרי.”, אמר גוזמן.

הרשות למלחמה בתרופה

בשנת 1983 ניסה משטר רייגן/בוש לשכנע אוניברסיטאות אמריקאיות וחוקרים להשמיד את כל מחקרי הקנאביס מהשנים 1966-76, כולל סיכומיהם בספריות, מספר ג’ק הרר, אשר קובע, “אנו יודעים כי כמויות גדולות של מידע נעלמו מאז.”

גוזמן סיפק את שם המאמר – “פעילות אנטינאופלסטית של קנבינואידים”, מאמר משנת 1975 שפורסם בעיתון של המכון הלאומי לסרטן. הכתב השיג עותק של הספר מספריית המרכז הרפואי של אוניברסיטת קליפורניה ופיקסס אותו למדריד.

תקציר המחקר בווירג’יניה מתחיל במילים, “קצב צמיחת אדנוקרצינומת הריאה מסוג לואיס הואט באמצעות טיפול אוראלי בטטרה-הידרו-קנאבינול (THC) ובקנבינול (CBN)” – שני סוגים של קנבינואידים, משפחה של מרכיבים הפעילים במריחואנה. “אצל עכברים שטופלו במשך 20 ימים ברציפות באמצעות THC ו-CBN, קטנה מידת הגידול הראשונית.”

ילד מחזיק עלה קנאביס

במאמר משנת 1975 לא מוזכרים גידולי סרטן השד, שהוזכרו במאמר העיתון היחיד שפורסם אי פעם אודות המחקר שנערך ב-1974. במוסף המקומי של עיתון וושינגטון פוסט ב-18 באוגוסט 1974, תחת הכותרת “ריסון הסרטן נחקר”, נכתב בין השאר: “החומר הכימי הפעיל במריחואנה מרסן את צמיחתם של שלושה סוגים של סרטן בעכברים, ועשוי גם לדכא את תגובת מערכת החיסון הגורמת לדחיית איברים מושתלים, כך גילה צוות מבית הספר לרפואה של וירג’יניה.” החוקרים גילו כי “ה-THC גרם להאטה בהתפתחות סרטן הריאות, סרטן השד ולוקמיה הנגרמת כתוצאה מווירוס בעכברי מעבדה, והגדיל את תוחלת החיים שלהם בעד כ-36 אחוזים.”

גוזמן, שכתב ממדריד, היה רהוט בתגובתו לאחר שהכתב שלח לו בפקס גזיר מעיתון וושינגטון פוסט מלפני עשרים וחמש שנה. בתרגום, הוא כתב: “זה מעניין מאוד עבורי, התקווה שנדמה שהפרויקט עורר באותו רגע, וההשתלשלות העצובה של האירועים בשנים הבאות לאחר הגילוי, פעם נוספת אנו מסיטים את ההינומה מעל כוחו של ה-THC נגד הגידולים, עשרים וחמש שנה מאוחר יותר. למרבה הצער, העולם קופץ בין רגעים כאלה של תקווה, לבין תקופות ארוכות של סירוס רוחני.”

הסיקור התקשורתי של הגילוי במדריד כבר כמעט לא קיים. החדשות פרצו בשקט ב-29 בפברואר 2000 בכתבה שפורסמה פעם אחת ב-UPI על המאמר בגיליון “Nature Medicine” . הכתב נתקל במאמר דרך קישור שהופיע לפרק זמן קצר באתר האינטרנט של התוכנית ” Drudge Report” והוסר מאוחר יותר ללא הסברים.

ניו יורק טיימס, וושינגטון פוסט ולוס אנג’לס טיימס כולם התעלמו מהסיפור, למרות שאין עוררין על הערך החדשותי שלו: חומר שפיר שקיים בטבע הורס גידולים קטלניים במוח.

קיראו עוד: טומי צ’ונג מודיע: “קנאביס הוא תרופה לסרטן ואני ההוכחה לכך”

קישורים

בשנת 1975 פורסם מחקר שהוזמן ע”י הממשל הפדרלי ובו נבדקו עכברי מעבדה החולים בסוגי סרטן שונים כגון לוקמיה וסרטן ריאות.
לאחר טיפול בעזרת THC ו-CBD (החומרים הפעילים בקנאביס), התכווצו הגידולים הממאירים והוארכו חייהם של העכברים החולים.
המחקר

בשנת 1997 נערך מחקר דומה אשר הוזמן ע”י ממשלת ארה”ב במטרה לבטל את תוצאות המחקר מ-1975.
במחקר החדש נתנו החוקרים כמויות יוצאות-דופן של THC לעכברים בריאים במטרה למצוא שקנאביס גורם לסרטן. למרבה הפתעתם התוצאות היו חד-משמעיות והראו שככל שניתן לעכברים יותר THC, כך הופחת הסיכון למחלות סרטניות.
המחקר

במחקר נוסף שנערך ב-1997 והוזמן ע”י הרשות האמריקאית למלחמה בסמים, עקבו החוקרים אחרי 65,000 מטופלים לאורך כמעט 10 שנים והשוו בין אחוזי הגידולים הסרטניים בקרב שלוש קבוצות – לא-מעשנים, מעשני סיגריות, מעשני קנאביס.
אחוז הגידולים הסרטניים היה גדול במיוחד בקרב אלו אשר עישנו סיגריות.
בקרב מעשני המריחואנה נמצא שלא היתה כל עלייה באחוזי הגידולים הסרטניים ואף יתרה מכך – התוצאות הראו שצרכני הקנאביס היו בריאים יותר מאלו שלא עישנו כלל.
המחקר

במחקר חדש יחסית משנת 2006 אשר הוזמן אף הוא ע”י הרשות האמריקאית למלחמה בסמים, עקבו חוקרים מאוניברסיטת UCLA אחר 1,200 חולים בסרטן ריאות, סרטן הראש וסרטן הצוואר והשוו אותם לקבוצת אנשים ללא מחלות. שתי הקבוצות צרכו קנאביס באופן קבוע ובסיום המחקר הוכח כי צריכת קנאביס אינה גורמת לסרטן ואף מפחיתה את הסיכון ללקות בו.
המחקר

סרט חובה לצפייה – “הבריחה מהתרופה”. סיפורו של ריק סימפסון

צפו: ריק סימפסון גילה מתכון ישן לייצור משחה המופקת מקנאביס וכבר יש יותר מ-1500 עדויות של אנשים שנרפאו ממחלות קשות כגון סרטן העור, סרטן ריאות, אלצהיימר ועוד מחלות רבות חשוכות מרפא. בסרט שלפניכם מספר ריק סימפסון שלמעשה הוא עוד לא נפגש עם מחלה שמשחת הקנאביס שלו לא הצליחה לרפא.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר