קנאביס לטיפול בדלקות קיבה (גסטריטיס)

מהו גסטריטיס ?

חיידק הליקובקטר
חיידק הליקובקטר

גסטריטיס זהו מצב דלקתי שלא באמת ניתן לייחס למחלה אחת. כאשר רירית הקיבה שלך מגיעה לשלב של דלקת, זה סימן די טוב לכך שיש לך גסטריטיס. מצב זה בדרך כלל נגרם כתוצאה מצריכה מוגברת של כל דבר, בין אם זה אלכוהול, סיגריות, מתח, שימוש ממושך בתרופות אנטי דלקתיות או חיידקים הנקראים הליקובקטר פילורי, חיידק גראם שלילי העמיד בפני אנטיביוטיקה ויוצר בגוף החי מושבות ברובד העמוק של רירית הקיבה והתריסריון ומחליש את עמידות הקיבה לסביבתה החומצית.

גסטריטיס עשוי להופיע גם לאחר ניתוח, דלקת, כוויות או פציעות – למעשה, זה נדיר אם הוא אינו מופיע אחרי אירועים מלחיצים כאלה. רוב האנשים מגלים אותו בעקבות מקרים של כאבי בטן או צרבות קשות. סימפטומים יותר אינטנסיביים כוללים בחילות, נפיחות או במקרים חמורים – הקאות. לדוגמה, אם אתם מבחינים שהצואה שלכם בצבע שחור יוצא דופן, זה יכול להיות סימן לדימום בקיבה, שהוא למעשה גסטריטיס בשלביו האחרונים – כיב פרץ. במקרה זה מומלץ לגשת מהר לרופא לקבל טיפול בהקדם האפשרי.

קנאביס וגסטריטיס : המחקר

אוניברסיטאות בת’ ובריסטול בבריטניה ערכו מחקר שטען שלקנאביס הייתה השפעת ריפוי במקרים של מחלות מעי דלקתיות, או במקרה שלנו – גסטריטיס. המחקר טען כי על ידי השפעה על קולטני הקנבינואידים הנמצאים במוח ובמעיים בעזרת קנאביס, הטיפול הוכיח את עצמו יעיל.

איך יכול קנאביס לעזור נגד גסטריטיס ?

העניין הוא, שיש לנו קולטני קנבינואידים במוח – הנקראים באופן ספציפי CB1, ויש לנו קולטנים כאלה גם במעיים שלנו. חוקרים מאמינים שהם מהווים חלק חשוב בתהליך ריפוי המעי כאשר הוא נפגם.

קנאביס - תרופה

לצורך המחקר הנוכחי, צוות החוקרים גרם לדלקת במעי באופן מכוון, ואז הוסיף קנבינואידים לתערובת. התוצאות היו מדהימות – הבטן התחילה להתרפא והם הגיעו למסקנה אחרת – הקנאביס האט את תנועתיות המעיים והפחית כאבי התכווצויות שרירים שבהכרח גורמים לשלשול באופן אוטומטי. ואם זה לא מספיק – הם גם גילו כי אצל אנשים הסובלים מגסטריטיס, קיימת נוכחות קולטני CB2 גם במעיים, המגיבים לקנאביס באופן טוב ומגדילים את סיכויי הריפוי בשיעור של 50%.

מינון קנאביס רפואי לטיפול בגסטריטיס

זה באמת תלוי בכמה אתם רוצים לעשן וכמה אתם צריכים לעשן. אם אתם מעשנים ביומיום, אז ג’וינט שלם יכול להספיק כדי להקל על הכאב, בעוד שטירון יכול להסתפק בשאיפה קלה או שתיים. זני קנאביס מסוג סאטיבה נחשבים בדרך כלל בתור מגבירי חסינות – הם מספקים יותר אנרגיה בלי הדחף לאכול את כל המקרר. זני אינדיקה לעומת זאת נחשבים לרפואיים יותר בגלל היכולת שלהם לשכך כאב אך הם גם מאיצי תיאבון רציניים ולמרות שייתכן שלא תרגישו שום כאב בזמן הנשנוש המטורף שלכם, אתם בהחלט תרגישו את הכאב אחרי שהעשב יפסיק לפעול.

אז, כדי לשלב את הטוב משני העולמות. אנו מציעים להשתמש בזנים המכילים כמות גבוהה של CBD. זנים כמו Super Lemon Haze, Trainwreck ו- Strawberry Haze צריכים לעשות את העבודה במקרים של גסטריטיס.

ראו עוד: ההבדלים בין קנאביס אינדיקה וקנאביס סאטיבה
ראו עוד: רכישת זרעי קנאביס באינטרנט

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר