הרשות למלחמה בסמים מציגה: קמפיין בעד קנאביס רפואי

הרשות למלחמה בסמים מפתיעה: פתחה בקמפיין פרסומי חדש הקורא להקלה על השימוש בקנאביס למטרות רפואיות אך מבהירה: “אנו נגד הניסיון לנצל את הקנאביס הרפואי כדי להכניס לגליזציה בדלת האחורית”. “הציבור הישראלי מתנגד ללגליזציה,” טוענים עוד. – עלות הקמפיין: כ-150,000 ש”ח.

בימים האחרונים משודרות בתחנות הרדיו השונות פרסומות היתוליות מטעם ‘הרשות למלחמה בסמים’ ובהן טוענים גורמי הרשות כי הם תומכים בהקלה על הטיפול בקנאביס רפואי. עם זאת, כשנשאל דובר הרשות באיזה אופן באה לידי ביטוי אותה ‘תמיכה’, טען כי מדובר בתמיכה רעיונית ולא קונקרטית.

דובר הרשות סירב להסביר האם הרשות תומכת בהרחבת רשימת ההתוויות המזכות בקנאביס רפואי או האם תומכת בהתרת אספקת רשיונות השימוש בקנאביס רפואי לרופאים מומחים בהתאם לחוות דעתם המקצועית.

“הדבק על הבולים כשר?”

“בואנ’ה, אתה יודע שאגוזי קוקוס גורמים בשנה ליותר מקרי מוות מִכּרישים? כן, ועוד מעט תגיד לי שהרָשות למלחמה בסמים ואלכוהול תומכת בקנאביס רפואי…” נשמע בתמלילי התשדיר הראשון. בתשדיר השני נשמע: “בוא’נה, אתה יודע שהדבק על גב הבולים בישראל כשר? בטח… ועוד מעט תגיד לי שהרָשות למלחמה בסמים ואלכוהול תומכת בקנאביס רפואי…”

שני התשדירים מסתיימים כך: “הרשות למלחמה בְּסמים וְּבֿאלכוהול תומכת בזירוז ההליכים לקבלת זכאות קנאביס למטָרות רפואיות. המלחמה על איכות החיים שלכם היא גם המלחמה שלנו.”.

האזינו:

עו”ד איתן גורני, סמנכ”ל הרשות למלחמה בסמים ומי שממלא את מקומו של יאיר גלר, מנכ”ל הרשות שנעצר בחשד לשחיתות וגזר על עצמו “לא לשמש בתפקיד ציבורי עד שיתבהרו הדברים,” לדבריו, הביע תמיכה בטיפול בקנאביס רפואי, אך הדגיש שוב ושוב את התנגדות הרשות ללגליזציה או לכל שימוש שאינו “רפואי”: “יש לאפשר למי שזקוק לקנאביס למטרות רפואיות, לקבל אותו מהר ככל הניתן,” אמר גורני. “אך אסור לה שתהווה בסיס לזליגת החומר למי שלא זקוק לו רפואית.”

איתן גורני, סמנכל הרשות למלחמה בסמים
איתן גורני, סמנכ”ל הרשות למלחמה בסמים: “בעד קנאביס רפואי, נגד לגליזציה”

“הרשות תומכת בהגדלה מדודה של מספר הרופאים המומחים המוסמכים לאשר בשימוש בקנאביס למטרות רפואיות,” הוסיף, “אך מתנגדת להצעות לאפשר את מתן האישור לכל רופא משפחה – הצעות שאינן אלא ניסיון לנצל את הצורך הקיים בקנאביס לצרכים רפואיים בכדי להכניס לישראל לגליזציה בדלת האחורית”.

“הציבור הישראלי מתנגד ללגליזציה”

עו”ד גורני הוסיף: “קנאביס צריך להישאר חומר לשימוש למטרות רפואיות בלבד! כמו תרופות אחרות. שימוש לא אחראי בו אצל מי שלא זקוק לו מבחינה רפואית עלול לגרום לנזקים. קרוב ל-20% מהמאושפזים הצעירים עד גיל 25 בכפרי גמילה, הגיעו לשם בגלל מריחואנה. אחוזי ההתמכרות בקרב בני נוער עומדים על אחד מתוך כל שישה משתמשים. בנוסף, בקרב בני נוער שהתחילו לצרוך מריחואנה לפני גיל 17 נמצאו פגיעות בהתפתחות המוח, באינטליגנציה, בגובה ובמשקל, בהשוואה לכלל האוכלוסייה.

לדברי גורני, “עמדה זו גם נתמכת על ידי סקרי דעת הקהל השונים המעידים על תמיכה ציבורית בשימוש בקנאביס לצרכים רפואיים, לעומת התנגדות של מרבית הציבור הישראלי ללגליזציה של השימוש בקנאביס למטרות הנאה ולאור כל זאת, חשוב לשמר על כך שהשימוש בקנאביס יותר למטרות רפואיות בלבד, שלא תהיה זליגה מהשוק הרפואי, ושהשיח הרפואי לא יצור לגיטימציה לשיח של לגליזציה.”

יאיר גלר
יאיר גלר, מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים

מנכ”ל הרשות למלחמה בסמים, יאיר גלר, מסר היום לכתב המגזין כי בעקבות פרסום בוטה מצד המגזין בדבר מעצרו של גלר ו”שמחה לאיד” כפי שהגדיר זאת, אין הוא מעוניין לתת תגובה מסודרת בנושא.

“אתם לא ראויים להיקרא מגזין, עיתון או תקשורת,” אמר. “לא טרחתם לבדוק את הפרטים בדבר מעצרי. פרסמתם נתונים מאוד בלתי מדוייקים. בקרוב הכל יתפרסם והדברים רחוקים מאוד מהצורה בה הוצגו על ידכם. היתה רשעות ושמחה לאיד כאילו אני אויב העם.”

“לא רק אתם חטאתם, הרבה גורמי תקשורת חטאו לתפקידם, אך אתם העצמתם את הדיווחים. החקירה הסתיימה לפני חודשיים ואני מקווה שבסופו של יום הדברים יוצגו בצורה שונה לחלוטין,” סיכם.

ראו עוד:
דלף מסמך של הרשות: כך תילחמו בתומכי הקנאביס
כך ניסתה ‘ישראל ביתנו’ להשתלט על ענף הקנאביס הרפואי?
לטאות, שטיפת קיבה והומלסים – הרשות למלחמה בסמים נפלה על הראש
דלף מאגר המידע של הרשות למלחמה בסמים
אתר הרשות למלחמה בסמים מפנה למגזין קנאביס

המשך קריאה
Back to top button
Close

אופס!

אנא בטלו את חוסם הפרסומות כדי לצפות בתוכן באתר