קנאביס – כל ההיסטוריה על רגל אחת

הקנאביס ידע עליות וירידות, מלחמות ומאבקים רבים במהלך ההיסטוריה. מבדי המפ שנמצאו משנת 6000 לפנה”ס ועד למאבק ללגליזציה בימינו אנו. לפניכם ההיסטוריה המלאה של הקנאביס מראשיתה בסדר כרונולוגי.

חוטי המפ

הבד הראשון בשימוש בני האדם

צמח ההמפ הנקרא גם קנאביס או מריחואנה היה בשימוש בכל רחבי הגלובוס לאורך אלפי שנים. בערך בין השנים 7000-8000 לפנה”ס נארגה לראשונה פיסת הבד מצמח ההמפ.


זרע קנאביס

זרעי מריחואנה שימשו כמזון

בשנות ה-6000 לפנה”ס, שימשו זרעי קנאביס כאוכל ברחבי סין.
עד 2727 לפנה”ס, עקבו ורשמו הסינים את כל סגולותיו הרפואיות של צמח הקנאביס לטיפול במגוון רחב של מחלות ובעיות בריאותיות. במשך השנים המשיכו הסינים להשתמש בצמח כמזון וכן גם לצורך אריגת בדים.


סקיתיה

הקנאביס משמש כמזבח בקרב עם הסקיתים

הסקיתים החלו לגדל קנאביס עבור אריגת בגדים ב-1500 לפנה”ס. עד לשנים 700-300 לפנה”ס כבר הפך עם חילופי הדורות לצמח מקודש אשר היה מוקרב גם כקורבן עבור האלים.


שיווה

‘העשב הקדוש’ נרשם בהודו כאחד מ-5 הצמחים הקדושים

בכתבי הקודש ההודיים נקרא הקנאביס “העשב הקדוש” ונכלל כאחד מ-5 צמחי הקודש.
ההודים הדתיים השתמשו בצמח גם להכנת מזבח לאלה “שיווה” וכן נעשה שימוש בצמח למטרות רפואיות בין השנים 1200-800 לפנה”ס.


מריחואנה בת 2700 שנה

מריחואנה בת 2,700 שנה

מומיה שנמצאה במדבר גובי וכפי הנראה היתה שייכת לשאמאן (כהן דת) שבמעילו נמצאה שקית עור שהכילה כמעט 800 גרם של אבקת קנאביס, הוערכה כבת 2,700 שנה.


קנאביס באירופה

השימוש בהמפ מתפשט ברחבי אירופה

צמח ההמפ הגיע לצפון אירופה על-ידי הסקיתים בשנים 500 לפנה”ס. ב-400 השנים הבאות, התפשט השימוש בקנאביס לכל אורכה ורוחבה של אירופה.


תלמוד ירושלמי

הקנאביס מוזכר ב”תלמוד” היהודי

באזור השנים 600-500 לספירה היה אזכור להשפעה האופורית של הקנאביס בתלמוד היהודי.
קיראו עוד על הקנאביס בתקופת התנ”ך.


המזרח התיכון

עישון מריחואנה וחשיש נהיים פופולריים במזרח התיכון

במהלך סוף האלף הראשון לספירה, התפשט השימוש בקנאביס ברחבי העולם הערבי. עד השנים הראשונות של המאה ה-13, עישון מריחואנה וחשיש כבר היה מאוד מקובל ונפוץ באזור. הצמח היה נפוץ בעיקר בקרב קהילות מוסלמיות שכן בדת האיסלאם ישנו איסור על צריכת אלכוהול.


כריסטופר קולומבוס

הקנאביס מגיע ל”עולם החדש”

בשנת 1492, הביא עימו כריסטופר קולומבוס ממסעותיו, את צמח הקנאביס סאטיבה ליבשת אמריקה.


שדה קנאביס

איכרים ברחבי אמריקה מחוייבים לגדל קנאביס

במהלך השנים 1000-1500 לספירה כבר התפשט השימוש בקנאביס יותר ויותר. הצרפתים והאנגלים גידלו המפ בקולוניות פורט-רויאל, ווירג’יניה ופלימות’. ב-1619 עבר חוק חדש בוירג’יניה שחייב את החקלאים לגדל המפ. במקביל במרכז ודרום אסיה התרחב השימוש בקנאביס כמטבע בדומה לכסף של ימינו.


גורג וושינגטון

מריחואנה נשיאותית

לג’ורג’ וושינגטון, נשיאה של ארה”ב, היו חוות גידול רבות שגידולן העיקרי היה המפ.
גם תומאס ג’פרסון גידל המפ בחוותו.


נפוליאון

נפוליאון מחרים את הקנאביס

בשנת 1798 מכריז נפוליאון על איסור מוחלט של שימוש בקנאביס אחרי שמגלה כי רבים מהשכבות העניות במצרים נוהגים לעשן מריחואנה להנאתם.


בקבוקון קנאביס כתרופה

קנאביס רפואי נמכר לראשונה בארה”ב

בשנת 1840 ניתן היה לרכוש תרופות על-בסיס קנאביס בבתי מרקחת ברחבי ארה”ב. בבתי-המרקחת הפרסיים היה אפשר למצוא חשיש.


כדור חשיש

האמריקאים מקבלים מריחואנה במתנה

בשנת 1876 מגיש הסולטאן של טורקיה מריחואנה כשי לארה”ב. בתי-עישון חשיש טורקיים נפוצו ברחבי צפון ארה”ב.


תג ה-FDA

נוסד לראשונה הארגון לבקרה על מזון וסמים בארה”ב

בשנת 1906 עבר חוק המזון והסמים החדש בארה”ב ובעקבותיו הוקם ה-FDA – הארגון לבקרה על מזון וסמים (Food and Drug Administration).
זו הפעם הראשונה בהיסטוריה האנושית בה ממשל מדיני מחליט להתערב בנושא זה.


פורד

רכב ההמפ של פורד

בשנת 1908, מציג מייסד חברת הרכב ‘פורד’, הנרי פורד, את הדגם T הראשון אשר היה בנוי כולו מפלסטיק אשר היה עשוי מהמפ. רכב ההמפ לא היה רק בנוי מהמפ אלא גם הונע על דלק אשר הופק מצמח הקנאביס.


חוק האיסור על מריחואנה

איסור על צריכת קנאביס מוכרז לראשונה בארה”ב

החוק הראשון הנוגע לאיסור על שימוש בקנאביס עובר לראשונה בקליפורניה בשנת 1913.
בהמשך עוברים חוקים דומים גם ביוטה ב-1915, בטקסס ב-1919, בלואיזיאנה ב-1924 ובניו-יורק ב-1927.


בריטניה

איסור על צריכת קנאביס מוכרז לראשונה גם בבריטניה

בשנת 1928 נאסר השימוש בנאביס לצריכה אישית בבריטניה.


הברחות מריחואנה בגבול מקסיקו

איסור על מריחואנה עובר גם בעיר אל-פאסו

המריחואנה נדדה דרומה והגיעה למדינות הדרום של ארה”ב בשנים המוקדמות של המאה ה-20 כאשר מהגרים ממקסיקו אשר חצו את הגבול לארה”ב מדרום בכדי למצוא עבודה ונהגו להנות משימוש במריחואנה עם תום יום העבודה הקשה בשדות.
המקומיים הלבנים מאירופה האמינו שהמריחואנה נותנת למקסיקנים כוחות על-אנושיים והופכת אותם לרוצחים.

בשנת 1914 באל-פאסו (El Paso), טענו קבוצת גברים לבנים שהותקפו ע”י מקסיקני שהשתגע אחרי שהשתמש בצמח “הקטלני”.
בעקבות מאורע זה העבירה המועצה העירונית חוק הקובע שאסור להחזיר כל חומר המיוצר מקנאביס. החוק נבע במקורו יותר בגלל הרצון של השלטון הלבן באמריקה לפקח על המקסיקנים מאשר על הקנאביס.


הארי ג.אנסלינגר

הארי ג’.אנסלינגר מכריז רשמית על המלחמה בסמים

הממשל הפדרלי בארה”ב העביר את הסמכות לפיקוח על סמים לא-חוקיים למשרד האוצר שבהמשך הקימה את המחלק הפדרלי לסמים. הארי ג’.אנסלינגר אשר היה ידוע בתמיכתו באיסור בחוק על צריכת סמים, הפך למנהל הראשון של המחלק הפדרלי לסמים בשנת 1930. אנסלנגר המשיך להחזיק בתפקיד עד לשנת 1962. אנסלינגר הוא שהכריז על המלחמה בסמים וזה שפיתח את הגישה של הממשל האמריקאי כלפי קנאביס. גישה שלא השתנתה עד היום.


ג'אז ומריחואנה

שימוש במריחואנה מתפשט ברחבי ערים בארה”ב

בשנות השלושים של המאה הקודמת התפשטה המריחואנה ברחבי ערי-נמל בדרום ארה”ב. הסחורה הגיעה דרך יורדי-ים הודיים. נגני ג’אז אשר ערכו סבבי הופעות ברחבי ארה”ב, לקחו עימם את המריחואנה ונהגו לקיים מסיבות-עישון (Reefer-Parties) בערים בכל רחבי ארה”ב.


פרופגנדה

חוק הסמים החדש

לאחר שהתקשה המחלק הפדרלי לסמים לנהל מעקבים ומרדפים אחרי כל פושעי המריחואנה והעסק נהיה יקר מדי, פתח אנסלינגר בקמפיין להעברת חוק סמים חדש וכן הפעיל לובי פוליטי רחב היקף על-מנת לוודא שהחוק עובר לפי המתוכנן. החוק החדש קבע שעל המדינות עצמן לנהל את המלחמה בסמים, כל אחת בשטחה שלה ולא להסתמך רק על החוק הפדרלי. לאחר שראה אנסלינגר שרק 9 מדינות בארה”ב הביעו הסכמה למהלך, פתח אז בקמפיין ארצי והכריז בכל כלי-התקשורת שמריחואנה גורמת לאי-שפיות זמנית. המודעות בעיתונות ובטלוויזיה הציגו מראות של צעירים אשר החלו לנהוג בחוסר אחריות, לבצע פשעים ולהרוג את עצמם ואחרים בעקבות השימוש בצמח.
הקמפיין הוכתר כהצלחה וכל מדינות ארה”ב חתמו על החוק החדש.


ריפר מאדנס

“ריפר מאדנס” – Reefer Madness

בשנת 1936, הוקרן לראשונה הסרט התעמולתי “Reefer Madness” שהופץ במטרה להפחיד צעירים ברחבי ארה”ב מלהשתמש בצמח. הסרט טען מפורשות שעישון מריחואנה גורם לאי-שפיות. בסרט מוצגת אישה אשר בעקבות עישון מריחואנה מתחילה לצחוק בזמן שצופה בגבר אחר – שגם הוא עישן מריחואנה – חובט ומכה באדם שלישי עד מוות.


זהירות, מדינת משטרה

חוק המיסוי החדש

הקמפיין הארצי שיזם אנסלינגר שיכנע את הציבור הרחב שמריחואנה הינה אכן “סם רוצח”. מצביעים היסטריים דרשו מהממשלה לפעול בכל תוקף נגד התופעה וזה על-אף שמעולם לא קראו ולו פיסת מידע מדעי בנוגע לצמח הקנאביס.

החוק למיסוי מריחואנה
ב-2 באוקטובר 1937, ללא כל דיון, בדיקה מדעית או התנגדות פוליטית, חתם הנשיא רוזוולט על חוק המיסוי החדש. החוק הפך לעבריין את כל מי שהחזיק מריחואנה ללא מדבקת אישור תשלום מס ממשר האוצר הפדרלי. בתיאוריה, גידול ומכירה של קנאביס היה עדיין חוקי כל עוד נרכשה מדבקת המס עבור דולר אחד. אך בפועל משרד האוצר דחה כל בקשה לרכישת מדבקות מס עבור מוצרי קנאביס וכך בפך כל גידול, סחר או שימוש בקנאביס לעבירה על החוק.


סיגריות מריחואנה

המורשע הפלילי הראשון בגין שימוש במריחואנה

עוד באותו היום בו התקבל חוק המיסוי החדש, פשטו משטרת דטרויט בשיתוף עם ה-FBI על מלון לקסינגטון ועצרו שני אזרחים: סמואל קאלדוול ומוזס באקה. כעבור שלושה ימים הפך קאלדוול – מובטל בן 58 – לאסיר הראשון בארה”ב שנאסר בעקבות מכירת מריחואנה ללא מדבקת מס. קאלדוול נשפט ל-4 שנות מאסר בפועל וקנס של 1000$ בגין החזקת שתי סיגריות מריחואנה (ג’וינטים) בכיסו.
באקה, שהיה לקוחו של קאלדוול בעת ביצוע העבירה נמצא אשם בהחזקת מריחואנה ונשלח ל-18 חודשי מאסר בפועל. שני הנאשמים ריצו את עונשם במלואו. קאלדוול נפטר כשנה לאחר ששוחרר מהכלא.


קנאביס ידידותי לסביבה

ראש עיריית ניו-יורק מביע עמדה כנגד חוקי האיסור

פיורלו לה-גווארדיה, ראש עיריית ניו-יורק, דיבר בפומבי כנגד חוק המיסוי החדש. לה-גווארדיה טען שרוב מוחלט של אזרחי ארה”ב איננו חפץ בחוק הזה ושהחוק צריך להיות מבוטל. הוא היה חשדן בנוגע לטענות הממשל והתעמולה שטענה שמריחואנה הינה סם מסוכן.
לה-גוורדיה הכריז על מחקר של שש שנים שנערך ע”י 31 מדענים בכירים ושמסקנותיו היו שמריחואנה איננה גורמת לאלימות, התקפים פסיכוטיים, אינה אחראית על התנהגות אנטי-חברתית, לא גורמת להתקפי חרמנות בלתי נשלטים ואיננה פוגעת בליבת אישיותו של האדם.

מסקנות המחקר פורסמו בשנת 1944 וביטלו את כל טענות הקמפיינים של אנסלינגר אחת אחרי השנייה. שנית, תגובתו של אנסלינגר לא איחרה לבוא. הוא השתמש בקשריו במדיה ובכוחו הפוליטי על-מנת לנגח את ממצאי המחקר ואף העלים את כל העותקים של המחקר. בהמשך גם הצליח לסגור לחלוטין כל מחקר המשך שרצה לבדוק את השפעותיו של צמח הקנאביס.


הוליוויד

אנסלינגר מכוון להוליווד

אחרי שהעביר חקוים שונים, חיפש אנסלינגר את המטרה הבאה ומצא את תעשיית הבידור כמטרה. הוליווד נכנעה לאנסלינגר והעבירה כל סרט העוסק בסמים לצנזורה של אנסלינגר בעצמו. כל סרט שאנסלינגר מצא לנכון לחסום – אכן נחסם.


הרואין שחור

התעמולה ממשיכה גם בשנות ה-50

בשנות ה-50 של המאה הקודמת (1950), החל אנסלינגר להשתמש בטקטיקות הפחדה חדשות ובראשן הטענה שהמריחואנה הינה “סם-מעבר” וששימוש בה מוביל לשימוש בסמים קשים אחרים ובעיקר לשימוש בהרואין. האזרח האמריקאי שהיה מודאג ממספרים גדלים והולכים של משתמשים בהרואין בלע את התעמולה ברצון.


מי כאן הפושע?

חוק ‘בוגס’ מגביר את העונשים על שימוש בסמים

בשנת 1951 הציג הסנאטור הייל בוגס הצעת חוק חדשה שמטרתה הגברת העונשים בכל הנוגע לשימוש בסמים. בוגס טען שעונשים כבדים צריכים ליפול על מי שעוסק בסמים שכן הסמים היו כלי של סין הקומוניסטית. נשיא ארה”ב, טרומן, אישר וחתם את החוק החדש.


מדינת משטרה

חוק הסמים החדש של 1956

אנסלינגר המשיך במלחמת החורמה נגד הקנאביס ודחף לחקיקה נוספת. חוק חדש עליו חתם הנשיא אייזנהאוור הציב את המריחואנה בראש רשימת הסמים המסוכנים לצד ההרואין. כמו-כן הוקשחו העונשים בכל הנוגע לשימוש במריחואנה ומי שנתפס כשברשותו מריחואנה או חשיש – גם אם זו הפעם הראשונה – נידון לשנתיים עד 10 שנים בכלא. במקביל הוקשחו גם החוקים במדינות עצמן ובמיזורי לדוגמא, הרשעה שנייה על החזקת מריחואנה או חשיש יכלה להוביל אף למאסר עולם.


האומות המאוחדות - האום

אנסלינגר מכוון לאו”ם

מרוצה מהצלחתו הכבירה במלחמה במריחואנה, המשיך אנסלינגר וכיוון אף גבוה יותר לעבר האומות המאוחדות. ב-1961 הצליח אנסלינגר, בחסות ממשלת ארה”ב, לשכנע כ-100 מדינות בעולם לעדכן את חוקי הסמים במדינתם ולהקבילם לחוקים האמריקאיים וזאת במטרה להפוך את המריחואנה ללא-חוקית בכל רחבי העולם.


ההיפים צדקו...

התעמולה בשנות ה-60

במהלך שנות ה-60, במסגרת קמפיין פרופגנדה נוסף, נפוצו בארה”ב ידיעות בנוגע לכך שמריחואנה לא רק עושה אותך עצלן וחסר אחריות אלא גם מנתקת כל קשר עם המציאות ומהווה סיכון לבטחון הלאומי.

ד”ר ליאו הוליסטר, מנהל בבית-חולים בקליפורניה ביצע מחקר בנוגע להשפעות המריחואנה ופרסם את ממצאי המחקר אשר הראו כי עישון מריחואנה גורם לאנשים להיות שמחים, חברותיים וישנוניים. הוליסטר לא מצא במחקרו שום עדות לכך שמריחואנה גורמת לאגרסיביות, להתמכרות או למעבר לשימוש בסמים קשים יותר.


קהילת קנאביס

בארה”ב נוסדת קהילת מריחואנה רחבת ידיים

למרות הקמפיינים השקריים והתעמולה, המריחואנה המשיכה להיות נפוצה ברחבי הקמפוסים בקולג’ים השונים בארה”ב. סטודנטים סיפרו ושיתפו את נסיונם בעישון מריחואנה ואט-אט הצליחו להביא לשינוי בתפיסה הציבורית בנוגע לצמח.

בשנת 1965 פורסם כי מעל למיליון אזרחים בארה”ב התנסו במריחואנה ועם אירועים כמו וודסטוק ואמנים מצליחים אשר סיפרו על התנסויותיהם עם סמים, מריחואנה תפסה את מקומה כחלק מהתרבות הצעירה והמתחדשת בארה”ב. בשנת 1972 כבר 24 מיליון אמריקאים הודו שהתנסו במריחואנה.


ניקסון

הנשיא ניקסון ומלחמתו בסמים

ניקסון זכה בבחירות לאחר קמפיין שקרא להחזיר את השליטה והסדר במדינה. מאחר ורוב העבירות הפליליות נוהלו ע”י המועצות הראשיות של המדינות עצמן, בחר ניקסון להתמקד בחוקי הסמים הפדרליים וכך לסחוף את דעת הקהל. ניקסון הוציא לפועל מבצע אכיפה רחב-ידיים ושלח אלפי סוכנים לכיוון הגבול עם מקסיקו במטרה לעצור את שטף המריחואנה מהמדינה השכנה.
לאחר שבמשך שלושה שבועות של סיורים, חיפושים ומעצרים בהם לא נמצא שום זכר למריחואנה נסתיימו, נסגר הפרוייקט עקב חוסר הצלחה. אבל ניקסון לא ויתר והחליט להתמקד מעתה בשדרוג מערכי השיטור והטמעת דוקטרינות אכיפה חדשות בכל הנוגע למריחואנה. לא עבר זמן רב והסטטיסטיקה הראתה עליה משמעותית במספר המעצרים, האישומים והקנסות בגין שימוש במריחואנה.


ג'וינט

דון קרואו נידון ל-50 שנות מאסר

דון קרואו, יוצא מלחמת ויאטנם בן ה-25 הורשע בגין מכירת מריחואנה לשוטר סמוי. זו היתה העבירה הראשונה בחייו והכמות שמכר היתה פחות מ-30 גרם. קרואו נשלח ל-50 שנות מאסר.


שק של קנאביס

החוק החדש לאכיפת חומרים

לאחר שהציבור ראה שחוקי המריחואנה לא עוזרים לפתרון הבעיה ושהעונשים חמורים מדי, החל לחץ ציבורי מתון לשינוי חוקי הסמים. ההתעוררות המשמעותית ביותר נבעה בעקבות התעוררותם של רבים מבני מעמד הביניים בארה”ב שדוחות המשטרה הראו שילדיהם נעצרו בגין שימוש בקנאביס. בשימוע שהתקיים בסנאט בשנת 1969, העריך ד”ר סטנלי וולז שבין 8 ל-12 מיליון איש בארה”ב מעשנים מריחואנה ודחק בחברי הקונגרס להסיר את החוק לעונש מינימום קבוע וכן להפחית את העונשים על שימוש והחזקה עצמית.


בקבוקוני תרופה

דוח הוועדה הממשלתית לענייני סמים

הנשיא ניקסון המשיך במלחמתו בסמים. הוא גייס מפורסמים שיתמכו במלחמה במריחואנה וכן מימן מחקר לזיהוי הסכנות הטמונות בצמח. במחקר זה החוקרים מצאו שעישון מריחואנה לא מוביל לפשע אלא שפעולות האכיפה של המשטרה לא-עקביות ושהמעצרים מתבצעים על סמך זיהוי של חשודים שיש להם מראה מסויים. כמו-כן הסיקו החוקרים שכל נסיון לאכוף את חוקי הסמים הביא יותר נזק מתועלת.

ב-1972 פירסמה הוועדה הממשלתית לענייני סמים דוח שהיה המקיף ביותר שנערך עד אז בנוגע למריחואנה. הוועדה צידדה בעמדה שקובעת שאדם רשאי לעשות בביתו ככל העולה על רוחו ושאין להענישו על כך. ניקסון זרק את הדוח לפח מבלי לעיין בו כלל.


Dea

נולדה הרשות למלחמה בסמים, ה-DEA

ניקסון לא ויתר והמשיך במלחמתו ביתר שאת. עד סוף שנת 1972 אוחדו כלל גורמי האכיפה והטיפול בסמים לכדי ארגון-על אחד: הרשות לפיקוח על סמים, ה-DEA (The Drug Enforcement Agency).
ל-DEA ניתנה הסמכות להיכנס לבתים פרטיים מבלי לבקש רשות מבעל הבית, לבצע האזנות-סתר לאזרחים חפים מפשע ולאסוף מידע על כל אדם שיחפצו.


אקטיביסטים למען מריחואנה

תנועת אקטיביזם למען מריחואנה

עישון מריחואנה בפך לנפוץ יותר ויותר בקרב מעמד הביניים בארה”ב ואקטיביסטים בחלו לפעול למעל דה-קרימינליזציה של מריחואנה.רונלד רייגן

רונלד רייגן ומלחמתו בסמים

במהלך שנות ה-80, הכריז ממשל רייגן על מלחמה נוספת בסמים אשר בעקבותיה נעצר אדם כל 38 שניות ברחבי ארה”ב בגין עבירות הקשורות למריחואנה.


שאל את הרופא שלך

השופט פרנסיס לאו ממליץ להגדיר את המריחואנה כתרופת-מרשם

השופט פרנסיס לאו, מנהל ב-DEA, ניהל מספר דיונים שהציגו את היתרונות הרפואיים של צמח הקנאביס. לאו מצא שלקנאביס אכן יש סגולות רפואיות והמליץ להוציא את הצמח מפקודת הסמים המסוכנים ולקטלגו מחדש כתרופת-מרשם. אף-על-פי-כן, לא נעשה דבר בפועל למען שינוי החקיקה.


משרד הבריאות מזהיר

עובר החוק הראשון בנוגע למריחואנה רפואית

למרות שקנדה הפכה למדינה הראשונה בעולם שהעבירה הליך ללגליזציה של מריחואנה רפואית בשנת 2003, הממשל הפדרלי בארה”ב לא היה מוכן לשמוע על שינויים בחוקי הסמים הקיימים. מדינת קליפורניה העביר את קריאה-215, חוק המריחואנה הראשון בארה”ב, בשנת 1996. נכון להיום אלאסקה, קליפורניה, קולורדו, הוואי, מיין, מרילנד, מישיגן, מונטנה, נבדה, ניו-מקסיקו, אורגון, וושינגטון, וורמונט ורוד-איילנד, כולן העבירו את חוקי הלגליזציה של מריחואנה רפואית. מדינות נוספות שוקלות בארה”ב שוקלות ופועלות למען לגליזציה של מריחואנה רפואית.


בית המשפט העליון בארה"ב

בית המשפט העליון בארה”ב מסרב לקיים דיון בנוגע למריחואנה רפואית

ב-18 במאי, 2009, מסרב בית המשפט העליון בארה”ב לשמוע טיעונים בנוגע לחוק המריחואנה הרפואית בקליפורניה. טענות המתנגדים לחוק בקליפורניה הן כי החוק מנוגד לחוקי הסמים הפדרליים.


עשו את זה חוקי! לגליזציה עכשיו!

המאבק למען שינוי חוקי הסמים נמשך

בימים אלו, אקטיביסטים בכל העולם עובדים למען שינוי החקיקה בכל הנוגע לשימוש בסמים. ארגון הבריאות האמריקאי השקיע מעל למיליון דולר במחקרים של מריחואנה רפואית ונסיונות לייצר כימיקלים שמדמים את השפעת הצמח. באוניבסיטאות מסויימות עובדים על ייצור של מריחואנה סינטטית.

בה בעת, ממשלת ארה”ב שלכאורה אין לה שום קשר עם מריחואנה רפואית, רשמה פטנט על הקנאביס הרפואי. פטנט מספר 6630507 נחתם והוצג ע”י המחלקה לבריאות ומשאבי-אנוש ב-7 באוקטובר 2003 ובכך הגדירה את הקנאביס כחומר רפואי.

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר