קנאביס לילדים וקשישים: ישראל חלוצת הקנאביס הרפואי

יניב אשד, אביו של אביאל בן ה-9 הלוקה בסרטן מח-העצם, מתראיין לכתבה מיוחדת של CNBC בה מוצג תחום הטיפול בקנאביס רפואי עבור ילדים בישראל. “לפני 20 שנה גילה פרופ’ רפאל משולם את הטיפול בסרטן בעזרת קנאביס וישראל עומדת היום בחזית השימוש הרפואי במריחואנה עבור ילדים וקשישים.”

אם הייתה נשאלים היכן קיים הקנאביס הרפואי הטוב בעולם, מה הייתם עונים?

אמסטרדם וודאי הייתה התשובה הראשונה, וכנראה שגם שמות כמו קולורדו וקליפורניה היו נזרקים לאוויר. אחרים היו מנחשים שמדובר דווקא בפראג או בהודו, אך מי היה מעלה על דעתו שהירוק המדובר ביותר בעולם התעשייה הרפואית הוא דווקא כחול-לבן?

כתבתה החדשה (28/04/14) של דינה גוסובסקי, כתבת ומפיקה ברשת CNBC, עוסקת בהרחבה בתעשיית הקנאביס הרפואי בישראל ובשימוש הנרחב הנעשה בו בטיפולים המוענקים לילדים ולקשישים. במרכז הרפואי “שיבא” בו נערכים הטיפולים, היא מראיינת אבות לילדים חולים המטופלים בקנאביס.

צפו:

יניב אשד, אביו של אביאל בן ה-9 הלוקה בסרטן מח-העצם ואחד האבות שרואיינו לכתבה, הוא מאמין גדול בקנאביס הרפואי ובשימוש בו כתרופה.

קנאביס לילדים
ליאב כהן

אשד ציין בפני הכתבת כי הוא מצטער שלא הכיר את הקנאביס עוד קודם לכן ומאמין שהיה יכול לחסוך לבנו החולה עוד מספר חודשים של כאב שנגרמו לו בשל הטיפולים הכימותרפיים.

בנוסף נראים בכתבה גם ליאב כהן ואביו יעקב, שהצליח בשנה שעברה לרגש את וועדת הכנסת כשסיפר כיצד גילה את הטיפול בקנאביס וכיצד הוא עזר לבנו חולה הסרטן.

מלבד הטיפול המוענק לילדים חולי סרטן, שימוש מרכזי נוסף בקנאביס הרפואי המופיע בכתבה החדשה הוא בקרב בני גיל הזהב בבתי האבות בארץ. הקנאביס עוזר לטפל במגוון המחלות, הכאבים, הדלקות והתופעות השונות אשר מתלוות בדרך כלל לגיל המבוגר ומקל על המבוגרים את אורח חייהם הכללי. במקרים מסויימים אף מחולל הקנאביס פלאים, כמו במקרה של מטופלת בת 100 שטופלה בקנאביס לאחר ניתוח קשה שעברה, וכעת היא יכולה ללכת בעזרת הליכון בלבד.

מה מיוחד כל כך דווקא אצלנו?

כאשר מדובר על פיתוחים וגילויים ישראליים, מדובר בראש ובראשונה על פרופ’ רפאל משולם, המדען הראשון בעולם שהצליח לבודד את ה-THC כמרכיב הפסיכו-אקטיבי במריחואנה ושנקרא בפי רבים “אבי חקר הקנאביס העולמי”.

רפאל משולם
פרופ’ רפאל משולם

למרות מה שאתם עלולים לחשוב, מרבית מחקרו של משולם ממומן דווקא מכספי משלם הציבור האמריקאי, בשל העובדה שדווקא שם רואים במריחואנה כאינטרס לאומי שיש לחקור ולפתח.

פרופ’ משולם טוען חד משמעית בפני הכתבת שהקנאביס אינו מסוכן ואינו מזיק ואף מציג בפניה מבחנה ובה חומרים אשר זוקקו מקנאביס ומיועדים לטיפול בחולי אפילפסיה. הוא גם מביע את כעסו על כך שכאשר דיווח על הנושא לפני עשרות שנים לא הייתה אליו כלל התייחסות.

צבי בנטואיץ’, מארגון “רופאים למען ילדים” (PHR), מספר בכתבה כי “אספקת קנאביס לילדים חולי סרטן הוא רעיון נפלא שכן הוא עוזר להם להתגבר על בעיות הקשורות למחלה.”

ארי האפננג, סגן החשב הכללי של מדינת ניו יורק, שביקר לפני מספר חודשים בחוות של ‘תיקון עולם’ כאן בישראל, צוטט אף הוא בכתבה ואמר כי הגיע לישראל כדי לבחון כיצד ניתן לשלב את השיטה הישראלית גם בניו יורק, בה אושרו לאחרונה חוקי קנאביס רפואי. “אני חושב שהמודל הישראלי הוא ללא כל ספק המתאים ביותר לשכפול גם בארה”ב,” אמר.

תודה ל”המועצה לשינוי התודעה” על תרגום הסרטון.

ראו עוד: פרופ’ משולם: “קנאביס אידיאלי לטיפול בסכיזופרניה”
ראו עוד: ילדים חולי אפילפסיה יקבלו קנאביס רפואי
ראו עוד: הורים לילדים חולי אפילפסיה: “נעזוב את ישראל וניסע לקולורדו”

Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר