קנאביס חוקי מגיל 18: קנדה עושה לגליזציה

התרת גידול 4 שתילי קנאביס בבית ופתיחת חנויות קנאביס חוקיות: הועדה שמינה ראש ממשלת קנדה להסדרת שוק הקנאביס בחוק חשפה את תכנית הלגליזציה לשנת 2017. קנאביס יהיה חוקי מגיל 18 ומעלה והמיסוי על המוצרים ייקבע לפי אחוז ה-THC בהם. הרווחים ממיסוי, כ-5 מיליארד דולר בשנה, יופנו לתקציבי חינוך.

ג’סטין טרודו, ראש הממשלה הצעיר של קנדה, נבחר לתפקידו לאחר קמפיין בו הבטיח להביא ללגליזציה של קנאביס במדינה. בניגוד לאמונה הרווחת כי אי הפללה היא צעד בדרך ללגליזציה, טרודו טען (בצדק) עוד בשנת 2013 כפוליטיקאי צעיר, כי לגליזציה מלאה עדיפה על אי הפללה, זאת מאחר וכך מתאפשר פיקוח על מכירות ואיכות המוצרים.

מיד עם כניסתו לתפקיד הורה טרודו לשרת המשפטים שלו, ג’ודי ווילסון, להקים ועדה שתגיש תכנית הסדרה מפורטת לשוק הקנאביס העתידי. כעבור 5 חודשים כבר הפכה התכנית לרשמית כששרת הבריאות הקנדית עמדה על דוכן האו”ם והצהירה מפורשות: קנדה תאשר לגליזציה באפריל 2017, תוך התעלמות מאמנת האו”ם האוסרת על לגליזציה.

כעת מפרסמת הממשלה הקנדית את תוצאות ועדת הלגליזציה, ועיקרן:

● התרת השימוש בקנאביס לגילאי 18 ומעלה
● החזקת עד 30 גרם קנאביס בציבור
● התרת גידול 4 שתילי קנאביס בבית
● פתיחת חנויות קנאביס חוקיות (ללא מכירות אלכוהול ורחוק מבתי ספר)
● היתר שליחת קנאביס בדואר
● שמירה על תכנית הקנאביס הרפואי הקיימת (גידול ביתי וחנויות)
● אחוז המס יחושב ביחס לכמות ה-THC (מוצר ‘חזק’ יעלה יותר)
● הקפדה נוקשה על הגבלות פרסום של מוצרי קנאביס
● הרווחים ממיסוי יופנו לתקציבי חינוך, השכלה ומחקר

יש לציין שאיגוד הבריאות הקנדי המליץ להתיר את השימוש בקנאביס לגילאי 21 ומעלה כולל הגבלות על מכירת מוצרים ‘חזקים’ עד גילאי 25. הועדה החליטה לאשר את השימוש מגיל 18 ומעלה למרות ההתנגדות מאחר ולטענתה הגבהת רף הגיל תוביל פשוט את הצעירים לידיו של השוק השחור – מה שמנוגד למטרה שלשמה מאמצת קנדה את הלגליזציה.

הדו”ח המלא שהוגש לראש הממשלה הוא בגדר המלצות וביכולתו של טרודו גם לדחות אותן על הסף, מה שלא סביר שיקרה. היתרי הגידול המסחריים והיתרי פתיחת החנויות למכירת קנאביס לשימוש פנאי יינתנו על פי מודל הקנאביס הרפואי המפותח במדינה ובהתאם לתנאי אבטחה ותקני בקרת איכות גבוהים.

קנדה תהיה הראשונה ממדינות ה-G7 (איגוד המדינות העשירות) שתאשר לגליזציה, כאשר על פי הערכות היא צפויה להרוויח 5 מיליארד דולר ממיסוי מוצרי הקנאביס בשוק כבר במהלך השנה הראשונה ובכל שנה לאחר מכן.

המסמך המלא:

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר